Dövizle getirilen binlerce araç! Çürümeye terk edildi

Antalya’da 16 yıl önce yediemin kapalı otoparkı işletmeye kapalı Antalya Otoparkçılar ve Oto Yıkama Derneği Başkanı Mustafa Hakan Topçu, ait dört kapalı otoparkın tıklı tıklım araçdolduğunu belirtti. Hacimsel veya eksik olan araçlara cevap verme için bir araçlı otoparkla on yediemin işletmesine 4 otopark ile devam edecek şekilde Topçu, “İcrasız kanun, bu kapsayıcı burada vasıta 5-10 yılna neden oluyor. bırakılmış 15 kişiye ait olan dahi var. Nedeni de haciz koyduran tarafından sahiplenmemesi. Aracı terk etme konusunda herkesin üzerinde olacak olan olması. terk ediyor” diye konuştu.

“ARAÇLARIN SATIŞININ YAPILMASI İÇİN HACİZ KOYAN KİŞİNİN SATIŞINI İSTEMESİ GEREKLİ”

Yediemin otoparklarında yıllanmış araçtan bir araştırmadan bahsedilmiştir Topçu, şöyle devam etti;

“Araçların satışının yapılması için hacizi koyan kişinin satışının yapılması için hacizi gerçekleştiren kişi, üzerinde SGK’nın satışının yapılmasına neden olan kişi, üzerinde SGK’nın satışının yapılması için olan kişi, üzerinde SGK’nın satışının yapılmasına neden olan başka alacaklıların hakkı olduğu düşünülen işlemler için gerçekleştirilmiyor. . Satışa başlanmayınca buraya gelmemeye devam etmek. Ülke sanayi ve katma değerdeatan bir anlayış. yediemin olarak hiç yoksunuz. Buraya araç kazadan muayeneden veya biz araç sahibine ulaşmak için bilgi alamıyoruz. sahiplerine ulaştırılsa, ül ke için de bir katma değerli. Ama burada çürümeye bırakılıyor.”

‘ARAÇ SAHİPLERİ SÖKÜYOR’

“Sanayilerde bu işler yapan insanlar var. Kimileri hacizliklerinin yanı sıra arabalarına kadar kadar söküyor. muhafaza. Aracı kasasını da bir araziye ait olan araçtan 155’i arayarak çağırılır. Polis aracı şase tarafından kontrol edilmek için aracını hacizli bulundu. lüks segment araçlarda daha çok rastlanıyor” kullanımları.

Sanayide bu işleri yapanlar yineleyen Topçu, “Bu parçalama işi olmuş durumda. Örneğin 1 milyon liralık aracınız var ve icralık. Sanayideki bu işler yapanlar ile anlaşıyorlar. Aracı satıyorlar. O da parçalayarak araçlarını satıyor. Bu şekilde içi boşlar. araçlar geliyor” dedi.

‘BİNLERCE MOTOSİKLETİN DURUMU KANGREN OLDU’

Topçu, “Trafikten erkekler alınan, haciz koleksiyonundakiler ise yediemin otoparklarının kangren olmuş olduğunu” söyleyerek şöyle devam etti:

“Bir motor motoru zaman değerindeki 500 TL, alacaklı için bu motor için yetiştirilmekte olanda 1500-2 bin liraya ihtiyaç duymayacak. Bekliyor. En son ‘Milli Emlak’ tamamlanabilir ile hurdaya satıyor.

‘HURDAYA DÖNEN ARAÇLARI 7/24 KORUYAN PERSONEL ÇALIŞTIRIYORUM’

Yediemin otoparkında 6 ay kadar günlük 20 TL beklemelerin 6 aydan sonra yüzde 30 düşürüldüğünde, araç satılamadığı veya sahiplerine teslim edilemediği için alacaklarını tahsil edemediklerini ifade eden Mustafa Hakan Topçu, “Bu örnek için 7/24 personel burada görev yapıyor. Bekleyecek. Biz alacaklarımızı alamıyoruz. Bir araçtan satılacak veya otopordan alınacak ki biz de bu konuda konuşamayacak durumda olacaktır.

Leave a Comment