Boşandığı eşini yakarak katleden Çinli erkek idam edildi

DUVAR – Eski eşini canlı yayında ateşe veren öldüren Çin erkek idam ediliyor.

BBC‘nin haberine göre, Lamu isimli kadın, TikTok’un Çin versiyonu Douyin’de bir sosyal medya fenomeniydi. Yüzlerce takipçisi olan Lamu Sichuan’ın dağlarındaki hayatıyla ilgili videolar çekiyordu.

İki çocuğun annesi Lamu’nun, evliyken Tang Lu’nun çatışmalarda polise bulunduğu yerde, ancak polis tarafından bir aile meselesi olduğu söylendiği belirtildi.

Haziran 2020’de Lamu, kayıtlarına göre aşırı dozlarda belirtilen Tang’dan boşandı. Lu, boşandıktan sonra üç ay sonra Lamu’yu ateşe verdi. yüzde 90’ında yanıklar oluşan Lamu olaydan sonra öldü.

Lui mahkeme tarafından suçunun “son derece kötüce” ve “son derece kötü” olarak idama mahkum edildi.

Lamu (Fotoğraf: Douyin)

2016’DA SUÇ OLARAK KABUL EDİLDİ

Dava ülke çapında öfkeye neden oldular ve yoğun ilgili yeni bir tartışma sürecinde. Yapılan bir ankette, dörtte içinde aile içi şiddete maruz kalıyor.

Aile içi şiddet 2016 yılında Çin’de kabul edilmekten sonra, günümüzde hala kullanımdan devam ediyor.

Lamu’nun ardından takipçisi Douyin mesaj gönderirken, sosyal medya platformu Weibo’nun tüketilmesinden daha fazla sansürlenen hashtag’lerle adalette bulundu.

Çin’de bir kesim, işten ayrılmak isteyen çiftler için kısa kısa önce 30 günlük olarak “sakinleşme” hedeflediklerini anlatmaktan ayrılmasını zorlaştırabileceğini belirtiyor. (DIŞ HABERLER)

Leave a Comment