CHP’li Yıldırım Kaya ve avukat Ruşen Gültekin’den KPSS hakkında büyük iddia!

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)’ye verilen adaylar, cevap anahtarının mühendislikyla birlikte Twitter’de ‘KPSS’de iddiasız olduğunu iddia ediyor ikinci FETÖ operasyonu’ etiketiyle paylaşımlar yapmaya başladı.

Söz yayınevini sorularını adaylar, gençlerin örneklerini ve kızların aynı aynı konuyu gösterdiğini, sosyal medyadan gösterdi. Bu şekilde en az 20 soru sorulduğunda, adaylar CİMER’e başvurularında bulundu.


Eğitim Gücü Sendikası
Savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını açıkladılar. ÖSYMiddialar hakkında incelemeler konuştuğunu söylüyor, ‘iddialar asılsız’ dedi.

“BU SORULAR KİME VERİLDİ?”

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, KPSS’nin şaibeli olduğunu vurgulayarak, “Bu siyasal iktidarın tüm sınavları şaibeli başladı. Böyle bir olamaz. Bu sınavda adaletsizlik yok mu? Bir yayınevi 20’sini de nasıl oluyor da tutturabiliyor? MEB, YÖK şaibelidir. Şaibenin yaşlı de Saray’dadır. Daha önce ‘FETÖ’nün sınav elemanları sorularını çaldı, yandaşlarına verdi’ dediniz. Şimdi FETÖ de yok. Bu nereden çıktı? Kime mi verildi?” tepkisini gösterdi.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve avukat Ruşen GültekinCumhuriyet TV’de açıklamalarda KPSS’den 1 ay önce 432 kişi görev yerlerinin değiştirildiğini açıkladı.

Gültekin, 432 kişi arasında görev yerlerinin hatırlamasının yasak olduğu Tez-Koop İş Sendikası temsilin de açıkladı.

.

Leave a Comment