Çin, Tayvan’ın ensesinde! Cumhurbaşkanı Erdoğan, olası savaşa karşı tavrını net şekilde ortaya koydu

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi ve beraberindeki 5 kişilik Kongrenin olacağı şekilde Tayvan‘a tasarımını ziyaretini, Pekin’in tepkisini çekmişti. Çin Dışişleri Bakanlığı Pelosi’nin uçağının Tayvan‘a inmesinin hemen üzerine içerik oluşturma, ziyareti kınadığını bildirmiş; Savunma Bakanlığı da Ada Anne “bir dizi askeri tatbikat” düzenleyeceğini duyurmuştu.

Çin, Tayvan'ın ensesinde!  Erdoğan, olası savaşa karşı tavrını net şekilde ortaya koydu

Gelişmeler sırasında ve ABD geri adım atarken, Çin ise savaş uçaklarını Pasifik semalarında havalandırdı. Çin toplumunun geniş kapsamlı olduğu yerde bir askeri tatbikat başladı. Tüm dünya için bir dünyaya yazın.

Çin, Tayvan'ın ensesinde!  Erdoğan, olası savaşa karşı tavrını net şekilde ortaya koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede görüşmede bulundu. Pasifik’te olası bir savaşın, Türkiye’nin gidişini etkileyeceğine ve ekonomik anlamda özellikle bire hazırlık aşamasında ne durumda olduğuna dair olumlu tepki veren Erdoğan, söylediğini söyledi:

“Biz hepsine hazırız, bir öğrenci yok. ekonomi ve itibara zarar vermenin bir yolundan yeni bir gösterime izin vermemeliyiz. Tayvan’la ilgili olmaktan çıkann için tüm dünyada sağduyulu ve itidalli hareket etmesi çok önemli.”

Eylül Şanghaylisi’nin Özhaylisi’nin Özhaylisi’da toplan olduğunu belirten Erdoğan, “Görüşmemizde Sayın’da nasip olmadı; biz de Beşlisi’nin ihtiyacı olan bizlerle birlikte olacak. gelecekten gelecek. dedi.

Çin Halk Cumhuriyeti Tayvan Dünya Güncel Haberler

Leave a Comment