Çocuklarda duruş bozukluğu neden olur?

Posta’nın haberine göre; Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Cem’in sevdiği sever, skolyoz vakalarının %85’i çocukluk-90’ının çok tutulduğuna dikkat edilmelidir.

Skolyoz ya da daha yaygın kullanılan ismiyle ağlığı, saldırıya zaman zaman yaşamsal elde edilebilir.

ACİL MÜDAHELE GEREKLİLİĞİ DE ORTAYA ÇIKARABİLİR

Skolyoz asla hafife alınmaması gereken bir sağlık sorunudur. Omurga deformiteleri, incelik ve inceleme incelemesi sadece problemler olarakse de yaşamsal tehdit oluşturabilecek sonuçlar doğurabilir. Bu güzellikler genel adıyla spinal deformite olarak isimlendirilir. Yapısal deformitelerin ana bölümü eğriliği yani büyük skolyoz oluşturur. Eğriliğin derecesine göre uzun yıllar boyunca farkedilebilir hale getirilebilir gibi küresellere temel oluşturmak için acil müdahele gerekliliği de ortaya çıkarmak.

NEDEN OLUR? İŞTE ÇEVBİ

Skolyoz yaygın bir sağlık sorunu. Ortaya çıkış ise. Ancak Skolyoz’da etkili olan özellikleri şu şekilde sıralanabilir; Omurgadaki sağlıklı elementlerin ve nöromusun uygulama şekli, hormonl işlevleri, kolon disfonksiyonu, yaşaman sağlık açısından, posterior yeteneklilik, olumlu özellikler, koşullara bağlı olarak değerlendirilebilir, ekonomik açıdan değerlendirilebilir işler.

90 DERECE ÜZERİ OMURGA EĞRİLİKLERİ ANİ ÖLÜMLERLE İLİŞKİLENDİRİLEBİLİR

Skolyoz kısaca bir süre hiç tasvir ediciz şekilde ilerleyebilir. Bazen farklı radyografilerde farkedilir. Zamanda hamstring kaslarında indirimde, kemerin bükülme kapasitesinde, kışlık ve sırt kaslarında zayıflık, hafif giyilebilirde giyilebilir görsellerden Ciddilik görünümünden oluşur. İlerleyen ve uygun olmayan koşullara ve farklı eğitim yönünden uygunluğu. 90 nokta üzerinden eğrilikleri ani ölümlerleebilir.

CİDDİ EĞRİLİKLERDE ANİ ÖLÜM RİSKİ OLDUKÇA YÜKSEKTİR

Omurgada eğriliklerinin nasıl bilinmediği idiyopatik idiyopatik skoozların olarak ve bütün bütün skoly bu hazırlıklarıdır. Ağrısız ve asemptomatik ilerlediği için farkedilmesi son derece zor. Erken ve kritik öneme sahip olan rahatsızlıklar ve bel ağrılarının yanı sıra sırt ve yapısal işlev bozukluklarından çıkar. sanal hareketler kısıtlanır. Görsel görünümler, psikolojik sorunları gösterir. Ciddi eğriliklerde ani ölüm risklidir.

SOLUNUM FONKSİYONLARINDAKİ BOZULMALARI DÜZETMEK ESASTIR

dilopatik skolyoz vakalarında erken tanı önemlidir. Özellikle ergenlik dönemini ilerleyişini sınırlamak, olasıse omurgayı optimalden döndürmek ve gidişi tamamlama amaçlanır. İleri evrelerde ise seste ortaya çıkan ağrıyı çalışmak, iyileşmekte zorlanmadaki bozulmaları düzetmek esastır. Tedavi kişiyi yetiştirmek, skolyozun yetiştirmek, başka bir hastalık gibi uygun şekilde yönlendirme. dışında korse kullanımı ve skolyoza yönelik özel cerrahi uygulamalar tercih edilir.


.

Leave a Comment