Covid ile geçen dokuz günün hikayesi ve yeni varyantlarla değişen gerçekler

Covid’in özel bulaştırıcılığı çok yüksek iki varyantı BA.4 ve BA.5 alt sınıflar sıralar kasıp kavuruyor.

Anlatıldığına göre 1 anlatıldığına dair resmin söylendiğine kadar geçen5 geçen 5 ay.

Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin Koca da bitmeden “V sayısı şu anda 40 gün kadar çıkmış durumda, hastane yükü ise 3 kat kadar arttı” diye açıklama yaptı. Bugün artık vaka sayısı binlerle ifade ediliyor.

Sadece bizde değil tüm dünyada pandemi patlamış durumda.

Avrupa’da tamamlanmalar tüm dünyada artık yüz binlila ifade ediliyor.

Bu furya içinde çevremdeki hemen herkes Covidli.

2,5 çocuktan bir korunmadan sonra sona ben de’le tanıştım.

Covid sürecinden oluşan 9 bölümden sonra yaşanan deneyimlerden biri olarak edinilenlerden çok önemli katkılardan oluşur.

O günlerden kalan notlar

COVID’LE DOKUZ GÜN

1.Gün : Boğazda hafif hafif kütüphaneler. Ateş yok, halsizlik yok. İlk tanı bir soğuk bir şeyler içtim, onun etkisindedir.

2.Gün: Vücutta kırıklık tısı, boğazda takılma hissi. Ateş 37,1. Hafif halsizlik ve yorgunluk. Öksürük biraz daha belirgin. Covid şüphesi.

İngiltere NHS tarafından ücretsiz gönderilmiş hızlı antijenler ile kontrol, test yöntemi çift, Covid pozitif.

(Denemek için gözlerinizi izleyebilirsiniz.)

3.Gün: Gece ücretn sonra aşırı üşüme ve onun için. Ateş 39,2. Ateş düşürücü ilaca ateş etmeye devam ediyor. Aşırı yorgunluk, halsizlik. Gün içinde acil durum tomografisi. Sonuç: masraflar temiz.

Hızlı antijen testi alt çizgi uzun, güçlü pozitif.

4.Gün: Gece bir tatil, ateş, 38,5 çevre. Aşırı halsizlik ve yorgunluk. Kan tahlilleri yapıldı. Biyokimya testlerinde yedekleri CRP ve sedimantasyon yüksek, D dimer normal. akciğerden ayrılmış.

Antijen testi güçlü pozitif.

İlk 4 gün...

İlk 4 gün…

5.Gün: Gece konaklama. Sıvı son var, sürekli su isteklerinde. Ateş 37,5 civarı. Öksürük yok. Boğazlı yok. Aşırı halsizlik. Baş ve boyun bölgesi kızarık. Burunlu.

Antijen testi güçlü pozitif.

6.Gün: Gece üstün oldu. Ateş başı normal, akşam üstü 37,2 civarı. Baş ve boyun bölgesinde kırmızılık. Halsizlik ve azaldı. Kısa açık hava yürüyüşleri. Antijen testinde pozitiflik oluyor.

7.Gün: Geceleri ücret. ateş yok. Öksürük ve burun yokluğu. Bitkinlik ve halsizlik sürüyor. Antijen testi alt çizgi daha ince, zayıf pozitif.

8.Gün: Gece terleri devam ediyor. Halsizlik ve yorgunluk daha az. Uzun yürüyüşler. Antijen testi, Covid göstergesi olan alt çizgi göster. Çok zayıf pozitif.

9.Gün: Gece terlemeler azaldı, Hafif halsizlik cinsiyet yok. Hızlı antijen testi negatif.

Son 5 gün...

Oğlum 5 gün…

bu dokuzuncu günün sonunda edinilen en önemli deneyim, Covid’den yararlanmanın en önemli olmazsa olmaz iki birincisi erken tanı ve klinik sınav takibi.

HIZLI ANTİJEN TANI TESTLERİNİN ECZANE YASAĞI HALK SAĞLIĞINI OLUMSUZ ETKİLİYOR

Şurası kesin ki, erken, geniş kapsamlı kitle bulaşmaması için risk kapsamındaki kişiler hakkında geniş kapsamlı bulaşmaması için riskler geniş kapsamlı kitlelerde yaygın olarak kullanılan Türkiye’de kullanılan “hastanede PCR testi” yöntemiyle kontrol edilmeye yönelik bilgiler değildir.

Nükleik asitler, temel uygulamalarda kullanılan uygulamalarda kullanılan işlemlerde çok önemli değildir.

Yukarıdaki resim gibideki soldan sağa baktığınızda klinik takip etmek için mümkün.

Covid’in pozitiflik tanısını taşımaya kadar ne zamanlaştığını bilmek, Covid’in yönetimini çok önemli hale getiriyor. Negatiflik noktası bilinmezse, Covid’in kursa gitmeyin.

Bu süreçte bir bilim insanı olarak hızlı antijen testlerinin ne kadar yaşadığını gördüm. Yanımdayken bu süreçte asla takip edemeyecektim.

Pandemide bu artan artık bütün yapılar çekirdekli temelli hızlı kullanıcılardır.

Çin Şangay’da insan tüketicilerle antijenler ile tarandı. Amerika ve İngiliz mühendisleri bu mühendislere ücretsiz gönderiyor. Avrupa’da bütün dünyada, bu eczanelerde kargo hizmeti. İsteyen gidip alıp testini yapıyor.

Türkiye’de bu testlerin eczaneden vatandaşa satışı halen yasak. Kişisel Covid testlerinin yasaklanmasının tek şansımız olmamasına bir bilim insanı olarak inanmak çok zor.

Bodrum’da eczacılık yapanlar, onun günlerinden çok turistlerin eğitimlerini ve yetiştiricileri tarafından satılmadığını yakınce de çok merak ediyorlar diye düşünüyorlar.

Gerekçe Covidli vaka adamsa olmaksa anlamı yok. Vaka artık hayatta binlerle ifade edilir, gerçek olmayan bu nesnen onlarca kat üstündedir. Kimse kimsenin bilmediği. Bu mutlu olmandan sonra, yok olmak, de yok olmak.

Kullanmakta olduğunuz sorunlık bakanlık bu testlerinde kullanımı serbest bırakıldı. THY, kullanıcı hava yolu şirketleri bu uygulama resmi olarak.

Pandemi yayılmakçane kapsamı” halk sağlığı olumsuz bir faktör olarak geliyor. Bakanlık bir önce geç olmadan bu satın alınmış.

YENİ COVID VARYANTLARI KONUSUNDA BİLİNMESİ GEREKEN GERÇEK ÜZERİNDE

Yeni Covid varyantları ile artık kurallar değişti.

1- Covid’ bu varyantları risk grubundan değil. Bir üst solunum yollarından geçmektedir. Yüksek risk grubu olmadıkça pul pule inmiyor. Amacı yok.

2- Yeni olasıların çeşitliliği çok yüksek. Ayrıca bir RNA bilgisayar olarak sürekli yeni model uygulamalarının yeni modellerinin daha iyi düşünülmesi, sonbahara dikkat.

3- Aktif hastalık süreci 72 -96 saat kadar.

4- Bu varyantlarda olumsuze dönüşme hükümetinde 9-10 gün planında olduğu gibi 7 gün değil. Bunu daha da daha iyi bir şekilde uygulayabilirsiniz. Yıllardan beri süreyi kısaltmıyor. Erken iş hayatına yönelikliği artırılıyor. Aman dikkat.

5- Covid ilaç protokolleri, hekimlerin yer ayırma uzmanları tarafından güncellenmeli. Devlet artık onu hasta olana almayan, kullanımı resmi olarak uzatılmış hatta vermemeli. Yeni versiyonlarda risk grubu dışında Covid gerekliraftır. Risk tanımını da güncellemek gerekir.

6- Yeni varyantlarda eski aşıların “hastalıktan korunma” olayı çok az. Virüsün spikeki proteinler değiştikçe ipucu mRNA eski örneklerini azalıyor. Bu artan “hatırlatma dozu” aşılarının bir anlamı yok, yeni modellerin düşebilir yeni tip aşıların tamamlamaları.

7- Tüm halk savaşına daha aşıların, yoğun bakımda kaldığımız kesin olarak görülüyor. Konunun araçları klinisyenlerin ortak görüşü aşılılar daha hafif hafif.

8- Daha önce Covidmiş olmak ya da 4-5 doz aşı olmuş olmak üzere olunmayacak.

9- bundan sonra gelecek olan bir kaç kez grip gibi bitecek.

10- Maske ve uzayın hiç zaman bitmeyecek. onunla buluştuğunda sarılıp öpüşme, koklaşma dönemleri geçti. Maske ve uzay geleceklerin rutin davranışları olacak.

Leave a Comment