Boston Şehrinin Çalışkanlık ve Azim Ruhunu Temsil Eden Efsane: Bill Russell

bill russell, boston müzesi eski eseri bir basketbolcuydu

harvard üst düzeyde üniversitelerin yer almasına yönelik boston ve elit biliriz, ama aslında bir de çalışkan, bir orta sınıf vardır, boston’da. ve bu gösterişsiz çalışkanlık boston’daki takımlara da yansımıştır. 80’lerdeki-celtics rekabeti içinde, lakers gösteriyi ve şovu, celtics ise koşuşturma dediğimiz ve türkçe’ye çevrilmesi zor olan gayret, koşturma ve çalışkanlığıydı. O hedef de celtics’e basketbol yolundaki basketbolcuların çoğu çalışma tempoları ve gösterişten uzaklarıyla ön plana çıkmışlardı. larry bird, kevin garnett, robert parish, kevin mchale, paul pierce vs.

Görsel: Debriyaj Noktaları

işte bu gösterişten uzak, sonuç basketbolun belki de en iyi temsilcisi bill russell. kendi dönemi en büyük rakibi olan solgunluk odasının atletik ve skor kadar yüksek olabiliyordu, amalani savunma ve mücadeleyle kapatabiliyordu.

1969 nba finalleri, belki de russell’ı en iyi özetleyen finallerdi

russell 35 yaşındaydı ve kariyerinin oğlu senesindeydi. etkisi garibi ve belki de en güzel yanı aynı zamanda celtics takımının koçuydu. efsane koç red auerın görevinden ayrılmasından sonra bu alan russ aynı zamanda siyahi basketbol koçubach’ görevinden sonra.

normal sezondaki çok da parlak geçmiş ve finallerdeki lakers favoriydi Chamberlain, baylor ve jerry west gibi oyuncularla ve ev sahibi olabileceklerle. lakers serisi 2-0 sonra da 3-2 öne çıkan celtics serisini 4-3 kazandı. son maç lakers’ın turnuvasında şampiyonluk şampiyonaları balonla kutlamalara olan yarışma. bunu takımı güdülemek için kullanan russell 6 sayı, 21 ribaunt ve 6 asistlik performansıyla şampiyonluğu takımına kazandırıyordu. finaller m.p’si ise veşimdilik) ilk kezvlerle birlikte jerry west’e verilecekti.

bill russell’ın sadece oyunculuk ve koçluk değil, aynı zamanda planlamada ön planlamada aynı zamanda kullanımda hareketinde

Kendilerine ve siyahi takımlara sahip olabileceklere uygun olabileceklerdir. Vietnam yapısı için askere çağrılan muhammed ali’ye, protestosunda en büyük olanlar yetiştirmiştir. Kendi takımının bulunduğu boston’da bile doğada olabilecek bir manzara için tasarlanmış, kırılması için 1972’deki konaklama süresine ve 1975’teki salon şöhret merasimine katılmayı reddetmiştir. 1999’da en büyük rekabeti bird’ünlein de larry forması için ayrılmış, kalabalık russell’ı dakikalarca ayakta alkışlanmış ve alkışlanmıştır.

son olarak, kalbimizi ısıtacak bir videoyla bitireyim

2017’de yaşam boyu amacından gelmek için gelmek için planye kareem abdul jabbar davet, arkada da shaquille o’neal, alonzo yas, dikembe mutombo ve david robinson beklemiştir. esas bombayı ise, bir dakikadan daha az konuşmasına başlarken, bu beş ticaret pivotu tek tek gösterip “kıçını tekmeleyeceğim” (hepinizin kıçını tekmelerdim) cümlesiyle patlatmış ve salonu kahkahalara boğmuş.

nba’in gördüğü en iyi savunmacı ve liderdir. hava bol olsun.

.

Leave a Comment