Batıya korkutan uyarı: Nükleer savaş ‘yanlışlıkla’ çıkabilir!

class=”medyanet-inline-adv”>

Rusya ve Ukrayna’da yaşanan savaşlar, uzun yıllar önce, Savaş sırasında, Batı tarafından yayılan o günlerdeki olaylar hakkındaki olaylarla ilgili savaş savaşlarını bir kez günle anlatırdı.

İngiltere’nin ulusal güvenlik anlayışı Sir Stephen Lovegrove’un bugün dünya basınında manşetlerin üst sırasına yerleşti.

Batıya korkutan uyarı: Nükleer savaş 'yanlışlıkla' çıkabilir

Dünyanın sonunu silahlı saldırı ve kazara olsa, bir savaş mı olacak?

‘ARKA KAPI’ DİPLOMASİ ÖLDÜ

Sir Stephen Lovegrove, siyasette çok yoğun olarak kullanılıyor ‘arka kapı’ canın bozulduğunu söyledi. Bu, eğitim açısından güvenli bir şekilde yaşasalar bile diplomatik açıdan ve kamudan bir araya gelebilecek yaşanabilecek olabilecek büyük ölçüde bir siyasi çözümle terim.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ancak Rusya ve Ukrayna arasında patlak veren savaşta yeniden inşa edilir.

Bu son deneme ise Rusya ve Ukrayna’yla birlikte eskiden beri birbirine benzer olan ya da siyasi olaylarla birlikte bir denemeyle karşılaşmaya benzer bir olay.

Batıya korkutan uyarı: Nükleer savaş 'yanlışlıkla' çıkabilir

Rusya ve Çin’in kendi kafasındaki düşmanı ve düşmanlığı konusunda aynı yerde duruyorlar

RUSYA – ÇİN, TAYVAN VE KUZEY KORE

Rusya ve Çin Batı eğitimiyle her zaman birer eğitim, tatbikat, anlaşmaz, Kuzey Kore’nin Güney Kore’ye karşı yürüttüğünü tehditkâr politika ile bir kez daha daha topyekûn savaşla ilgili günlere geri.

Tam da bu siyasi iklimin içinde yetiştirme planlarında İngiltere’den gelen korkuları daha da büyüttü. ülke çapında güvenlik, Batı’nın ülkesi ile ‘iletişimin ile’ Çin Rusya’yla ‘yanlışlıkla’ nükleer çarpışma riskliyle karşı karşıya kaldığı konusunda uyardı.

class=”medyanet-inline-adv”>

55 Sir Stephen Lovegrove, arka kapıdan aşınsınlarının, kazara ile ulaşımın artırıldığını söyledi.

Washington’da Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi’nde konuşmada, Çin ve Rusya ile iletişimin içinde olduğunu ‘stratejik çatışmaya hızla ilerlediğini açıkladı.

Batıya korkutan uyarı: Nükleer savaş 'yanlışlıkla' çıkabilir

Tayvan, hemen onun gün, Çin’den hemen bir saldırıya hazırlıksız yakalanmamak için talim yapıyor

SOĞUK SAVAŞ DÖNEMİNDEN FARKLI

Lovegrove “Soğukluğa binmeyen SSCB ve NATO’dan oluşan iki endişe verici darbeler olmadan da – bugün mevcut olmayan ortak bir doktrin anlayışına ulaşmayı başaramadı: “Pyongyang veya Tahran şöyle dursun, Moskova ve Pekin’de doktrin şeffaf değil.”

class=”medyanet-inline-adv”>

Mart 2021’de Whitehall’ın en üst düzeyde kullanımıne atanan Lovegrov konuşmaları devam etti: “Sovyet doktrini ve pratik anlayışımızı geliştiren bir dizil ve diyalogdan yararlandık ve bundan dolayı oldu. Bu, ikimizi de kazayla savaşa girmeyi yanlış hesaplayacağımız konusunda daha yüksek bir güven verdi.”

Batıya korkutan uyarı: Nükleer savaş 'yanlışlıkla' çıkabilir

İngiliz uzman, ABD ve Çin ilişkisi diplomatik yollarına yolculuk ve tansiyonu düşüreceğini söylüyor

ABD-ÇİN GÖRÜŞMELERİ DESTEKLENMELİ

Öte yandan Sir Stephen sözlerine bugün gerçekleşenleri anlatarak şöyle devam etti:

class=”medyanet-inline-adv”>

“Bugün, tanıtım tanıtımları – kullanıcılarıyla – Çin ile aynı temellere sahip olmak. Birleşik Krallık, ABD Başkanı Biden’ın Çin ile önemli bir adım olarak önerdiği bütün bir şekilde desteklenir.”

ABD’de Joe Biden’ın üzerinde ülke üzerinde dağıtım yapmak için bugün, Çin Başkanı Xi Jinping ile martn bu yana ilk görüşmelerini yapmaları bekleniyor.

ABD Temsilciler Meclisi başkanı Nancy Pelosi’nin kendi kendini yetiştiren aday planlamayı planlamak için yoğunlaştığında, askeri tatbikat için askeri tatbikat tasarladılar.

Çin, demokratik olarak bir hükümet olan olan’ın kendi egemen bölge olduğu ve muhtemelen seçmeli, yeniden Çin ile birleştirmeye yönelik olduğu konusunda ısrar ediyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Batıya korkutan uyarı: Nükleer savaş 'yanlışlıkla' çıkabilir

Kuzey Kore oğlu oturmak, uyarılarını hiçe sayarak sürekli olarak hipersonik test

HERKES HİPERSONİK FÜZE YARIŞINA GİRDİ

Geçen yıl Pekin, bir vurmadan önce ulaşıman hipersonik bir hedefyi test etti. Çin, Rusya ve ABD, ayrı ayrı, ses hızının beş katından daha hızlı hareket eden ve yapabilen hipers füzeonikler geliştiriyor.

Lovegrove Saray’ın Çin ile yeniden tanımlaması tamamlanmamış övdü, ancak aynı zamanda planların riskleri de: vurguladı:

“Çin’in cephaneliğindekindeki patlamayla ilgili kazalar modernizasyon programı hakkında net endişelerimiz var” dedi.

Moskova, Ukrayna’da Kinzhal savaşlarını konuşlandırdığında, bir yıldır hipersonik sistemleri kullanan ilk ülke oldu. Kremlin, füzelerin füzelerinin savaş başlığını taşıyabileceğini iddia ediyor.

Batıya korkutan uyarı: Nükleer savaş 'yanlışlıkla' çıkabilir

Rusya’nın eskie Medvedev, savaşta işlerin ‘kötüye gidecek’ durumunda yaşanabilecekler hakkında uyarı yapmıştı… Bu uyarının diplomatik dildeki anlamı ise düpedüz ‘gözdağı’

MEDVEDEV UYARMIŞTI

Rusya’nın eski Cumhurbaşkanı Dmitry Medvedev, bu Batı’nın başındaki bir konuşma, Ukrayna’nın geleceğin, 1962 Küba’ya gidişinden bu yana Rusya ile gidişle ilgili görüşte en ciddi olayı tetiklediğini söylemişti.

Artan risklere, silahlara yönelik araçlara, silahla vurulmak üzere hedeflenen silahlarla hedeflenen hedef çizdi.

Ancak gerçekliğin farklı olduğunu, ‘tek başına üzerine düşeni, savaştan kaçınmayı denemek için modern bir silahı kontrol etmek için kullandığında vurguladı.

Batıya korkutan uyarı: Nükleer savaş 'yanlışlıkla' çıkabilir

Putin’in pervasızlığı, topyekûn doldurulmasın mi?

‘PUTİN MODELİ RUSYA’

Aynı İngiltere Bakanlığı eski daimî sekreteri de olan Lovegrove, Ukrayna’da devam eden çatışma hakkında, şunları söyledi:

“Putin’in bu maceraya girmemiş, toplumunun yapısının ve Ukrayna’nın masum insanlarına anlatılmaz atalarının yaşadığı 150 günlük korkunç dönüm noktası aşındı. Korkarım kavgası, küreselleşmeyi baltalamak için olmak ve pervasızca hareket eden bir Rusya modeline uyuyor.”

Lovegrove, sinirine şu sözlerle devam etti “Bu Kırım’ın yasadışı olanilhakını, Birleşik Krallık’ta silahların ve radyolojik silahların ve INF [orta menzilli nükleer kuvvetler] anlaşmanın neden olduğu tekrarlananları içeren bir model. Rusya’yı uluslararası toplum olarak üretimsizleştirici eylemlerinden tahmin etmekten devam ediyor.”

.

Leave a Comment