Bölgesel Amatör Lig’den Şampiyonlar Ligi’ne! Rasheed ilk golünü attı

Futbola kavuşma’da bu alanda profesyonelleşmek için Türkiye’nin yolunu tutan Rasheed İbrahim Akanbi, kariyerlerini hızla tırmanıyor.

Ocak 2019’da Foça Belediyespor’un katılımına kattığı Rasheed 3 yıl içinde Bölgesel Amatör Lig’den (BAL) UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne kadar yükseldi.

Özellikle Menemenspor’un TFF 1. Lig’de yer döneminde yıldızını parlatan oyuncu, şimdilerde Şerif Tiraspol’un (Moldova) başarı için ter döküyor.

VİKTORİA PLZEN AĞLARINI SARSTI

23 potansiyelli sezon, denizde bir alt lige düşen Kocaelispor’dan 900 bin TL’lik transfer yapılmıştı.

Rasheed Akanbi, Foça Belediyespor'da yaşamak

Kocaeli’nden takım arkadaşı Mouhamed Diop’la Tiraspol’e uçan Rasheed, kısa bir süre içerisinden forveti ile ilerliyoruz.

Bu yıl UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi elemelerinde 5 maça içinde 406 dakika süre bulan genç, Viktoria Plzen küçük siftah yaptı.

Rasheed, Sheriff’in evinde 2-1 gözündeki maçına ilk 11’de 37’nci meşin yuvarlandığı dosyalara gönderildi.

Ancak Moldova’nın üstünlüğünü üstünlüğünü koruyamadı ve Plzen, zorlu deplasmandan 2-1’lik galibiyetle katıldı.

Raşit Akanbi, Menemenspor

Plzen’e galibiyeti getiren golleri 41’inci Thomas Chory, 55’inci Pavel Bucha kaydetti.

TÜRKİYE’DE 750 EURO ALIYORDU!

30 Nisan 2021’de Radyospor’un yayınına bağlı Menemenspor’un eski teknik direktörü Ümit Karan, Rasheed Akanbi için şu ifadeleri kullanmıştı:

Rasheed, Bölgesel Amatör Lig’den gelen bir oyuncu ve bizim için çok değerli. Menemen olarak çok oyuncumuz olduğu için onu 750 Euro maaşla oynatıyoruz.

Ümit Karan

O günlük döviz kuru ile kıyaslandığında Rasheed’a göre Menemenspor’a göre 6 bin 217,5 TL’ydi.

RASHEED AKANBİ’NİN BİYOGRAFİSİ

Tam adıyla Rasheed İbrahim Akanbi, 9 Mayıs 1999’das’ın başkenti Lago’ta eski geldi. Ağustos 2022 para 23 yaşındadır. Forvet ve sol kanat olaraken Rasheed, 1.87 boyunda. Sağ ayağını kullanıyor. Temmuz 2022’den beri Şerif Tiraspol’de (Moldova) oynuyor.

KARİYERİ VE İSTATİSTİKLERİ

Rasheed Akanbi, futbol kariyeri boyunca Buckswood FA, Future PA; Foça Belediye, Tire Belediye, Menemenspor, Kocaelispor ve Şerif Tiraspol takımlarının formalarını giydi.

Raşit Akanbi, Kocaelispor

Kariyeri boyunca TFF 1. Lig’de ve Şampiyonlar Ligi’nde 66 maça çıkarken 16 gol atıp 6 asist yaptı. 13 kez sarı kartsını görenli, kırmızı kart ceza hiç almadı.


Ramazan Dengiz
Haber7.com – SEO Editörü

Haber 7 - Ramazan Dengiz

.

Leave a Comment