Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini verdiği sosyal konut projesinde detaylar ortaya çıkmaya başladı: Taksitler 2-3 bin TL’den başlayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Devlet Kabine Toplantısı’nın geleceğinden dar gelirli vatandaşlara sosyal konut müjdesi verdi. “Cumhuriyet başlayacak en büyük sosyal konut mezrasını kullanıyoruz. Vatandaşlarımızı kullanan, dev projede şehit yakınları, gaziler emekliler, emekliler evleneceklere kotadan ayrılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini verdiği projeler, ev hayali öğrenciler için büyük heyecan ve heyecan uyandırdı. Habertürk’ten Bülent Aydemir, dev projeyle ilgili bir kaç detayı aktardı. Buna göre, TOKİ, bütün kapasitesini zorlayarak ve devleti inşadan da destekleyecek şekilde iki gelecek vadeden gelecek şekilde inşa etmeyi planlayacaktır.

Konut fiyatları, 3+1 daire için Türkiye genelinde ortalama 800-900 bin TL olacak. Bu biraz yukarı çıkabilir. Konut vadeleri 10 bölümden 15 kadar devam edecek. Taksitler daha az olabilir. Buna siyasi irade karar verecek.

Dar gelirli ve oturacak konutu kesin hedef kitle. Aylık geliri bin TL’nin altında olanlardan, bu konutlara başvurabilecek.

Konutların taksitleri büyüklüğüne göre 2-3 bin TL’den başlayacak. Konut taksitleri, maaş taksitlerine göre olacak. Konutların borcu bitene kadar satışlarına izin verilmeyecek. Ticari olarak alınacakların satılmasına engel olacak olacak.

Toki Güncel Haberler

Leave a Comment