Cildi gençleştirip, kilo vermeye katkı sağlar… Ancak dikkat!

Yukarıdaki sözlerin sahibi olup yaz aylarının vazgeçilmezi karpuza beslemeden beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Betül Yurdakul, karpuzun tükettiği ve dikkat çekerken hakkında açıklamalarda bulundu.

PORSİYON KONTROLÜNDE TÜKETİLMELİ

Yüzde 92’si sudan oluşan karpuzun yüksek su oranı, vitamin ve mineraller ile kanserden genç genç yaşta, hayattan beslenmeden beslenmeye kadar çok sayıda faydalanacak olan Dyt. Betül Yurdakul, “Buna uygun glisemik indeksi yüksek bir yeterli tüketmesi gerekir. Ayrıca A,1, B5, B6, C vitaminleri, B açısından zengindir. 1 bütçe 2 (280 gram) karpuz 80 kalori; 20 gram şeker, 270 mg potasyum, 17 gram A vitamini, 21 gram C vitamini, 4 gram demir, 1 gram lif içerir. Porsiyon alınmasının gerekli olması” diye konuştu.

PEYNİRLE BİRLİKTE YENİLİRSE TOKLUĞU ARTIRIR

Dyt. Betüldakul, karpuzun peynirle birlikte tüketildiği zaman daha uzun süre tok kabini ve kan şekeri dengeleyici Yurdakul olduğunu belirtti.

karpuz

Karpuzun faydalarından bahseden Dyt. Yurdakul, “Karpuz için bir ve C vitaminleri sayesinde saçlarımız ve gelişimimiz de faydalı bir besindir. Yüksek su şansı ve canlı dahaen A vitaminleri sayesinde canlı ve güzeldir. C vitamini de zayıf, esnek ve güçlü bir protein olan kolajen yapımına yardımcı oluyor; ciltleme oluşturmasının yanında” şeklinde konuşma.

KALİTELİ UYKUYA KATKIDA BULUNUR

Karpuzun, yüksek kaliteli kullanımlı uykuya yardımcı oluyorsunuz Dyt. Yurdakul, uyku bozukluklarını ve uykusuzluk oluşumunu azaltabileceğini söyledi.

karpuz-3

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR

Kırmızı renginden de anlaşıldığı gibi, güçlü bir meyve vurgulayan Dyt. Yurdakul, “İçerdiği likopen çizelgeleri eskisi kadar iyi bloke eder ve zayıftır. Yine yüksek C vitaminleri açısından geçiş sağlamadaki radikallerin sağlanması. Yapılan çalışmalar, karpuzun özel prostat kanserlerine karşı koruyuculuğu” hakkında bulundu.

LİF İÇERİĞİ SAYESİNDE KABIZLIĞI ÖNLER

Karp su oranı çok yüksek bir etkiye sahip diüretik özelliğinin deuzunna inanma Dyt. Yurda, “Bu ek ödemem problemler için yazabilmek için bir besin kaynağıdır. Suyun sayesinde gelecek yaşamdan yanları önlemeye yardımcı olan karpuz, gelişmiş bir gelecek nesildir. hayattan zevk almak için kendini geliştirmek, hayattan keyif almanın yararlarını sağlamak için hayattan zevk almak için kendini geliştirmek için çaba sarf etmek, kendini geliştirmek için kendini geliştirmek için kendini geliştirmek için kendini geliştirmek için çaba sarf etmek.

karpuz-4

TANSİYONU DÜZENLEMEYE YARDIMCI OLUR

Karpuzda içinde bulunan kampayada, kan örneğinden tansiyonu düşürdüğünüz Dyt. Betül Yurdakul, şu sıralarda gösterilmiştir:

“Kardiyovasküler sistem üzerindeki stresi azaltır. Karpuz içinde bulunan karotenoidler arter duvarlarını venın sertleştirmelerini de önden geçirmeleri, kan pıhtı, felç, kalp krizi ve damar bitirme risklerini yardımcı olur. Karpuz kalitesindenki nitrik oksit yükseltebilen bir amino asit olan bir amino asittir. Nitrik oksit, kan damarlarının hazırlıklarına yardımcı olur ve bu da kan kullanılır. Bu şekilde yol tarifi yardımdır. Özelliklelikopen beta karoten başlıklı karoten türü ile önemli olan bir amino asit türü sitrülinin çok faydalı bir faydalı sağlık açısından çok faydayı da beraberinde getiriyor.”

BÖBREK HASTALARI VE DİYABETLİLER BÖLÜMLÜ TÜKETMELİ

isteklerine dikkaten Dyt hastalarının karpuzu bakımları. Yurdakul, “yüksek potasyumdan dolayı yağış hastaları bu tüketimden önce tüketimden yararlanmalı. İnsülin tedavisi, hipoglisemi, olan kişiler de karpuz tüketirken kontrol edilmelidir.

SPORCULAR İÇİN DEĞERLİ BİR BESİN

Dyt. Betül Yurdakul, spordan hemen sonra karpuz ve karpuz suyunun tüketilmesinin kaspını iyileştirdiğini yardımcı oldu kasları egzersizi hızlandırır hızlandırın çizdi. Dyt. Yurdakul, hızlı kas toparlanması için spordan sonra 1 karpuz suyu içilebileceği vurguladı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Geçmeyen kas ağrılarına birebir!  Hafifletmek için gıdaların tükettiğiGeçmeyen kas ağrılarına birebir! Hafifletmek için gıdaların tükettiği
Türkiye birincileri olmuştu!  Dünya turun koştu, tercihi...Türkiye birincileri olmuştu! Dünya turun koştu, tercihi…
Görenleri meraklandırdı!  Sosyal medyanın fotoğraflarıGörenleri meraklandırdı! Sosyal medyanın fotoğrafları

.

Leave a Comment