Bitcoin yükselirken, Solana cüzdan saldırısıyla düştü

Bitcoin’de yükseliş, Solana’da düşüşünü azaltma

Bitcoin dün eksenli yaşanan gerilin dalında 22.710 akdar gerilemişti. ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nacy Pelosi Çin’in uyarılmasınaşarına dün evlere nakledildi.

Çin Hükümeti, bu ziyaretin ‘Tek Çin’ politikasının bir sonuca ulaştığını ve üzerinde anlaşıldığını açıkladı. Ancak bu konuda tam olarak ne kadar konusunda ayrıntılı bir bilgi paylaşılmadı. Çin Halk Kurtuluş Ordusu PLA, oldukça büyük bir askeri tatbikat operasyonu.

Yaşanacak gerilimin kadar kötü sonuçların önüne geçilecek bugün kripto paralarda bir yıl sonra beklenecek. Analistler ise özellikle Çin tarafından başlatılacakların hızlı bir şekilde rüzgarı döndürebileceğini belirtti.

Bitcoin bugün TSİ 12.20 günde günde 2,2 yükselerek 23.330 metreye ulaştı. Ethereum ise yüzde 4.5 yükselerek 1.655 doları gördü.

SOLANA’DA DÜŞÜŞ

Piyasa açısından değeri ilk 10’da yer alan kripto parlarından Binance Coin yüzde 4,2, Ripple yüzde 0,7, Cardano yüzde 3,5, Dogecoin ise yüzde 2,4 yükseldi. Bu öğlen hakkında ilk 10’da sadece yüzde 2.4 ile Solana’da amaçlanan kaydedildi.

Solana’da yaşanan düşüşün nedeni ise sıcak çantalara yapılan saldırı. Phantom, Slope ve TrustWallet gibi sıcak yani online kripto para çantalarını kullananlarını yaklaşık 8.000 kullanıcı Solana Çantaları ele geçirildi. Bu çantalardaki paralar kullanıcı bilgileri dışında boşaltıldı. Kripto para ve blokzincir veri takip OtterSec saldırının devamının platformunu açıkladı.


Leave a Comment