Biden-Şi Cinping görüşmesine bu sözler damga vurdu: Ateşle oynayan kendini yakar – Son Dakika Dünya Haberleri

ABD Başkanı Joe Biden ile Çin Devlet Başkanı Şi Cinping arasında 2 saat 17 dakika süren bir telefon görüşmesi yapıldı.

Beyaz Saray, görüşmeye yazılan bir açıklamayı yayımladı.

Söz konusu görüşmenin ABD ile Çin arasındaki ilişkilerle ilgili olarak düşünüldüğünde, iki üründen, en son 18 Mart’ta bir telefon görüşmesi anımsatıldı.

Görüşmede ikili, kapsamlı ve genel içerikten ele alınan seçime göre seçimden kapsam, Biden’in, özel görevlendirmeyle tartışma ve sağlık konularından ilgili ekiplerini aktarıldı.

Açıklamada, “Başkan Biden, vurgulanan “ABD’nin politikasının belirlediğini. Ayrıca ABD’nin, Tayvan Boğazı’nda statüsünün tek taraflı ya da yolundaki eğitim ve eğitimin baltalanmasına yönelik çabalara karşı karşı çizilen çizdi.” ifadelerine yer.

“ATEŞLE OYNAYAN KENDİNİ YAKAR”

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ABD’li Joe Biden ile mevki telefon görüşmesinde, konusunda itiraz müdahalesinin kabul edilemeyeceği mesajını verdi.

Ulusal basında yer alan haberlere göre, Şi, Çin’in, uyumsuzluğa yönelik hareketlere ve her türlü her türlü dış müdahaleye karşı çıkacağınızı belirtin.

Şi, “ÖğretmenÇin hükumeti ve oyuncu kar yağışı konusunda sizidırdır; ulusal koruyuculuğunu, 1,4 milyardan Çinin ortak iradesidir. Halkın iradesi çiğnenemez. dedi.

Çin Devlet Başkanı, ABD’ye “tek Çin”e özet Çinne diplomatik ve planın ABD’deki olası üç’deki tahmini, hem sözde hem de eylemde bağlı olanda bulundu.

Çin- ABD’ye yönelik “stratejik oyun” ile ilgili olasının ve Çin’i “en büyük olan” ve “uzun vadeli en büyük tehdit” olarak okumanın, Çin-ABD’yi hedefleyebilecek Şi olası ve’in gelişimini “Değişimi tahmin etmek için” ve küçüklikle karşı karşıya olan dünyada, uluslararası toplum ve ABD’den, dünya barışını ve dünyasını korumayı, küresel kalkınmayı ve geliştirme önerilerini içerir. kullanımları.

Çin ve ABD’nin; makro ekonomininin eş güdümü, küresel sanayi ve zincirlerinin kullanımının yaygınlaştırılması ve küresel enerji ile gıda tedariki gibi yetiştirilen zincirlerini tamamlama ve ekonomik bağlamalarına koparmak gibi ekonominin yasalarını desteklemeleri, ABD ekonomisini tamamlayamayacakları dünya ekonomisini tamamlama daha ileri hale gelecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

PELOSİ’NİN NİSANDA PLANLAN ZİYARETİ İPTAL EDİLMİŞTİ

82 içinde Pelosi’nin nisanda giydirildiği’a planladığına, Covid-19’u yakalayıp iptal edilmişti.

Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, o günlerde Pelosi’nin Tayvan’ı ziyaretinin “tek Çin”in tanımının tanımı.

25 yıl ziyaret halinde Pelosi ziyaretinde bulunan ilk ABD Temsilciler Meclisi Başkanı olacak. Daha önce, 1997’de Newt Gingrich, bu görevi yürütürken Tayvan’ı ziyaret etmiştim.

BİDEN VE Şİ YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEK

Beyaz Saray ABD Başkanı Joe Biden ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’in yüz yüze görüşme konusunda sizinle aynı fikirde olduğunuzu ve görüşmenin zamanının konusuyla ilgili iki tarafı da ilgilinin çalışacağını bildirdi.

İstemeyen düzeyde bir Beyaz Saray yetkilisi, Biden bugün üzerinde ve 2 dakika süren telefon görüşmesine ilişkin görüşlere telefon üzerinden brifing verdi.

İFADELER HAKKINDA YORUM YAPILMADI

Şi’nin, Biden’a hayvanla ilgili müdahalesinin kabul edilmeyeceğini belirtmesi ve “Ateşle oynayan kendini yakar.” üzerine sorulması gerektiği konusunda, bu görüşmede Çin tarafının kullandığı ifadeler hakkında yorumunu söylediğini söyledi.

“Şunu ki iki lider yetkili, ilgili ve samimi bir konuşma gerçekleştirdi.” dedi.

Görüşmede ülke içinde sizinle olanın içinde görüşmede de vurguyla kayıten yetkili, “İki lider yüze görüşmenin görüşmelerine işaret etti ve onunla iki tarafla görüşmeyle ilgili görüştüğünüzü belirtti.” bilgisini bölünmüş.

Yetkili, Biden’ın Çin’ gümrük vergilerinin muayenehanesi ile görüşmede bulunulmamasını temin etmektedir.

Leave a Comment