Benzin, motorin (mazot) fiyatlarında son durum: 3 Ağustos 2022 Bugün LPG, mazot, motorin ve benzin fiyatı ne kadar, kaç TL oldu? BENZİN FİYATI SON DAKİKA

BRENT PETROL FİYATI SON DURUM

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 100,19 dolardan görüntüler.

Dün 102,39 kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, 100,54 dolar gösterge yaklaşıyor. Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 09.43 gibi dolara göre yüzde 0, 35 acıle 100,19 oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 94,08 dolardan alıcı buldu.

Fiyatlardaki sorularda, küresel petrol türlerine ilişkin kaygılar etkili oldu.

Amerikan Petrol Enstitüsü, ticari ham petrol stoklarında hafta bir haftaya göre yaklaşık 2 milyon varillik hafta sonu tahmin ettiğini açıkladı. Piyasa oyunu, stokların yaklaşık 500 bin varil azalacağı tahmin ediliyor.

Stoklardaki oyunculardan, dünyanın en petrol tüketmekte olan ülkelerdeki tüketimin aşağı yukarı aşağı yönlü eğitimleri.

ABD Enerji Enformasyon İdaresinin resmi petrol stok verileri bugün açıklanacak.

Dünya çapında araç ulaşımı açısından değerlendirildiğinde, taleplere yönelik taleplerine neden oldu.

Öte, piyasalar Petrol İhraç Eden Ülkeler örgütü (OPEC) bazı topluluklardan oluşan OPEC+ grubundan genel toplantılardan odakdı.

Eylül ayına ilişkin üretim politikasının görüşüleceği toplantıda, turu sabit tutacağı ya da çok az artırılacağı öngörülüyor.

Uzmanlar, petroldeki yatırımlarını yaygın olarak kullanılan ülkelerdeki üretim kotalarını karşılamakta zorlandığı için gözden geçirme saha arzını artırma zorluğunu ifade ediyor.

ABD ile Çin’deki gerilime ilişkin haber trafiğindeki olaylardan etkileniyor.

Brent petrolde teknik olarak 100,86 ile 101,54 dolar sınıfının, 100, 18 ile 99,50 USD’nin ise destek bölge olarak izlenebileceği ifade ediliyor.

.

Leave a Comment