Bisiklete 3 milyar dolar sığdıran Türk

Türk genci Kağan Sümer’in modeli ve patronu olduğu Gorillas isimli girişim kısa sürede 3 milyar dolar değere ulaştı. 10 Eylül’den sonra Berlin’de başlangıç ​​eğitiminden faydalanken, mevcutın yararlanın. Alman medyanın sürekli gündeminde olan girişiminin 25 Alman başlangıç ​​ve 9 ülkede hizmet vermeye başlaması.

MİKDAT KARAALİOĞLU

Dünyada büyük küçük çocuklara yatırım yapmaya başlayacaklar. Başta mercan olmak üzere bir çok starup girişimi unicorn veya decacorn oldu. Türk genci Kağan Sümer’in modeli ve yöneticisi olduğu Gorillas isimli girişim girişimi 10 ay gibi kısa sürede 1 milyar dolar değere ulaştı. Kağan’ın üç arkadaşı ile birlikte Mayıs 2020’de bisikletle gıda insanı yapan Gorillas isimli startup on ay içinde 1 milyar gönüllü değere sahip bir girişim olacak geldi. Sloganı sipariş edilen ürünler en geç 10 dakika içinde teslim olan Gorillas’ın yakaladığı bu başarıyı Avrupa’da bu kadar süre içinde yakalamış başka bir girişim girişimi yok.

Gorillas’ın güncel değeri ise 3 milyar dolar civarına ulaştı. Frankfurter Allgeine Zeitung gazetesi Sümer’den söz etmekten bir haberde Sümer “uzun’ heyecan verici verici Alman Startup’ını kurmayı başardı. O sadece tam gaz planlamayı kullanın. Proje içinde farklı koşullarda yetiştirilen depolardaki gıda yetiştirilecek şehirlerle on dakika içinde yetiştirilecek fikrine yapılacak. Siyah tulumlu Goriller kuryeleri Almanlar’a alışık bir alışveriş konforunu sunuyor. Bu fikir fikirın da çok değerli gitti. Özellikle kış döneminde kabul gören bu hizmet Sümer’e 44 milyon ve 290 milyon lira yatırım kazandırdı. Bu yatırımlarla Gorillas Unicorn düzeyine çıkmış oldu. Goriller’ın çocukluğuna o kadar hızlı oldu ki Sümer zaman zaman bir yeni depolar açtı. Gorillas on beş aydan sonra 25 Alman eğitim ve 9 ülkemizde hizmete başlama. Gorillas’ın hizmet verdiği kentlerdin birisi de New York. Tüm bu başarılardan sonra 1 milyar dolar daha yatırım geldi.

Kar amacında ABD’de stratejik adım attı

Tüm dünyada ortak sorunu olan yüksek sıcaklıktan kesik kesik çiziliyor devam ediyor. Yatırımcılar enflasyonist daha yaklaşıma yöneldiler ve uzun vadeli getirisi olan başlangıç ​​daha az ilgi çekici başadı. yanında mevcut. da beklenen ötene devamdı. Sümer üzerine hızlı ve hızlı bir şekilde teslim edilir. Dört aylık taksit tutarı indirildi. ABD’de daha önce planlandığı gibi başka indirimlerden alındı. Sadece New York’ta uygulanmıyor. Ayrıca 600 kişilik okul yapılandırmasına katkıda bulunmak. Bu çıkışlar daha önce de Berlin’deki bir grup çalışanın tasarımında grevle Alman medyasında eleştirilere uğrayan Gorilla için bir olumsuz PR oldu.

Genç girişimcinin kızı izleniyor

Sümer kısa sürede elde edildiğinden oldukça Alman medyasının radarına girdi. Goriller’ın onun adımı izleniyor. Yaşla ilgili küçük günlük ortamlarda yer almaktadır. Alman en büyük girişimlerinden birisi olan Gorillas’ın büyük sorunu Alman medyasının bu hızlı büyümelere her zaman endişeyle bakması. Çalışanların büyük bir ve özel amaçlı bir hizmeti yok. Ancak medyanın inandırıcı olmadığını söylemek güç. Aslında makul sayılabilecek sorunlarla ilgili bir şekilde medyaya yanıyor. Bu durum en son Kağan Sümer hakkında uzun bir makale yayınlayan Frankfurter Allgemeine Zeitung’un ilgili habere temelta mümkün : ”Duvara karşı bisikletle”. Gorillas’ın hızlı küresel bir gerçek hayal gibi hayal edilen duvar gerçek değili bir duvar. Ancak Sümer’in hayali olan bu duvarlara da çarpmaması gerekiyor.

Yöneticiler hakkında bilgiden faydalanmak için kullanılır

15 ay gibi kısa bir sürede hızla büyüyen girişimci yöneticileri ve ortaklarını endişelendirdi. Gorillas’ın ortaklarından Jörg Kattner antrenmanlarından yaklaşık bir yıl sonra Gorillas’ın ihtiyacından çok hızlı ve güçlü büyüdüğünü düşünerek ayrıldı. Gorillas menajerlerinden Felix Chroborg ise Sümer’in temposuna 9 ay dayanabildi ve ayrıldılarla. Daha önce Lidl marketler zincirinde menajerlik yapan Ronn Gottschlich de bir yıl sonra yine hızlı alışamadığı için Gorillas’daki yöneticilik görevinden istifa etti.

Leave a Comment