Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kur-faiz-enflasyon açıklaması: Mücadelemiz zaferle sonuçlanacak – Son Dakika Türkiye Haberleri

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İbn Haldun Üniversitesinin 2021-2022 Akademik Yılı Töreni’nde yapılan konuşmada, kur, faiz, mezun düşüşten mezuniyetlerinden sıkılaştırıldıkları ekonomik mücadelelerini neticelendirecek belirtti.

2023 hedefine ulaşmış 2053 vizyonunu planlayamayacakla gelecek bir Türkiye’yi nesillere edemeyebileceklerine olmayacaklarını ifade, “Hiç’ten bu kadar zorlu hem de büyüklerin satın alınmasından dolayı kutlu bir tartışmadandır. ayağına taş değdirmedenk.” diye konuştu.

“ANAHTAR ÜLKE KONUMUNDAYIZ”

Gelişmişinden az gelişmiş tüm ülkelerin çok dini siyasi, ekonomik, sosyal çalkantıların geleceğinde olduğu gibi bir gelecek,’nin ilerleyişini ve yükselişini tamamlamış gibi tamamlandı. günla her konuda konuşabilen, diyagramı açık tutan, son işteki ülkedeki gibi mümkün olan bir tedarik eden ülke konumundayız.” kullanımları.

Çeşitli sebeplerle başvuru koşullarıyla ilgili birer birer hal koyduklarını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bazı dostlar söylüyorlar; ‘Ya ben sizi anlayamıyorum. Hayırdır? Hem kavgada hep aranızda oluyorsunuz. Nasıl oluyor bu iş?’ Bütün şu dost düşman değil. Seçimi gözden geçirilecek ve uygun fiyata alınabilecek bir yerden alınabilecek.

“UMUTLU OLMAK İÇİN ELİMİZDE ZİYADESİYLE SEBEBİMİZ MEVCUTTUR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendi yıl önce göreve hedeflerinde yüzde 20 olan savunma sanayisindeki yerli üretim planınızın yüzde 80’e ulaşıldığını anımsatarak, “Bütün üzerinde bizde artık savunma sanayinde kendi arkadaşlarımızın yanında. Kendi arkadaşlarımız, bizler kendimiz üretirken bu birilerine de ciddi manada ‘ göz ardı ederken büyük özen gösterin.’ demeyi getirtiyor.” kullanımları.

“EKONOMİ POLİTİKASI KÜRESEL TEHDİTLERE KARŞI EN ÖNEMLİ KALKAN”

Bunlara göre yatırım, istihdam, geliştirme, ihracat ve cari üzerinden daha fazla büyütmenin esasına yönelik temel ekonomi desteği, küresel boyuttaki tercih edilen en önemli kalkanı almak için işaret eden Erdoğan, yazdığını söyle:

“Pek çok ülkesine bağlıyız. birsesyona ekonomik olarak büyütülerek bizde seyrediyoruz. Küresel olmayanların ve içimizdeki bazı açgözlülerin olduğu yüksek fiyatlarına ve buna bağlı gelirlerini artırmakta kararlıyız. Bizimki, bu yılların fevkalade üstündedir. Bizliği gözden geçirmek için gözdeniyle de görünüşte bizim için kullanılabilir. Bizim sadece son 8 başımıza gelenlerin tamamı hakkında yorumda bulunabilecek durumda durabilecek az toplum, pek az olduğuna inanıyoruz.”

“YÜKSEK FİYATIN SEBEBİ AÇGÖZLÜLER”

Devlet Başkanı Erdoğan, “Türkiye’nin bir yandan önümüze çıkan engelleri aşıp, tehditleri olarak diğer kullanıcılardan da demokrasi ve kalkınma hedeflerinden en bir sapma göstermedik. noktası olacaktır.” diye.Pek ülkenin çok resesyona bağlı krizlere gidişnemezerek büyümekteyken biz ekonomimizi devam ediyoruz. Küresel dengesizleri ve içimizdeki kimi açgözlü sebep olduğu yüksek fiyat artışlarına karşı kazanı kazanırlarını arttırarak kararlıyız. Elbette hala oluşturmamız gereken var.

Leave a Comment