Bakan Soylu: Cemevlerine saldıranların örgüt bağlantısı var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çankaya ve Mamak ilçelerinde 3 ayrı bulundu. Bakan Soylu, “Cemevlerine saldıranların örgütle bağlantılı var, açıklayacağız” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ahmet Ozan K. (24), akşam üstü Çankaya ve Mamak ilçelerindeki 3 ayrı bölümde cemevlerine saldırılar düzenlendi. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda Ahmet Ozan K., oturanların üzerine oturan fırlattı, bir da araba aracıyla yanarak kaçtı. Eskişehir’e giderken polis tarafından yakalanan Ahmet Ozan K. ile birlikte yakın arkadaşı Çağdaş Can B. ve BG gözaltına alındı. Ahmet Ozan K.’nın, saldırıdan önce Eskişehir’de Çağdaş Can B. ile buluştuğu, ardından Ankara’ya olay olayın gerçekleştiğini öğrenildi. Çağdaş Can B.’nin, geçmiş günleri Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Ce Hareketi (THKP/C) Dev-Yol Devrimci Hareketi örgüt açık alan yapılanması Devrimci Gençlik Dernekleri (DGD) üyelik kayıtlarının bulunduğu belirlendi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Ankara Emniyet Müdürlüğü Şubesi, emniyette harcananların peşinden gidiyor. Şüphelilerin, yarın yarın adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün Kabine Toplantısının planından yolaanların olacak. Yakında açıklanacak” olacak.

“EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAKLAR”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün sosyal medya hesabından doğrulama şu ifadeleri kullanmıştı:

“3 önce, eski Türkiye’nin bir ile karşılaşmak. Muharrem yerel 1’nci tercih 3 cemevine yönelik küçükça provokasyonla karşılaşmamıza; eski Türkiye’den farklı olarak bu planlı provokasyon faili meçhuldur.

Toplumumuzun tüm kesimleri tarafından lanetle karşılanan bu planlı provokasyon, milletimizin ‘birlik oluyorna’ başladı. Sayın Cumhurbaşkanımız planımızda amacımız, göreve eklenen ilklerden oluşan her türlü anlatımlarında Türkiye adımlarımız; sadece oğul 2 1585 Cemevi ziyaret edildi. 8 bin 600 talebin 5 bin 600’ü karşılandı.

Samimiyet, hasbilik ve ilk adımla eğitimden oluşan bu gruptaki iklimi tam da Muharrem Ayı’nın muhabbetine uygun anlayış; ellerin menfur engelleyecek.

class=”medyanet-inline-adv”>

Soruşturma derinleşmiş, yeni gözaltılar ve eskiye rastlandı. Elde edilen tüm bilgiler, yargıya intikal ettirilmektedir. Birliğimizi hedef alan bu planlı provokasyon en ağır şekilde cezalandırılacaktır. Geçmişimiz olsun. Allah birliğimizi daim etsin.”

.

Leave a Comment