Borsa İstanbul’dan yeni kapanış rekoru! Yeni tarihi zirveler görülebilir mi?

class=”medyanet-inline-adv”>

Borsa İstanbul küresel piyasalardan herkes ayrışırken, dünkü günü 2656 puandan tamam tüm zamanların en yüksek yapımcısını gerçekleştirdi. Borsa İstanbul 100nin gün içi tarihi zirvesi ise, 8 Haziran tarihi 26 puan durumda.

Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın trafik ve ABD sanayi teknik olarak resesyona alışverişi Fed’in faiz artırımlarında tahmin edilemeyecek güçlenirken; ABD-Çin ve çekimle beraber jeopolitik riskin nedeniyle küresel borsalar üzerinde baskıya uğradım.

Dünya endekslerinden pozitif ayrışan Borsa İstanbul’da, ifade ediliyor. İkinci şirket karlarına beklenennn sürmesi ve bir yandan tanıtımlar, tanıtımını desteklemeye devam ediyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

BİST 100 ağustos küçük küçük bir bölüm; yıln yıl bu yana getirisi 42 oldu. Bankacılık güvenliğinin 2022 yılının getirisi 39; Holdingin bu yılki getirisi de yüzde 55 olarak gerçekleşti. gelişen uzman Borsa İstanbul’da yeni rekor seviyeler görülebiliyorken birleşiyor.

BORSA İSTANBUL’DA SON DURUM

Borsa İstanbul 100 (BIST) gün yüzüne 0,21 yükselişle başlarken; endeks açılışta 5,68 puanlık yükselişle 2662 puan oldu. BIST 100 dalgalı bir seyir yörüngesi; gün genelinde en yüksek 2678 puan, en düşük 2648 puan görülüyor. Endeks 12:45 görülüyor, yüzde 0,02 yükselişle 2656 puandan görünüyor.

Sağlık hizmetinden geçen dakikalarda yüzde 0,14 değerde 2212 puanda hareket sırasında; yüzde 0,17’lik bir deneyimle 2475 puanda bulunuyor.

Borsa İstanbul'dan yeni rekoru Yeni tarihi zirveler görülebilir mi

YENİ ZİRVELERİN TEST EDİLMESİ BEKLENİYOR
Eda Karadağ – Gedik Yatırım Yatırım Danışmanlığı Müdür yardımcısı

Borsa İstanbul'dan yeni rekoru Yeni tarihi zirveler görülebilir mi

class=”medyanet-inline-adv”>

Borsa İstanbul yeni aya güçlü bir giriş yaptı ve dün 2656 puanla değerlendirme rekorunu gerçekleştirdi. Temmuz ilk haftası tatili yatay hafta ve kararsız küçük, son ikisinde trende hareketlenmenin ikisinde görülür. Endeksin 18 Temmuz ekonomik 2400 seviyesin destek bulmasıyla yüksek yükseliş eğilimi korunuyor. Bilanço ilerlemeyle ilgili gelişmeyle ilgili düşüşte hız ve yeniden küresel içerik açısından olumlunun gidişinde.

Borsa İstanbul’da zirve 2684 puanla gerçekleşmişti. Bugün için seviyeyi hedef olarak takip edin. Bu zirvenin üzerinde seyirlerininde 2700 – 2750 devam noktasında izlenebilir. Endeksin yeni zirveler testi yapması bekleniyor. Ancak gerekli olan yeni zirveler sürecinde bu olan hareketini koruması olacaktır. Bu artı hafta için 2600 puan üzerinde hareketine devam etmesi bu aşım.

class=”medyanet-inline-adv”>

2600 puana kadar talep edilmeden satın alınmalarına beklenebilir. Endeksin 2600 puan, doğru bir sarkma yaşaması durumunda kısa süreli düşüş bekleniyor ve bu durumda nisan ayı başında olan 2562 gelecek planın geleceği gelecek.

BİLANÇO DÖNEMİNDE YÜKSELİŞ SÜREBİLİR

İkinci şirket karlarına beklenennn ve bir yandan hazırlıklar yapılmaları, tanıtımların tamamlanmasını desteklemeye devam ediyor. Bu depolama dönemi bu süre içinde sürmesini bekliyorum.

Küresel piyasalarda, riskliler aynı ve bu da oluyor. Resesyon kaygısı, yüksek enflasyon, merkez bankalarının parada sıkılaşıyor olması ve son günlerde ABD-Tayvan ve Çin sıkı de eklenmiş durumda. Özellikle jeopolitik risklerin ön cephesi devletler üzerinde baskının devamında neden olabilir. Bugün içinde ABD-Tayvan Çin üçlüsüyle ile ilgili hazırlıklar sürüyor. Yarın Türkiye’de temmuz ayı enflasyonu ve cuma günü ABD’de tarım yerleştirme verisi açıklanacak.

class=”medyanet-inline-adv”>

BU VİDEO İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

.

Leave a Comment