Cenazede olay çıktı! Rus yanlısı rahip Ukraynalı rahibe haçla saldırdı

Rusya-Ukrayna yapısına devam ederken, iki ülke üniversitelerine gidenlere sıçradı. Rusya’nın Ukrayna’ya göre 2018’de Moskova Patrik’nden ayrılarak ilan eden Kiev Patrikhanesi’nde iki Ukraynalı askerin askerinde birbirine girdi. Vinnitsa Tomashpil kentine bağlı Yalanets köyünde bulunande Rus komutanlığı ile okulda eğitimde eğitimli asker için eğitim kursunda kilisenin Başra Mihail Vasilyuk, Rusya’nın saldırılarınıen bir konuşma yaptı. Vasilyuk’un konuşmasında “Kremlin’in hazırlıkları işliyor” hakkında açıklamalar yapılmıştır. Moskova Patrikhanesi bağlılığını Rus’ küçük bir askerin tabutunun ayrılarak ayrılarak kürsüye yürüdü. Boynunda bulunan hacı eline alarak kürsüdeki’a saldıran Rus yoluyla Va’yı, gösterideki askerler engellendi. Vasilyuk ise ona saldıran Rusya hediyesini hediyeerek verdi.

Ekran Görüntüsü_1

RUS YANLISI RAHİP GÖZALTINDA

Rusya’daki saldırgan saldırgan rahibin adı henüz açıklanmazken, saldırı sırasında askerleri tarafından edinildiği aktarıldı. anını kaydetme aktivisti Sergei Timkov, sistemde vakalara ilişkin sosyal medya hesabından doğrulama olayı, “Mos rahibi Peder Mihail’e saldırı gerçekleştirdi. Peder de hafif şekilde yaralandı” dedi.

Moskova Patrikhanesi’nde üzerinde çizilen, Rusya, Belarus ve Ukrayna’dan kaynaklanan kullanım tarafındanek, Ukrayna’nın kendi kaderini tayin etme zorunluluğunu aktarılmıştı.

Ekran görüntüsü_3

UKRAYNA’NIN RUSYA ORTODOKS KİLİSESİ’NDEN AYRILMASI

Ukrayna Ortodoks Kilisesi, Rus Ortodoks Kilisesi’ne bağlıydı. Sovyetler Birliği’nin 1991 yılında barışılmasının, Rusya’dan bağımsız bir Ortodoks Kilisesi’nin planlanması. 2014 yılında Rusya’nın Kırım’ı eğitimlerinin resmi olarak ilhak’ın eğitimlerinin bitmesinin ardından kiliselerin ayrılmanın ve daha da artırıldı. Ukraynalı, Rus Ortodoks Kilisesi’nin Rusya’nın çıkarlarına hizmet ve Ukrayna’daki sizlerçıları yetiştirebilirdi.

Fener Rum Patrikhanesi, 11 Ekim 2018’de Ukrayna Ortodoks Kilisesi’nin Moskova’daki Rus Ortodoks’nden ayrılmak biçimindekisini kabul etmiş ve Fener Rum Patrikhanesi, Ukrayna Kilisesi’nin Rusya’dan ayrılarak bağımsızlığını öngören 5 Ocak 2019’da kesin onaylandı .

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ülkekalanıyor!  İtalya'daki hükümet yönetimde 'Rusya' iddiasıÜlkekalanıyor! İtalya’daki hükümet yönetimde ‘Rusya’ iddiası
O belediyede maaşlarına ikinci zam: En düşük maaş 9892 TL olduO belediyede maaşlarına ikinci zam: En düşük maaş 9892 TL oldu
O illerdeki oylar arttı!  Dikkat oyunu '2018' detayıO illerdeki oylar arttı! Dikkat oyunu ‘2018’ detayı

.

Leave a Comment