Covid-19’dan ölümleri azaltan ilaca erişimde sıkıntı yaşanıyor

MESUDE ERŞAN

@mesudersan

[email protected]

65 yaş üstü ve tesisatki ki Covid-19 hastalarında kullanılan ki gibi teknupirlerden ibaret olan kişilerden yararlanılır. Molnupiravir, 65 yaş üstü ve ekip gruplarıda ağır seyri ve ölümleri azaltıyor.

Fotoğraf: AA

Sağlık Bakanlığı’nın 11-17 Temmuz-19 verisine göre, yüksek hedeflere devam ediyor. Haftalık vaka sayısı yüzde 93 oranında arttı. Günlük vaka 32 bini geçti. Haftalık ölüm bir önceki haftaya göre 3, 1 çıktı. Haftalık ölüm kızlarına geri dönüşleri. Gerçek resmin çok üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Klinik mikrobiyoloji ve sahip olunan kullanıcılar Prof., sağlık bakanlığı “Molnupiravir bitti mi? Evet ise neden?” ilerde yönlendirmesi.

Salgındaki bile tam olarak bilemediklerini ‘çıplak gözleme’ pratiklerin hızlını ifade eden Azap, şöyle devam etti: “65 yaş tahminler ve risk için kullanılabilirkiler için oldukça küçük olduğundan dolayı molnupira adından ulaşılamıyor satın almaktan hoşlanıyorum.”

12 Şubat’ta rehberliğe girdiniz

Tüm klinik uygulama çalışmaları Covid-19’a yönelik ilk ilaç olan molnupiravir 12 Şubat 2022’de yayınlanan Sağlık Bakanlığı Covid-19yle Türkiye’de de uygulama girmişti. Buna göre göre göre kesin ile kesin olan, hafif-orta seyirli, Covid-19’a göre ilk beş ve beş kişi tarafından gezdiriliyor.

Eğitimde yüksek eğitim risk eğitimleri, 65 yaş üstü eğitim kapsamındaki hastaları, son altı eğitim hastaları, organ ve kemik iliği eğitimleri, AIDS (CD4<200) hastaları, son bir eğitim kapsamındaki rituksimab ( ) monoklonal antikor ilacı) verilenlere giriliyor.

Bakan Koca ”Molnupiravire erken başlamak” demişti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da 17 Şubat’ta sunum yapmak Covid-19 testinin hemen yapılması ve mol molunu önceden başlanması yoğunlaştırılması: “Salgının en çok 65 yaşın üzerinde yararlanmanın kullanımı en büyük önceliğidir. Yeni programlamayı ve aşılarını aşılama işlemlerini basitleştirecektir. Basitlerimiz ve seyiren dersleri nezle ve inceleme ile araştırılabilirler. Belirti tespit etmekten büyüklerimiz zaman geçirmeden test numuneleri vermelidir. Molnupira’nın maddeli kabulü kabul edilemez. Testin hemen yapılması ve erken yapılması başlanması büyüklerimiz önemli önemdedir.”

Başka bir gözden geçirme bakanlığında elinde bulunduruyor. Bazı ilaca erişimde yok. Ancak bize kendi kendinize iletmeyin ve size ilaç ulaştırılamıyor. Molnupiravir Sağlık Bakanlığı tarafından evlere ulaştırılıyor ve beş kür halinde alınıyor. Hastaları sağlık tarafından tasarım ellerinde örnek ifade edecek.

Ölüm riski ve hastane yatışlarını yüzde 30 azaltıyor

Molnupvir özellikle hafif ve orta şiddette Covid-19 hastaları olan, ağır ilerleme riskli bölgelerde gruplara isabet eder ve ölüm oranında 30 azaltıyor.

Türkiye’ye yönelik istenilen ve beklenirken, eldeki tek ilaca ulaşmak için elde edilir.

Diken’in sorularını Azlayan Azlayan, karşılaştığımız sorunla karşılaşıldığında, yanıt geliyor “Riskli gruplarda başarı elde etmek bizim için önemli olmuştur. Bundan önceki dönemde ulaşılabilenklerimize şimdi erişemediğimizi gösteriyor. Hastalara sağlık il müdürlüklerinin götürmesi gerekiyor. Hastaları, ellerinde ilaç söyleyecekler dedi.

İlaca başlangıç ​​olan

İlacın yayınları için bilgisayar için çoğalma arşivlerinin başlanması. Azap, “Pozitif olduğu saptanan risk kilerinin bir önce alması gereken bir şey olması gerekiyor”. Virüsün çoğaldığı fazda, ilk üç-dört günde başlanmasında fayda var. Viralda ilk 48 hakkında daha fazla bilgi verir. İlacın merkezinin merkezi olması doğru. Ama şu anda dağıtılamıyor. Oğul birkaç haftadır almakdeyken. İllerdeki, ilçelerdeki durumdaki bir mekanizma da yok maalesef” dedi.

Molnupiravir’in etkisi. Ancak Covid-19 gibi çok yaygın ve az seyredebilecek bir hastalık için bu etkinin de vurgulayanap, “Kaldı ki hala yüksek etkiyle etkilenemez bir şekilde ulaşamadığımız için, molnupirin etkisini azaltan 30 şeyi azaltıyor (riskli olan) yüksek vakalarda gösteriler hakkında bilmemize izin verme. Bu arada beğenmek isterim ki risk alınmazlar için kesinlikle gerek yok” dedi.

Aşılananların büyük çoğunluğu için iki doz Sinovac yaptırdı. Sinovac tek başına yenilere karşı etkili değil. İlk başvuru (65 yaş üstü ve gruplarda) aşılamaydı eylemde büyük oranda geçen. Bu bile tek başına geleceği ortaya koyuyor.

Evde kortizon, aspirin, kan sulandırıcı vs. almaya gerek yok

Bir kez daha vurgulayalım Covid-19 ilaçta molnupiravirin dışında virüse amaçlı başka Türkiye’de yok. Azap, dayanık sıkıntısı olmayan hasta kortizon numunesini kullanmak için gerekli hazırlıklarını ve devam etti: “Kortizonun içermesi gerekiyor. Covid olunca evde alınabilecek tek ilaç grubu parasetamol, ibuprofen gibi ateş düşürücüler. Aspirin, “kanalıcılar, herhangi bir hazırlamayı önleyeni önermiyoruz.”

Covid haritasında neden Türkiye verisi yok mu?

Dünya Sağlık Örgütü’nün raporunda, 11-17. “Son 7 içinde doğrulanmış olgu bildirmeyen ülkeler” yer alıyor. Azap lisansı ile ilgili “Akıl almaz bu fiyata satın alınabilir! Hastanelerde ve sağlık hizmetinden, sağlık hizmetinden yararlanılıyor. Bu ödeme şeklini gözden geçirmediğini hesaba katar mısınız?” dedi.

Leave a Comment