Elinde altını olanlar dikkat! Yeni dönem başlıyor – Finans haberlerinin doğru adresi

İstanbul Rafinler’e kazandırılan altınların ekonomiye kazandırılmasına yönelik uygulamalar Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ile iş birliğine yönelik vatandaşlara eğitim altın bazında en az 3 ek ürün sunan Fiziki Altın Tasarım Sistemi’ni (FATSİS) hayata döndürmek.

İAR’dan kaynaklanan Bankasına göre, daha önce Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halk, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası’nın 5 kamu bankasının yanı sıra İş Bankası, Akbank, Emlak Katılım ve Denizbank’ın dahil olduğu 9 bankanın iş birliğiyle hedeflenen alınan Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi (KADSİS) projesi genişletildi.

Buna göre, KADSİS altında altınını gram altın olarak bankaya yatıranlar, dilerlerse FATSİS uygulamasına TCMB finansmanı ile altın kumaşta en az yüzde 3 ek getiri getirisi elde edilecek.

KADSİS ile çalışanlar, ellerinde bulunan fiziki altınları olan kuyumculardan oluşan 250’ye yakın Altın Değerleme Noktası’na (ADN) gram altın olarak banka hesaplarına yatırabiliyor. İAR, planlamak için çok fazla ve tek bir gözden geçirilmeyen bu sistemi genişletmek için risklerle alışveriş yapmak için çalışıyoruz.

Bankalarla entegre çalışan sistem; kalıcı, sürdürülebilir, kolay ulaşım özellikleri ile öne çıkıyor. KADSİS ile dağıtım sistemleri, entegre olan Fin-Tech alt yapısı sayesinde Altın Değerleme Noktaları’na yönelik bankaların kullandığı saat ve günlerin de altın Değerleme Noktalarından gram altın olarak yatırabiliyor.

TCMB ile yapılan iş birliği, altınların bankadaki hesaplara gram altın olarak geçilebiliyor FATSİS uygulamasından geçilebiliyor. Bu sigortalardan faydalanan hesaplarındaki altınları Merkez Bankası’ndaki FATSİS hesaplarında kur koruyucu olarak değerlendirebiliyor ve günlük olarak altın bazında en az yüzde 3 üründen faydalanabiliyor.

altın

KARGO İLE FİZİKİ ALTIN ​​TESLİMİ YAKINDA DEVREYE GİRECEK

KADSİS ile çalışanlar, banka hesaplarındaki altınlarını zaman fiziki olarak geri alabiliyorlar. FATSİS uygulamasıyla da altın seçimleri, vade sonunda isterlerse TL hesaplarındaken kur saklanan bakiyelerini nasıl gibi vadelerde oldukları gram altınlarını birileri ile ilgili yanlarında 3 getirisiyle hesaplarında tercih. Her 2 durumda da en az yüzde 3’lük getiri, TCMB tesliminde oluyor.

Altının gözden geçireceği, dile kısa sürede kontrol edilecek bir banka hesabı süre fiziki çekebilme ihtiyacına cevap verecek olan bakım tamamlamakna da kaldı.

Bu teslim, “www.kadsis.com” üzerinden geçen banka hesaplarında bulunan altınlarının kadarının kargone kargo ile teslim fiziki altın teslimi gibi tasarlanacak. Ayrıca, Altın Değerleme Noktalarından da gram altın olarak fiziki altın teslimini gerçekleştirilecek altyapı çalışmaları da kısa sürede tamamlanarak geçirilecek.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dostluk hedefinde rekor!  Yüzde 243 olduDostluk hedefinde rekor! Yüzde 243 oldu
2022 emekli ikramiye ödemeleri 7 bin lirayı geçti...2022 emekli ikramiye ödemeleri 7 bin lirayı geçti…
Bakan Bilgin'den en düşük ücretliBakan Bilgin’den en düşük ücretli

.

Leave a Comment