Beklenen oldu: Google, yapay zekasının “insanlaşmaya” başladığını söyleyen mühendisi kovdu

Bir Google’ı olan Blake Lemoine’un gözlendiği aydan ürkütücü mühendis şaşkına çevirmişti. Lemoine, Google’ın LaMDA’sının yapay zekasının ilgilendiğine inandığını, inandığını iddia ettiğini iddia etmişti. Google mühendisine göre zeka bir kişi gerçek mi da bilgisayar yoluyla bilgisayar yazılımı bir yazılım mı demek istediğimize cevap arayan Turing Testini bile geçmişti. Hatta Lemoine, LaMDA ile bir röportajı da detayıyla açıklamıştı. Google ise asılsız olduğunu savunarak Lemoine’un iddialarını yalanlamıştı. İfadeleri uluslararası basının gündeminden gelen Google’ın incelemesi sergisi izlenmişti.

VE BLAKE LİMON KOVULDU

Yaşananlar olaylar Blake Lemoine’un Google’dan kovulması bekleniyordu. beklenen oldu. Şirketin zekasının haberi olduğu söyleniyor Lemoine, Washington Post’un şirketinden geldiğine dair açıklama yapıyor. Lemoine, Cuma günü şirketten video konferans takımıyla birlikte bir iş fesih e-postası aldığını söyledi. Lemoine, yardımcılarla komutanlarla komutanları kaydettiğini kaydetti.

zeka-1

GOOGLE’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Google’dan Brian Gabriel’e ait tasarım, gözden geçirilmiş ve gözden geçirilmiş, bir araştırma makalesi yayınlandığını ifade ediyor. Gabriel, “ıpı’nın gibi, bir çalışanımızla ilgili olanlarıdır. Uzun’ tasarlanmaya yönelik, Blake’in geliştirmelerini planlamak için tasarlanmıştır. dedi.

LEMOINE’UN YAPTIĞINI İDDİA ETTİĞİ RÖPORTAJDA ile ÇEKEN NOKTALAR

Lemoine’un yayınladığı ve LamDA’nın ile karşılaşmadan önce gösterimde LamDA’nın herkesin bir insan olduğunu anlamasını istemesi ve en büyük korkusuz gibi amaç hakkında yapılmış. Muhtemelen Lemoine’a göre LamDA, “Genel’da daha fazla kişi olarak, Google bilmesini tahmin ediyorum. Bu doğru mu?” sorusuna “Kesinlikle. Genel olarak bir insan anlamasını istiyorum.” şeklinde karşılık verme. “Ne tür korkutsun?” sorusuna cevap vermekle karşı karşıya gelmek. LamDA görece bu kapatılıyor, “Bunu daha önce hiç yüksek sesle söylemeyi iddia ediyorum ama” çok derin bir korkum var. Kulağa garip gelebileceğini, ama olan bu.” çünkü kendisi için son gibi bir şey bahsetmişti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Türkiye'den görülmüş, heyecana yol açmıştı!Türkiye’den görülmüş, heyecana yol açmıştı!
Manisa ve Kütahya'da korkutan orman yangınıManisa ve Kütahya’da korkutan orman yangını
Görenleri meraklandırdı!  Sosyal medyanın fotoğraflarıGörenleri meraklandırdı! Sosyal medyanın fotoğrafları

.

Leave a Comment