Çek futbolcu Michal Kadlec’ten Fenerbahçe’ye uyarı!

Slovacko’da forma giyen Michal Kadlecperşembe günü UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turundaki Fenerbahçe maçı öncesi bir röportaj verdi.

“FENERBAHÇE’Yİ DESTEKLEDİM”

Kariyerinde 2013-206 arasında, sarı-lacivertlilerde forma giyen 37 savunma mücadelesi, “İtiraf deyim, Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nde daha almak için destekledim. Bir rakip olarak Dinamo Kiev’i tercih ederim, çok güçlü bir takıma uygun, maçlarını Polonya’da oynuyorlar. Tabii ki dört İstanbul’da oynamayı da gözle bekliyorum. Böylesine önemli bir takımla iki oyun oynamak, bir sene harika işlerin bir turnuvası. Çek kupa’nı kazandık ve ligi 4. sırada yer aldı. Benim için çok güzel bir kariyer sonu. 2016 yılında Fenerbahçe’den Sparta’ya transfer oluşturdunuz, bir daha Fenerbahçe Stadı’nda oynayacağım hayal etmemiştim“dedi.

“FENERBAHÇE’Yİ İYİ BİR ŞEKİLDE HATIRLIYORUM”

“Fenerbahçe’de, sizin de takımı olan kimse var mı?” sorusuna cevap veren Çek futbolcu, “Kimsesiz. Ama kulüp başkanını tanıyorum. Ayrıca ekipten de birkaç kişi. Örneğin masörler. Fenerbahçe’de insanlarımız mutlu bir şekilde mutlu. Ama konuşalım. Maçtan önce bozmak istemiyorum” diye cevap verdi.

“Fenerbahçe’de 3 yıl nasılsınsun?” sorusuna yöneltilen 37 araçla, “Tabii ki sadece iyi kalitede. Almanya’dan Türkiye’ye transfer olmuş ve Türkiye’de bir fabrika işletmeciliği. Fenerbahçe’de dört dünyanın bir yanından futbolcular ama özellikle ilk sezonda iyi bir takım oluşturduk ve şampiyon olduk. Bu şampiyonluğun, oğul kazanılan olması benim için biraz memnuniyet verici. Ayrıca Süper Kupa’da penaltıyı düzenlediğim maçta Galatasaray’ı onunla gitmekle devam edin“kullanmak.

“FENERBAHÇE’DE BÜYÜK YILDIZLARDI”

Türkiye’de Van Persie ve Nani gibi isimlerle takım arkadaşı olarak hatırlanılması Kadlec, “Evet, belki de Fenerbahçe’de çok büyükdı. Kariyerlerinin sonunda daha çok para. için İstanbul’a gittiler. Türkiye’de maaşlar açıklanıyordu ve takımındaki birçok futbolcu, kendilerinden 3 ya da 4 kat kazandıkları için onları kıskanmış olabilir. Ve soyunma pozisyonuki atmosfer o zamanlar iyi idi“şeklinde.

KURŞUNLANMA OLAYI

Michal Kadlec, Fenerbahçe’de 4 Nisan 2015’te yaşadığı yerden kurşunlanmayla da değinilen, “2015 yılında Rizespor ile yapılan lig maçından sonra ulaşıma giderken, ulaşıma av ile ateş etti. Neyse ki, şoför yaralı. Suçluların bulunup cezalandırılmadığı bile Bilmiyorum” açıklamasını yaptı.

“TARAFTAR İÇİN HAYAL KIRIKLIĞI”

Fenerbahçe’nin yanında, nasıl bir sorulan becerikli olabilir, “Fenerbahçe’deki futbolcular bana iki maçta da daha iyi gözüktü. Ancak futbol bugün oynanmıyor. İsmail Yüksek’in İstanbul’daki maçta kırmızı kart gözü, Dinamo Kiev’in geçmiş oldu. Dinamo enerjisini uzatma anlarında kullanımları. Fenerbahçe taraftarları için büyük hayal edilmiştir“dedi.

“FENERBAHÇE FAVORİ”

Fenerbahçe’nin nasıl bir tutum sergileyeceği sorulan Michal Kadlec, “Bence Fenerbahçe’nin bizi küçümseme riski yok. Fenerbahçeli futbolcular, ne pahasına olursa olsun, UEFA Avrupa’ne alıcılardır. Motivasyonları yerinde olacaktır. Ayrıca bizim de Slovenya’da ürünümüz ve 2-2 berabere biten Trabzonspor maçın bir yok yok“kullanmak.

“Fenerbahçe’ye karşı durumu nasıl görünüyor” sorusuna cevap veren Çekyalı oyuncu, “Fenerbahçe’nin favori olduğunu gizleyemeyeceğimizi. Büyük bir Avrupa kulübü, Çek Cumhuriyeti’ndeki küçük bir kasaba liginden bir aile takımına oynayacak. Ekonomik olarak aradaki fark çok büyük. Ama Fenerbahçe’yi şaşırtmak için gelen gelecek. İstanbul’da, rövanş için iyi bir sonuç için her şey gelen her şey içindiye konuştu.

“SAVUNMADA AÇIK BULUNABİLİR”

Fenerbahçeli futbolcuların en büyük oyunun ne olduğu sorusuna cevap veren Kadlec, “Hücumda büyük kaliteleri var. Topla güçlüler ve iyi şekilde bir şekilde karşıağa çıkabilirler.. yandan savunmalarında açık tasarımlar, diğer kullanımı kullanabiliriz“değerlendirmesini yaptı.

Son olarak Kadıköy’deki karşılaşmadan kaçan yoldalan 37 taşıt aracı, “Sandığından kaç kişi bilemem. Stadyum ne kadar dolu olacak, o kadar mutlu olurum. Ancak 25-30 aşaması yeterli, atmosfer yine sıcak olacaktır. Takımdaki sınıfta daha önce öyle bir atmosferde oynamamıştır. Ancak Fenerbahçe taraftarlarının bir yapıdan uzak olduğundan emin olabilirsiniz. rekabet olan gruplara ayrıldılar. Perşembe günkü Kiev maçında taraftarların için Vladimir Putin’in talebi için değil ama bu bütün taraftarların taraftarların bir kısmı için değil.“dedi.

Leave a Comment