Dünyanın en zengin insanı Elon Musk hakkında bilinen bilinmeyen dikkat çekici detaylar neler?

Dünyanın en zengin iş insanı, Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın oğlundan yetiştiğiz bir evde yaşayan. Tesla ve SpaceX’in tüm sistemleriyle ilgili tüm sistemin yanı sıra Musk’ın dünya çapındaki bölümünde yer edinen yerde yer alıyor.

Net serveti 253 milyar doları aşan Elon Reeve Musk, 1971 yılında Güney Afrika’da doğum. Babasının Güney Afrikalı bir mühendisi, Annenin ise Kanadalı bir model olduğu bilinmektedir. 1980’de sona erecek olan süreyle bir süre ile yaşanan olaylar Musk, daha sonraları “korkunç bir insan” olarak tanımladı.

Musk, Queen Üniversitesi’ne gitmek için Kanada’ya çevrilmeden önce kısa süreliğine Pretoria Üniversitesi’ne gitti. İki yıl sonrada Pennsylvania Üniversitesi’ne geçti ve burada ekonomi ve fizik okudu. Doktora yapmak için California’ya dolu, Stanford Üniversitesi’nde uygulamalı fizik ve malzeme bilimleri alanında yüksek lisans yaptı.

Musk 2002’de, uzay teknolojisine sahip uzay ve işletme hizmetleri Space X’i kurdu. 2004’te elektrikli araç Tesla’ya katıldı ve ürün mimarı oldu, 2007’de şirketin CEO’su oldu. 2015’te ise dostane olarak tasarlanmayı planlamak için kar amacı gütmeyen OpenAl’yi kurdu.

Dünyanın en zengini Musk, sene başında “Kendime ait evim yok, geçmişteki arkadaşlarının okullarında oturuyorum” ile çokça konuşulmuştu. Bu açıklamanın ardından Daily Mail, Musk’ın Teksas’taki çiftlik evini görüntüledik. Musk’ın 60 bin üretim evi, zengin zenginlerin seçimine ilişkin göstergeyle dikkat çekti.

Fotoğraf: Günlük Posta

Fotoğraf: Günlük Posta

BİTMEYEN SKANDALLAR

Musk’ın “oğlunun oğlu kandal, Google’ın ortağıydım.” Sergey Brin’in eşiyle bir dönem yaşantısı.

Wall Street Journal’ın haberine göre, Google’ın patronu Sergey Brin’in eşi Nicole Shanahan ile bir dönem yaşadığı iddia ediliyor. WSJ, Musk’ın yaşadığı dönem çiftin ayrı burada birlikte yaşadığını, Brin’in ikilinin bütünlerinden sonra Musk’ın ‘bağışlanmak için yalvardığını’ öne sürdü. Haberde Shanahan’ın, evlilik isteğinde bulunma 1 milyar doların üzerinde beklendiği belirtildi.

Musk ise iddiaları, “Sergey ve ben arkadaşız. Nicole ile üç kez görüştüm, ikisinde de yanımızda eskiden insan vardı. Romantik bir şey değil.” bakış açısıyla.

GİZLİ İKİZLERİ Mİ VAR?

Temmuz ayında Business Insider’ın aktardığı haberde 2021 yılında üst düzey yönetici olan Shivon Zilis ile birlikte olduğu, ikilinin ikiz bebeklerinin anlatıldığı öne sürüldü. Business Insider’ın ulaştığı rapora göre, Musk ve Zilis ikizlerin isimlerini değiştirmeyi talep etti. Musk’ın ikizlerinin olduğu bilgisiyle toplam çocuk sayısı 9’a ulaştı. Musk, Kanadalı yolcu Grimes’ten, Kanadalı eski eşi Justine Wilson’dan beş çocuğu sahip.

TACİZ İDDİASI

Mayıs ayı Insider’ın Musk’u göremediği, 2018’de bir uçuş görevlisini ziyaret etti ve Musk’ın gezicilerini susturmak için 250 bin dolar arabayı iddia etti. Musk ise kendi kendine gelebildiğini, bundan çok daha fazla olduğu gibi” dile getiriyor.

DERİN DAVASINDA DA İSMİ GEÇTİ

Dünyanın Johnny’nin Deep ve Amber Heard davasında adı geçen bir kişi de Musk oldu. People dergisinde yer alan habere göre, Johnny Deep, Amber Heard’ün evliliklerinden bir ay sonra Musk’la gitmeye başladı. Derin yurt dışındayken, Musk ile Heard’ün evlerinde görüştüğünü iddia etmiştim.

Musk’ın temsilcisi ise iddiaları reddet, Heard ile görüşün 2016 yılında sanılıyor, bununla birlikte Deep ile Heard’ün ayrı düşünmüş olduğunu söylemişti. Heard’ün avukatları da Deep’in Musk konusunda iddialı olduğunu iddia etmiştim. Olayların ardından Twitter’da bir kullanıcıya yanıt veren Musk, “Umarım iki yaşananları geride bırakıyor.” yorumda bulunmuştu.

MUSK’A AÇILAN DAVALAR

En zengin insan Musk, adı geçen işlerin ve geçtiği skandalların yanı sıra kapatılan davalarla da konuşuluyor.

Geçen aylarda ucuza gelenlerden biri de Musk’ı satın alma düşüncesiydi. 44 dolar verecek olan Twitter’ı satın alacaklarını vereceğini açıklayacak 12 Temmuz Twitter’ı satın alacağını alacağını açıkladı. Twitter ise Musk’ın seçimlerinden vazgeçmesinin mantıksal yollarını deneyeceğini açıkladı. Musk’ın Twitter’dan satın alması bekleniyor.

TESLA ÇALIŞANLARINDAN MUSK’A DAVA

Diğer yandan Musk’ın başı Tesla ile ilgili davalarla da dertte. Haziran Haziran, eski Tesla teslimatı, şirkete toplu yangından dolayı gelecek. Çalışanlar, ABD üretim şirketinden, okuyucu haber konusunda 500’den çalışan personelleri teşvik etmekle suçladı.

Musk, Haziran’ın başındaki yöneticilerin yöneticilerine, “Dünyaki her şeyi durdurabilir. Ekonomiye süt çok kötü bir hisyatım var.” demişti.

Ayrıca, Mart’tan gelen Mus’a Tesla’yı tasarlamak için tasarlanmıs ve onları yakltı kutusu dava açıldı.

Errol Musk

Errol Musk

“KORKUNÇ BİR İNSAN” DEDİĞİ BABASI

Musk’a mandıra merak edilen bir konu ise. Çocukların sıkışıklıklarını’sefil’ olarak nitelendiren Musk’ın daha öncekilerinde 75 üzerinde Errol Musk için “O korkunç bir insandı. demiş ve kötülüğü planlayan korkunç biri olduğunu dile getirmişti.

Daily Mail, Errol’un 30 önce bir multimilyoner olduğunu bildirdi. Ancak, Elon çok rahat ve zengin bir başlangıç ​​başlangıç ​​kümelerini göstermektedir. Babasının Zambiya’da zümrüt madeni olduğunu
haberlerini de yalanladı. 2019’da Twitter hesabından bir kullanıcıya yanıt veren Musk, “Babamın zümrüt madeni yoktu. Yaklaşık 100 bin dolar öğrencim vardı, üniversitede gece koşum.” dedi.

“BABAMDAN MİRAS ALDIM”

Babasıyla iyi bir içeri girdiğinde içinde bulunan Musk, çok yüksek bir IQ’ya sahip olduğunu ve mükemmel bir mühendis olduğunu itiraf etmişti. 2017 için bir tasarım, Errol’un “Güney Afrika’da profesyonel mühendis alan en genç kişi” olduğunu söyledi. Musk sonra sonra, “Doğal olarak mühendislikte iyiyim, çünkü onu babamdan miras aldım. Başkaları için çok zor olan benim için kolay.” yanında bulunmuştu.

ÜVEY KIZINDAN ÇOCUĞU VAR

Öte yandan geçen günlerden Musk, The Sun’a verdiği röportajda, 35 kişinin söylediği baba üvey kızı Jaja Bezuidenh’tan ikinci bir çocuğu olduğunu. Errol Musk, Jana’nın Annesi Heide ile 18 yıl evli ve çiftin birlikte iki çocuğuydu. Jana 4 yaşındaydı. Errol Musk, Sun’a Jana ile olan ikinci çocuğunun “planlanmamış” olduğunu, ancak çocuklarınlarının doğumundan sonra Jana ile yaşadığını söyledi.

Errol Musk, daha fazla çocuk sahibi olmama konusuna ilişkin ise “Bir çocuğum daha olsa veya dünya çapında üremek için bir neden göremiyorum. Bunu düşünseydim, Elon Kimbal var olmayacaktı” dedi.

GÜNEY AFRİKA’DA CİNAYET İŞLEDİ Mİ?

Baba Musk, Rolling Stone’da yayınlanan profilinde, izinsiz girdikleri için vurup öldürdüğü kişi dışında, canını hiç canını kasten yakmadığını söyledi. Misk, nefsi müdafaadan beraat etmişti.

“ELON MEMNUN DEĞİL”

Son olarak 24 Temmuz’da Sky News, Erin Molan’a cismi baba Musk oğlu için şu ifadeleri ifade eder;

Onun önce parametre olarak bir olacak olana kadar durmayacağını tahmin ediyordum. öğrenci çocukken çok zekiydi, 11 okulda olan öğrencilerin ne kadar zekinası çok fikri vardı. Ancak Elon şu anki konumundan değil, ona göre 5 yıl öncesinden bu gün gelmeliydi.”

Maye Musk ve Elon Musk

Maye Musk ve Elon Musk

“ELON ÜNLÜ OLANA KAdar BEN ÜNLÜYDÜM”

Elon Musk’ın Annesi Maye Musk, Kanada asıllı Güney Afrikalı bir model ve modelliğe 15 yaşında başladı. 2016’da New York Times’a verilen markanın yüzü olan Maye, “Elon ünlü olana kadar ben ünlüydüm” kullanmıştı.

1969’da Güney Afrika güzellik yarışmasında finale kadar yükselen Musk, sunulacak tüm teklifleri gelecek kadar yoğun bir kez tercih edildi. Üç çocuğunu yalnız büyüten bir anne olarak bir yandan iki yükseltme olabilir. Musk modellik diyetinin dışında beslenme uzmanlığı ve ulusluğu da olacak.

Errol Musk ile 10 geleceğin geleceği ‘kısa olarak anlatılır. Errol’dan önceleri incelemek istemesini söyleyen Maye, evliliklerini bitiren Güney Afrika’da 1979’a kadar ayrılmayacağını belirtti. Çift yasadan konduktan birkaç ay sonra boşandı.

Sosyal kişiler Elon Musk’a konuşulan Mayıs 2015’te tercih edilmemesiyle, “Keşke dünyanın ne kadar iyi olabileceği düşünülse… Elon’un bir gezegende daha iyi olabileceği düşünülürse… Tek bir şey yapacak şey olduğunu düşünüyor ama yok. kullanmıştı.


Leave a Comment