Demokratik yollarla beyefendiyi emekli edeceğim

CHP Genel Başkanı Kemal KılıçdaroğluAğrı’da yurttaşların yoğunla karşılandı.

Kılıçdaroğlu, “Tek bir yolumuz var. Demokratik beyefendiyi emekli. Allah’ın izni ve sizin takdirinizle, emekli olmak. dayanabildiğim en büyük güçlerimsiniz. kol kola vererek, omuz omuza vererek Türkiye’yi düzelteceğiz. Türkiye’nin üzerindeki karabulutları kaldıracağız. Türkiye’yi aydınlığa kavuşturacağız. Beraberlik, beraberlik, inanın, güvenindiye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ağrı’da yurttaşlarla bir araya geldi. İlgilenenler için karşı Kılıçdaroğlu, meydanda için için kürsüyelananla iletilir. Yurttaşların yanında, “Adalet” sloganları attıkları duyuldu.

“Aslında buraya esnaf ziyaretine geldim. Size sözüm söz, çok daha kalabalık bir CHP buradan grubuyla geleceğim” diyen Kılıçdaroğlu, şunu söyledi:

“BU KARDEŞİNİZ HAKTAN YANADIR. HUKUKTAN YANDIR. ADALETTEN YANDIR. ADALETİ SAĞLAYACAĞIZ”

 • Pek çokluğuz var. Son 12 yıldır geliri düşen il Ağrı. İşsizliğin en yüksek olduğu il, Ağrı. 24 içinde küçükte yine en çok olduğu şey Ağrı. Ama yoksulluğu, yoksulluğu, geçinememe dramı var. Bütün konuları dersi. Size bir tek sözüm var. Oy’u, iktidara taşıyacaksanız, Kars’ı da göreceksiniz, Iğdır’ı da göreceksiniz.
 • Bu ülke, bu insanlar benim sözüm var. Biz barışacağız, biz kucaklaşacağız. Biz helalleşeceğiz. Biz kul hakkı yemeyeceğiz. Biz herkesi kucaklayacağız. Herhangi bir şeyden herkesle birlikte.
 • Genç arkadaşlar, derdinizi dersin. Hangi işsiz işinizde çok iyiyim. Atama çok öğretmenlerimiz var, onları da iyi dersler. Hapishanede gencecik, fidan gibi evlatlarımız var. Onu da çok iyi ders.

“KİMSEDEN KORKUM YOK”

 • Geçinemeyen, tuvalete gitmek için yardım alan ve bu şekilde yaşamakta zorda kalanları da biliyorum. Hiç endişe duymadım. Buniz haktan yanadır. Hukuktan yanadır. Adaletten yanadır. Adaleti istemez. Devlet dini adaletse, adaleti sağlamak için tüm dünyayı bitirmek. Eğer siyaset yapıyorsanız önce adalet diyeceksiniz, hak diyeceksiniz, hukuk diyeceksiniz. Kimsenin bu şansı yemeyeceksiniz. Gencecik pırlanta gibi evlatlarımız hapse atılırken yaşam baronlarına takım kol kanat gerilerek geziyorlar. Hiç dikkate alınmamış, o kıyafetli baronlarının da beş çetelerin de olacaklarını soracağım. Benim kimseden korkum yok ve benim verilmeyecek olan da yok. Ben bu millet için, halkımız için için. Sizin için tamamlayıcı. Benim tek görevim budur, başka görevim yok.

“SİZLER GİBİ MÜTEVAZİ YAŞAMAK İSTERİM”

 • (‘Adalet’ sloganlarının atılması üzerine) Adaleti karşılamam hiç karşılaşmadım. Benim saraylarda oturma merakım yoktur. bunu herkesin çok iyi bilmesini isterim. Ben gibi yaşamak isterim. Sizlerin bir parçasıyım. Halkın bir parçasıyım. Benim saraylarda oturmak gibi bir merakım yok, saraylarda oturmayacağım. Bu da ne diye. Ağrı’da neşe.

“ADALET BU ÜLKEYE YA GELECEK YA GELECEK. ORTASI YÖK”

 • Adalet demek, yargı demektir. Ben onları çok iyi dersim. Siz hiç meraklanmayın. Sezgin Baran Korkmaz’ın tutuklama istemini yıldırım gibi, birisini Anayasa Mahkemesi’ne yetiştirilenler, üye. Diğerini Adalet Bakanlığı’nda bakan yardımcıları. Bu yeteneğinizi unutur mu bunu? unutmaz. Adaletsizliği unutur mu? unutmam. Hiç meraklanmayın. İyileşecek şekilde soracağım. Hakim vicdanına göre, adaletle karar verir. Hakkımın geleceğine göre karar vermek. Hakim saraydan gelen talimata göre karar verirse o Cumhuriyet’in hakimi değil o sarayın hakimidir. Sarayınlarını de savcılarını da temizleyeceğim. Adalet bu gelecek ya gelecek. Ortası yok. KYK’lıları da dersi, hiç hiç düşünmemiştim.

“SABAHIN KÖRÜNDE GELEN POLİS DEĞİL SÜTÇÜ OLACAKTIR”

 • Doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi. Tamamı kucaklaşacak. Göreceksiniz. Haksız yere eşi, kızıen anneyi de dersi. Haksız yere, insanlar katledildiğini de biliyorum. Haksız yere gelenler, tutuklanıp hapse atıldığını da dersim. Haksız yere efendim saraya neden sabahın diye düşünen geceye karşı evlerinin kapıları kırılıp içeri girilen tabloları da çok iyi beceri. Bizim iktidarımızda sabahın köründe eğer kapınız bilin ki gelen polis değil, bilin ki gelen sütçü olacaktır.
 • 21’inci doğru Türkiye’sinde, ne doğru dürüst doktor yok. Siz hastaları Erzurum’a sevk. biliyorum da farkındayım. Sorunları dersleri.
 • Sizden sadece bir şey istiyorum. Sandığanızda sizin adınıza bizim için kullanılır. Ağrı’nın. Ağrı’ya seçtiniz, gönderdiniz. Allaha AK Parti’den bir şekilde da Meclis’in kürsüsünde Ağrı’nın soruları var diye bir konuşma yapacak mı? Yuh yok, ricam ne? ‘Eğer sen Ağrı’nın dile getirmiyorsan Ağrı’ya gelme, çünkü Ağrı sana oy verecek’ diyeceksiniz.

“İRAN SİNİRİNA KADAR OLAN BÖLGEYİ TARIM BÖLGESİ İLAN EDECEĞİZ”

 • Erzurum’dan planlamaya kadar olan tarım bölgesi tanımlamaktadır. üretici bölge,hayvancılık bölge ilanlarda. Bu konu yönetimi sadece Türkiye’yi değil Orta Doğu ve Kafkasya’yı da besleyecek. Hiçbir çiftçinin yetiştireceği bir model hayata geçireceğiz. Onun çiftçisi üretecek ama hiçbir çiftçi zarar etmeyecek.

“TEK BİR YOLUMUZ VAR. DEMOKRATİK YOLLARLA BEYEFENDİYİ EMEKLİ EDECEĞİM”

 • Ağrı’da şeker fabrikası var dersi. Erciş’te şeker fabrikası var, dersim. Her bir fabrika bir kaledir, bunu dersi. Şeker fabrikalarını özelleştirdiler, 34 yıl sonra Türkiye şeker alımını yaptı. Bunu da dersi. Tek bir yolumuz var. Demokratik beyefendiyi emekli. Allah’ın izni ve sizin takdirinizle, emekli olmak. dayanabildiğim en büyük güçlerimsiniz. kol kola vererek, omuz omuza vererek Türkiye’yi düzelteceğiz. Türkiye’nin üzerindeki karabulutları kaldıracağız. Türkiye’yi aydınlığa kavuşturacağız. Beraber, beraberlik içinde, inanın, güvenin.
 • Ağrı’dan teşvikimiz oyu yapamıyor. Kabahat Ağrılılarda değil, bizde. Gelmedik, sofranıza oturmadık, çayınızı kahvenizi içmedik. Ankara’da oturduk, nutukları attık, dedik ki ‘Ağrı’dan neden bize oy çıkmıyor.’ Geleceğiz, oturacağız, konuşacağız, derdinizi dinleyeceğiz. Hatamız tamamen bitireceğiz. Benim tek bir amacım var, onun, onun mahallede, onun evde huzurunuz olsun.
 • Buraya bir değil,düzenlenmesi fabrika yapılması gerekir. İşsizliğin anasıdır… Hiç kaygısızlık, emin olmak için sabırla sanacağın olacak. Sözde şu anda o beyefendiyi emekli.

Leave a Comment