Cinsel istismardan tutuklanan eski MHP’li başkan: İktidarsızım

Diyarbakır’da cinsel istismar nedeniyle tutuklanan MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp için üç ayrı suçtan 49 yıl 9 ay cezası istendi. Kayaalp, ‘cinsel iktidarsız’ olduğunu iddia etti. MHP, Kayaalp’in tutuklanmasından hemen önce Diyarbakır teşkilatını feshetmişti.

cinsel istismardan tutuklanan eski MHP'li başkan: İktidarsızım

Abone Ol

Google Haberleri

17 Haziran’da eski MHP İl Müdürü Cihan Kayaalp müşterisi, Diyarbakır 13′ Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul ediliyor.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianamede Kayaalp’e, “zincirleme yöntemlerinin cebirlerinden saldırı veya hile kullanımıyla hürriyetinden yoksun kılma”, “cinsel cinsel tacizden yararlanma”, “cinsel taciz suçu” üst sınırdan 49 yıl 9 ay 15 gün hapis cezası istedi.

Gazete Duvar’dan Ferhat Yaşar’ın haberine göre, MHP İl Başkanlığı’nın yerine “bir siyasi parti” yürütüldüğünde ortaya çıktı. İstismar’ın ifadesinde 17 EA ifadesinde, Kayaalp’in kendi şubat ve mart kimliği 10 defa cinsel saldırıda sözde söyledi.

İKTİDARSIZMIŞ AMA RAPORU YOKMUŞ!

İstismardan sonra parti örgütlerina gitmekten vazgeçen EA, MHP Diyarbakır İl’nda çalışan Şeyhmus Demir tarafından “Sen yürek mi yedin?” diye satıcıdan de aktardı.

MHP İl Başkanlığı’nda ve Kayaalp’in örgütlerinde çaycı olarak çalışan Mustafa Demir, ifadesinde Kayaalp’in E.A’ya yönelik kullanımını redderken Kayaalp’in hizmet ve E.A’ya masaj yaptırdığını kabul etti.

Kayaalp ise masaj yaptırmadığını iddia etti. Hakkındaki tüm reddedilen Kayaalp, yarışa adaylığı nedeniyle ‘cinsel iktidarsız’ olduğu konusunda iddialı iddialarını savunuyor.

“EA’NIN BEYANLARI GÜVENİLİR”

“Mağdurun ile ilgili olarak kabul edilebilir, sorulan anketi tamamlayabilir ve tamamlanabilir. genel, adli görüşme görüşmelerinin belirli bir olay ve genellik kapsamındaki, anlatım ilelanımı paralellik, olaya yönelik anlatımda olacakları ve görüşmeleri konuşmalara yer konusunda, tüm değerlendirmeler mağdurları EA’nın konuşma konusu olaya yönelik adli görüşmeyle ilgili beyanları iddiaları “

OPERASYONDAN ÖNCE İL TEŞKİLATI FESH EDİLMİŞTİ

İddianamede, 17 Haziran’da alınan Kayaalp’in değiştirilmediği ve 16 Hazirana ait kayıtların silindiği yer aldı. Yapılan incelemede Kayaalp tarafından kullanılan numaranın EA, tarafından engellendiği tespit edildi.

MHP Genel Başkan yardımcısı Semih Yalçın, 16 Haziran’da MHP Diyarbakır İl Başkanlığı’nın feshedildiğini açıklamıştı.

‘Kayaalp’in cebir, zor kullanılarak, sarkıntılık düzeyi aşacak derecede EA’ya yönelik kullanımda bulunabilen, performansı, adli görüşmeci raporu, dijital kullanımda ve EA’nın kullanımıyla birlikte değerlendirildiğinde, kayaalp’in doğruluğuna ilişkin değerlendirmelerin doğru olduğu’ değerlendirilen iddianameleri, Kayaalp’in gözünden ‘suçtan tipine yönelik ve beyanlarına göre ölçüm’ değerlendirme yapıldı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

.

Leave a Comment