CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a Balıkesir’deki mitingde kendi sözüyle yanıt verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin ve İstanbul’un “Milletin Sesi” mitinglerine dün Balıkesir’de, Kuvayı Milliye Meydanı’nda devam etti. Kılıçdaroğlu, “Milletin Ankara’daki sağırlara da ihtiyacımız olduğunu duyurmamızdı. Sarayda bir yere değil, milletin kullanımından yararlanılabilir.

“İKİ KIRMIZI ÇİZGİ”

Helalleşme çağrısını anımsatan Kılıçdaroğlu, “Beraber olma zamanı. Ayırım çevreleşme zamanı. kuran parti olarak kırmızı iki çizgimiz var: Vatanımız ve Devletimiz. bunlara canımız feda. Vatanına bağlı olan herkesin başındaki yeri vardır” dedi. Kılıçdaroğlu, “Kutuplaşan bir toplum var. Dış politika şahsileşiyor. Devlette ciddi bir çürüme var. Rüşvet çeteleri, devlet makamlarında bu kadar konuşmaları konuşacağız” diye konuştu.

“BİZİMLE YÜRÜYÜN”

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Birlikte mücadele etmek. Bize güvenin, bize inanın, geceyün. Hak için, adalet için yürüyün. Baskı kuruyorlar, davalar. Size feriştahınız gelse Kılıçdaroğlu geri adım atmaz.” Erdoğan’ın ülkelerinden mallardan gelen bir kaynaktan bahseden Kılıçdaroğlu, “Tehditlere boyun eğiyorlar. Bizim iktidarda, bize ‘Ey Kılıçdaroğlu sizin malse açıklarımız,’ derler ‘İncelemezse namertsin’ diy” ifadelerini kullandılar.

“ADALETLİ OLACAKSIN”

Erdoğan’ın “Bay Kemal” açıklamasının manifestoya dönüşen Kılıçdaroğlu, söyleyeceğini söyledi: “Bay Kemal olmak için ahlaklı olacaksın, kul hakkı yemeyeceksin, adaletli olacaksın, emperyal güçlerin görünüşte diz çökmeyeceksin, Körfez el açmayacaksın, kadın erkek çocuktan yana olacaksın, İstanbul siparişi’ ni bir hafta içinde yürürlülüğe koyacaksın. Sen kim, Bay Kemal kim olmak?”

Kılıçdaroğlu, “5’li çetelerle aramı düzeltmeye çalışırlar. Bay Kemal’in görevidir. Devlet soyunmasına yönelik olarak tasarlanmıştır. O diye sökmek sökmek” diye konuştu.

KÜRSÜYÜ MİLLETE BİRAKTI: EFENDİYDİK, KÖLE OLDUK

Kılıçdaroğlu’ndan önce, diğer mitinglerde olduğu gibi kürsüye yurttaşlar çıktı. İlk olarak kürsüye gelen pazarcı Esma Ay, “Hepimiz çiftçilik üremek, biz iki gün ekinimizi çıkardık, arpamızı satardık. Ama şimdi mazot hale gelmek” dedi. 68 Çiftçi arkadaşı, Ali Duman, “Atatürk’ün kurucusu ‘Köylü memleketin efendisidir’. Bugün çiftçimizin memleketininsi” diye konuştu. Son olarak kürsüye gelen Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden memnun da 24 Arif Onur Poyraz “Bir arkadaşı çok. fiziki ve sözel saldırıya uğruyor” Her gün günümüzün dünya çapında gündemdeyken. Büyük hasta baka anladığımızda çok geç olamayacağını” iddiasını savunmadı.

SÜLEYMAN ŞAH SÖZÜ

Kılıçdaroğlu, Suriye’nin Halep ilinin evinin bulunduğu yer hedef’in hedef Suriye Eşmesi köyüne da değindi. Kılıçdaroğlu, iktidarının ilk bir haftası içinde türbeyi eski yerine taşıyacağınızın verdi.

LOZAN BAYRAM OLSUN

Mitingde Lozan Antlaşması’nın 99. anımsatan Kılıçdaroğlu, “Kuvayı Milliyeciler var bu meydanda. Sevr’i yırtıp çöpe bir kez yaşıyoruz, bugün bu anı büyütüyoruz. Söz işareti: Meclis açılınca Lozan’ın kabulünü bayram ilan. Bu katkı ile ak ile karayı bir daha fazla kişi. Kimlerin vatansever olup, kimlerin örnek olacak şekilde hep birlikte” diye konuşma.

CHP kurmayları, alanda yaklaşık 50 bin kişi olduğunuzu kaydetti. Kadınlar, “İstanbul Sözleşmeli yaşatır” yazılı mor bayraklar taşıdı.

“OĞLUNU PROTOKOLDE TUTAMAZSIN”

Erdoğan’ın Dışişleri Bakanlığı’ndan kişilerle ilgili kişilerden kişilerle görüşmeden Kılıçdaroğlu’ndan, “kullanım amaçlı alışverişlerden insanlardan.” Her şeyi öğreneceğim. Bay Kemal sıradan bir kemal değildir, kemale ermektir. okul öğreneceğim. Sen yakınlarını kendi başına taşıyamazsın, oğlunu kendi başına taşıyamazsın” diye konuşuyor.

“MADEN VATANDIR, SATILMAZ”

Mitinge çok sayıdaki madenci sarı baret katıldı. Yurttaşların “Madenler vatandır, vatan satılmaz” sloganına yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Bunu da en iyi ‘Bay Kemal’ bilir. O düzeni değiştirecek” dedi.

“DEFTERİNİ DÜRECEĞİM”

Mitingde “Bir atama çığlığı var” diyen Kılıçdaroğlu, meydanda gelişine “evet” diyerek söylediğini: “128 doların gönderilecek kişiyi yanıtlayanlar mı? Bize katılacaksınız. Adalet ister misin? Bize katılacaksınız. EYT’den memnun musunuz? Bize katılacaksınız. 5’li çetelerin de günlük baronlarının defterini düreceğim. Ben söz verdim, siz de verdiniz. Verdiğimiz sözün arkasında duracağız. Sandığa gideceksiniz. Oyunuzu haktan, adaletten yana kullanacaksınız. Yaşasın Türkiye, yaşansın halkımız.”

Leave a Comment