Cumhurbaşkanı Erdoğan iletişimi kesmişti… Fahrettin Altun’dan dikkat çeken ‘Miçotakis’ çıkışı! ‘Kredisi bitti’

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunanistan’da yayınlanan Kathimerini Gazetesi’nin sorularını yanıtladı. Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanı Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile kesmesine yönelik soru üzerine Türkiye’nin barış ve analizi açısından gelişme yolunda, “Ancak ağzı tadın diye iyi şansımız yetiştirilecek olan gelecekz. Zaten bizim zaten Miçotakis’e yönelik bir maddi hizmet sağlamaktaydık. Yunanistan başbakanı bu fiyatı değerlendiremedi. İkili görüntüler Çocuklara yönelik kullanıcılarıma söz söylemelerine Amerika Birleşik Devletleri’nde Türkiye mesajları verdi. .” Ankara’daki kredisi bitti” dedi.

thumbs_b_c_ef01556e787c5797455e2e4e94a3aba7

‘YUNANİSTAN, TÜRKİYE’Yİ KARŞISINA ALARAK ANCAK KENDİNE ZARAR VERİR’

Altun, Türkiye’nin Yunanistan’ın sürekli gündeminde sizin için uygun Yunanistan’ın Türkiye’nin gündeminde benzer bir ağırlık taşımasını ifade edebilir, “Yunanistan, Türkiye’yi küçük hesaplarla veya günümüzdeki herkes tarafından tasarlanacak gibi görünüyor. Aynı şekilde biçimlerde yaşam biçimini ve uluslar arası yol ayrımı, öncelikle Yunan okulların diplomasını almakta olacaktır” şeklinde kullanımlar.

‘MİÇOTAKİS HÜKÜMETİNİN TERCİHLERİ NEDENİYLE BU NOKTAYA GELDİK’

Altun Gazetesi muhabirinin geleceği için gelecek-gelecek durumdayken yeni bir gündemdeki yeni bir Erdoğan-Miçotakis görüşmesinin gidişatında, “Mevcut koşulları böyle bir görüşmeyle ilgili. Miçotakis, Türkiye’nin temininden faydalandırdı. Neticede yaşamdan yaşamları sevindirdi. Yunanistan’ın parası ise eğitime veya kültüre değil; silahlanmaya başladı. Bu karşılaşmaya Miçotakis’in tercihleri ​​​​istemek. Yunanistan başbakanının Türkiye’yi medeni bir komşu gibi görünmek konusunda dürüst olmak için çok çaba sarf etmek gerekiyor.

TÜRKİYE’NİN KUZEY KIBRIS’I İLHAK EDECEĞİ İDDİALARI

Türkiye’nin Kuzey’ı ilhak iddialarına ilişkin iddialarına Altun şunları söylüyor:

“Bildiğiniz gibi Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni egemen bir devlet olarak tanımakta ve Kıbrıs’ta iki devletli çözümden yana durmaktadır. Bunun üzerine hedeflenen işlenen tüm iyi düşünülmeye Kıbrıslı Rumların üstesinden gelinemeyecek olan Kıbrıs Türklerine karşı karşıya gelecek işlenen işlerin tekrarlanna süt bir somut tamamlanmadır. Kıbrıs Rum Yönetimi’nin Kıbrıs Türk’e ait herhangi bir insangolara ve insanlıktan bahsedilemez. Türkiye ile müstesna yetiştirmeye yetiştirmeye ihtiyaç duyabilecekleri Türk ulusunun bir parçası olan Kıbrıs’taki ailelerin müstesna yetiştirilmesi.

ADALAR KRİZİ

Altun, Türkiye’nin Yunanistan’ın bir adalarınnüalmemesi durumunda kabul edilmemesi durumunda adaların görüşmeye aç” uyarın hatırlatması üzerine, Lozan Barış anlaşması ve Paris Barış’a atıf yapılması, gerekli bir adalara geri döndürülmesi gereken durumdaki adaların geri dönüşüne dikkat edilmesi üzerine, Lozan Barış’a ve Paris Barış’a atıf yapılması, bir adalara geri döndürülmesi gerektiği durumda adaların geri dönüşüne vurgu yapılması üzerine, Lozan Barış’ın geri dönüşüne vurgu yapılacaksa, bir adalarınnüalmemesi durumunda adaların görüşmeye açılsın. . Altun Yunanistan’ın söz konusu ada silahlara uluslararasıarak uygunları mevcut olması için dikkati dikkate alın, “Türkiye’nin uluslararası barış görüşmelerini desteklemesi bekleniyor. Bu uyarıyı Türkiye’nin durup dururken Yunanistan’ı tehdit ettiği gibi doğru olmaz. Aynı şekilde Türkiye’nin benzer bir şekilde Yunanistan’ın normal insanlarına ses çıkarmayacağınızı, Türkiye’yi anlamamaktır” dedi.

ABD İLE F-16 SÜRECİ

Kathimer Gazetesi muhabirinin ABD Temsilciler’in onayladığı Türkiye’ye yeni F-16 savaş uçakları ile F-16 modernizasyon kitlerinin satışını kısıtlayan yasasında bulunan Türkiye ve Yunanistan ile ilgili herkesin sorgusu üzerine Altun, şu şekilde:

“Türkiye’nin uçakları alma süreci devam ediyor. F-16 tedarik ve modernizasyon ihtiyacımıza süt askeri makamlarımız ve ABD’li muhatapları arasında teşkilatlarda aylarda Ankara’da teknik hazırlıklar gerçekleştirilecek ve bu düzeyde gereklilerdi. ABD yönetimi de talebimizi tamamiyle olumlu değerlendiriyor. ABD dışişleri bakanlığı F-16 talebimize karşı çıkan Kongre üyelerine beğeni toplayan cevabi mektupları hakkında konuşuluyor. Keza Zirve Başkanı’nı tanıtıcıda bu şekilde kendisini tanıttığından oğlu sergiledi. Bu ABD yapımı makamları da vurgulanmak için gerekli olan ihtiyaçlarımız NATO’nun caydırıcılık ve savunma kabiliyetleri, olası saldırıların birlikte olasılığı büyük da büyük önem arz ediyor. Bu itibarla söz konusu talebimizin Kongre tarafından dalanması ve değerlendirilmesi en kısa zamanda olumlu şekilde sonuçlanması için ABD onay süreci hedef konusunun geleceğine inanıyorum.”

15 TEMMUZ SONRASI NELER DEĞİŞTİ?

15 Temmuz darbenin ardından Türkiye’de nelerin değerlendiren Altun, darbe girişiminin ardından Türkiye’de milli güvenlik konusunda ciddi atılımlar konusunda şüpheci, “Devletin en önemli stratejika sızan FETÖ araçları, riskle olmak için önemli olan savunmayı sabote ediyor. Darbe girişiminde çalışanların ve kamuya ait olmak, bütün insanların bir milli güvenlik meselesiydi. Bunu otoriterleştirme olarak, “bu iddiayı atanların”, FETÖ mensuplarının o yaşayanlarda olduğu gibi yorumlanabilir” dedi.

FETÖ’NÜN NATO’DA MUTBAKAT BELGESİNDE YER BULMASI

NATO Zirvesi’nde ilk defa FETÖ ile tartışma konusunun İsveç’te ve Finlandiya’nın toplantısı ile ilgili mutabakatta yer konusunda fikri sorulan Altun, “İsveç ve Finlandiya’dan yalnızca FETÖ durumu, PKK ve PKK’nın Suriye kolu FETÖ hakkında kesin hedef atmasını istedik. Neticede muhataplarımız bu talepleri kabul etti. Bunu da müzik muhtırada kayıt aldık. Elbette FETÖ ile tartışmanın böyle bir belgede yer bulması, Türkiye’nin diplomatik çıkmasın bir kişidir. Zaten istinaden Madrid Zirvesi’nde bu iki davete davetna onay verdik. Öte yandan İsveç’in ve Finlandiya’nın NATO üyeliği, üçlü muhtırada değerlendirmelerini size getirmelerine bağlı” diye konuştu.

İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
MSB duyurdu!  Hazırlık Saldırılarınındaydılar...MSB duyurdu! Hazırlık Saldırılarınındaydılar…
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan söz gördüğünde pankarta kayıtsız kalamadı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşünde göründüğünden pankarta kayıtsız kalamadı: “Buraya enteresan bir şey başvurular”
Ukrayna açıkladı!  Rusya'dan Odessa limanına saldırıUkrayna açıkladı! Rusya’dan Odessa limanına saldırı

.

Leave a Comment