‘Bu dinozorları nereye fırlatacağız bilmiyorum’

ABB Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve parti toplantısına Ankapark’ta bugün sunum yaptı. Yavaş sunumda şu bilgileri verdi:

“Çok yüklü bir zararse işletmeci yüklü bir teminatı olarak biz verelim, çare tedbiri. Bu hukuken mümkündür. Hukukçu arkadaşlar bilirler. Onu da insanlar. kendinden geçiyor ki parkın bize teslim etmek isteyenlerler. Ve Ankara Büyükşehir Belediyesi tüm işlemler yaptı. Yani bu kamuoyunun çok müsterih olması gerekir. En sonunda davanın kabulüne 6 Temmuz’da verildi. Ve biz 6 Temmuz itibari ile davayı kazanmış olduk. Daha sonra daha önce başvuruya geçemezseniz, Kaymakamlığa başvurduk. Tekrar hemen ver diye. Kaymakamlık İçişleri Bakanlığı’na yazdı. Biz davayı satın almak için yürütmeen satın alabilirsiniz. Ancak Kaymakamlık ‘gelin biz ham bu’ dedi ve ayın 18’inde saat 10:’ta biz Anka seferı bu haliyle alınmış oldu ve biz şu anda resmiciler’, belediye istenen ve daha önce bu parkın ve üstlenicilerin teslimi alımından görev alan arkadaşla da beraber; müstecir ne teslim edildi, ne kadar teslim edildi, ne kadar teslim edildi… Çünkü maalesef 14 kat yanıltıcılık bir malı malılıluk bir eviye verebilir ve yeterliliğiniz yok. Ve şu anda ifşa eden bir vatandaştan şuzunuz var mı? Ama bu teslimattan bahsetmek istiyorum; şu anda hukukçularımız inceliyorlar. Hakimin ağır kusuru varsa ki hakimi biz tedbiri 50 bin liraya sevindirir HSYK’ya yardım eder. Özellikle bu 50 bin liralık kiralama için uygun değil, karşı taraf kollanıyor diye. Sonucu henüz bize gelmedi diye. Ve Adalet Bakanlığı’nda şu anda o koruma bakanlığı var olan yeni hükümetten gelen bu hükümet’den bu zararı temin etmek için şu anda projelendirilmekte olan bir projedir.

“ANKAPARK’IN ALAN YÜKSEK RİSKLİ BÖLGE”

Ankapark’ın konumuyla ilgili ile de de bazı vermek istiyorum. burada Atatürk’ün hediyesi, bize. Onun kanunu da var. Onun bu kanuna kullanımıken kullanılırken, “Atatürk Orman Çiftliği Kanunu’ndan yararlanılabilir olarak büyükşehiri de ile katmak için örnek için kanunu kullanabilirsiniz. Olaylar gibi Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Ankara Havzası Taşkın Planı’nda yer alan hedefleri, Ankara Çayı, Söğütözü ve Dikmen deresi altından geçiyor. Burada hiçbir yapı yapılmaması gerekir. Çok yüksek ziyaret edin. Önümüzdeki yıllarda bunu dikkate almayın. Kamuoyu da bunu belki ilk defa duyacak, yerin oldukça kapsamlın akan bir dere var, onun üzerinden tekrar akan bir dere var. Bu ön kazıktan 2 tane ön kazık yapmak için.

“BİZ BU DİNOZORLARI NEREYE FIRLATACAĞIZ BİLMİYORUM”

Bu paraya yapabilecekler, bunu Ankaralıların düşünmesi gerektiğini düşünüyor. 6.4 tane Fatih Sultan Mehmet Köprüsü olacaktır. 600 milyon çalınıyor, sık sık sel basıyor, Ankara’nın alt görünümündeydi. 2 adet metro yükseltmesi olabilir. 5 bin 100 adet daha belediye otobüsü alınabilirdi. 2013’ten beri paralar harcandığı için bir tek otobüse alınmamış. Biz şimdi 360-370 otobüse bindik. 15 bin sosyal konutdu. 300 adet öğrenciyurdu. Tesla… Meşhur elektrikli arabalar, Elon Musk’un Tesla’sının bakın 1 milyar dolar. Amerika’da böyle bir elektrikli otomobil (fabrikası) için 1 milyar dolar harcanırken, burada 1 sinemadan bir para burada plastik oyuncaklara harcandı. Bu bir vizyondur. uzay roketini kastediyor) 500 uzaya fırlatılıyor. Biz bu dinozorları nereye götürmeyeceğiz. Öyle bir garip sonuçla karşı karşıyayız.

“ANKARALI BU İŞİ SAHİPLENDİ”

Ankara’ya kurua yeniden söz verilmesi, 1 boşa harcanmayacağından buranın değerlendirilmesi için alınmadan alınacak. Şu anda tespit ediliyor. Ankaralıların izleyicileri. Şu anda 50 bine yaklaştı. Tam olarak var. Bir kişi karar verdi, 801 milyon dolar harcandı. Dün televizyonlarda, ‘Bir şeysin Ankaralılar kim oluyor karar veriyor, kanunu var, kurulu var’… Evet biz kurula götüreceğiz Ankaralıların istediği. Yani Atatürk bir emanete emanet etti. Bu para da Ankara halkından çıkana göre karar verici de Ankara halkıdır. Bizlerin toparlarız, Ankaralıların geleceğiz ortaya çıkacak, ‘Ankara halkı bunu istiyor’ diye. 50 bine görüş. Gerçekten bu işi sahiplendi…”

Leave a Comment