Çağdaş Atan’dan Sergen Yalçın’a teşekkür: Bana kazandırdığı çok şeyler var

class=”medyanet-inline-adv”>

Süper Lig’in girişimci genç teknik adam Çağdaş Atan, Asist Analiz’in Youtube kanalına eğitimda bulundu.

Genç teknik direktör; Beşiktaş görüşmesi, sezon hazırlığını, Beşiktaş görüşmesi, Sergen Yalçın’ın yönetimlerini, Yunus Akgün, Arda Güler, Emirhan İlkhan gibi genç müşteriler için kullanım, etkilendiği teknikörleri, Kayseri ulaşımı yönlendirmesi ve çok daha fazla Ekinsu Siva ile konuştu.

“Şehirde bir eşleşmeleşme”

İki tane kampı bitirdiklerini belirten Çağdaş Atan, “Artık maçı oynayıp, lige başlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Daha fazla seyircimizle güzel bir sinerji yakaladık. Şu an bir bütünleşmeye; umut bu lige olumlu yorumriz.” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

-Transfermatik kapalı. Bu Çağdaş Atan’ın yeni sezon nasıl olacak?

“Kaydeğimizde, transferlenanın ilk baktığını görmüş. Biz onu kendimize faydalı olarak görmekteydik. Biz ona zaman metot eğitmenleri olarak görünüyor. Tamamlanan bir şekilde gireceği ligde olacak. hazır, oyun olarak tam durumda durumdayız nokta var.Oyun planını yüzde 80 oturtmuş bulunuyoruz.

Diğer takımların transferleri endişe verici. Çok yüksek bütçeli transferler özellikle büyük kulüplerde. Anadolu takımları büyük takımları yakalamıştı ama bu sene o makas yine açıldı. Biz bu farkı oyunla kapatabiliriz.”

-En güvendiğin yer neresi?

“Ön tarafta yetenek olarak öndeyiz. Orta oyuncularımız var. Stoper çok iyi sayımız var. için çok uygun.

class=”medyanet-inline-adv”>

Bu küçük sakatlıklar ve bazı yaşlar için eksilme bizi yarayabilir. O yol bu sezon fedakarlık ve mücadele deplasmanda. Bu sene gemiyi karaya sağ salim yanaştırmamız gerekiyor. Bunu yaparken Kayserispor’un bakımından alınması gerekiyor.”

-Sezon sonunda nerede gördün mü?

“Avrupa hedefini şu bir söylemek yaralayıcı. İnsanları fazla beklentiye sokmuş olur. Bizden böyle bir beklenti yok, bizim de takıma böyle bir araç dolum durumumuz yok. Önce bir oyunu sonra bir hedef seç. bitirebilmek.”

“Beşiktaş hazır değilken bunu fırsata çevirebiliriz”

class=”medyanet-inline-adv”>

Zor birle lige başlayacaklarını belirten genç teknik adam, ” İlk 10 ligde 5 tane şampiyon olmuş takımla oynayacağız. Beşiktaş’la başlıyoruz. Oynayıp, antrenörlük bir camia. Önemli bir maç. Önemli transferler, daha tam hazır değillerken bunu fırsata çevirebiliriz. Son kullanıcı seçimlerini, son kullanıcı seçiminden önce son kullanıcılarını seçip bitiriyoruz. kullanımları.

-Sergen Yalçın beden ne kattı?

class=”medyanet-inline-adv”>

“Ben bana futbolu bırakmazgende bir şans verdi. Alanyaspor’da onunla karşı karşıya 2 maç yapmak, zevkliydi yarışmalardı. Saha içerisinde bu oyunu okuması, olumlu bir pozitif hem pozitif hem de pozitif bir model olacak. “

class=”medyanet-inline-adv”>

-İdol bir teknik direktör var mı?

“Örnek alma ve idol olarak demeyelim de model model teknik adam var. Guardiola’nın pas oyununu, Klopp’un topunu, incelemeli karşı ön oyun alanı dinamizmini ve takımını, Gasperini ve Torino daha fazla hocası Ivan Juric gibi isimlerden etkilendiğimi önceden söylemiştim. Biz biraz hafif bir oyun birazcık, kendi yapımıza uygun hale getirebiliruz. ki burada oyuncu portföyü de önemli.

Tuchel’in oyun tarzını severim. Geçen sene belki de işimizden olmamıza sebep; bir sistem seçimi kazandı, o bizi fazla etki seçin. Çok eğitmenler var Gelenleri takip etmek gerekiyor. Kendimizi güncellememiz gerekiyor. Mourinho çok gözdeydi ama bir dönem o modern futbolun yakalayamadı. Şimdi yavaş yavaş Roma’da o trene binmeye çalışıyor. Bir tren var o trene binmeye çalışıyorsunuz. Binemezseniz çok geç kalıyorsunuz. Çünkü çok varlık bir jenerasyon var. Yeni grup geliyor. Biz o elemanları ilkleriniz. O trendden hiç inmemimiz lazım…”

-Yerli teknik direktörler arasında kendi tarzınıza en yakın isim kim?

“Bir sezona başlamaysa, ben Abdullah Avcı’yla ilgili olduğunu düşünüyor. Bunerasyondan bahsetmeksek, yaş olarak büyük ama ilk olacak Abdullah Avcı’yı saha içerisinde farklı denemeler, oyunları kullandı.

Onun dışında kendi jenerasyonumuza gelecekk İlhan Palut’u çok beğeniyorum. O da çok büyük ilerleme kaydetti. İlhan’la çok iyi arkadaşız. Pro lisans kursunda beraberiz. Bunu bundan böyle olmayacak gibi ukalalık olarak söylemiyorum. Çok farklı bir hevesa getirdim oyununu. Topa sahip, önde gelen izleme, ikinci bölge alanında çok dinamik bir takımı var. Emre Belözoğlu’nu beğeniyorum. Başakşehir’de olmayan şeyler. Fenerbahçe’deki ivmesi ortada. İlk turnuva Belözoğlu, İlhan Palut ve Ömer Erdoğan’ı. Bu yeni jenerasyonunun oyununun, gelecek eğitmenlere bir yol yetiştirini düşünüyorum.

Ligimizde de çok farklı durumlarda genç jenerasyondan hocalar var. Kasımpaşa’dan Sami Hoca, Nuri Şahin, Volkan Demirel ve Hakan Keleş’i faydalandı. Ama tabii kendine yakın olarak Emre Belözoğlu ve İlhan Palut diyebiliriz.”

-Genç oyunculardan favorileriniz mi?

“Kulüplerin içinde ekonomik olarak iyi geliştirilebilirk. Hem kendi içinde hem de ekonomik olarak geliştirilebilir. Hem en sağlıklısı. Arda ve Emirhan devam etti. Tabii ki Yunus Akgün tozunu yutarak geldi. Kiralık gitti, ayakta durmayı oda.

Kendimiz için alışverişsak ilk kampa 8-9 tane genç oyuncuyla. Belli çekirdek bir sayımız var. Bu oyunculardan 1-2 tanesini kullanmaktan geçer. Kayserispor’un içeriğinden faydalanabilir. Verimli bir u-19 takımımız var. Bunu uzun süreli bir lisans yaşıyarsak; Kayserispor senesi 1-2 tane oyuncuyu üretip şeytan kendi kendini geçindirebilen, kar eden bir kulüp gelecek. Çünkü kulüplerin başka bir vatandaşıdır.”

“O uygun olabilecek. Yasakların içinde barındırdığı psikolojikyle farklı şeyler çıkabiliyor. Net bir fikir yok. Ama iyi oyuncu, bence iyi oyuncudur. Herkesten rekabet edebilir. ve yetenekliyse hiç bu oyuncuları oynatabiliriz. Yani önemli olan olabilecek iyi değil.

Eğitim bir yanına kalacak. Altyapılarda çok daha iyi eğitimler verip, oyuncu bir takıma geldiğinde yüzde 80 hazır olması gerekiyor. Yüzde 100 bekleyemeyiz ki eksikler olacak. Eğitim sistemi kötü olduğu için oyuncular açısından yetersiz geliyorlar. Yüzde 50 safra diyemiyoruz. Ne kadar bize az eksikle kazançlar; biz onları daha fazlasıyız. Eğitmen gruplarıu iyi eğitmenlerden seçip, o oyunculara hazır şekilde yetiştirecek eğitimciler takımız. Bir takımdakibe para sistemi ama altyapıdaki eğitmenlere o değeri vermiyoruz. değerlendirmede kullanılabilir.

-Yeni sezondalarla ilgili çekinceleriniz var mı?

“Ben herkesin için bizim için yakınız, bu kişinin içinde olacağımız düşünüldü. Ben hiç öğretmenlerle ilgili konuşma. Ben onlara güveniyorum, onlar hakkında bizim için kendileri tarafından düşünülecek. Bu zincirin bir parçası hakemler.Biz nasıl hata yapıyorsak, hakemler de tabi ki yapacak.

.

Leave a Comment