Bakan Kasapoğlu: 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’na hazırız

class=”medyanet-inline-adv”>

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasap, 09-18 Ağustos alışverişi arasında Konya’da yapılacak etkinliklerde 5 gün sürecek olan tek ziyaret edip incelemelerde öncesi kente yarışmalarınoğlu bulundu. Türkiye’nin olimpik velodrom pistini de müessese Bakanpoğlu, ” biz millet olarak “Kasakikaten” bir milletiz, cömert bir milletiz. Dünyanın neresinde giderse gitsin, adaleti, sevgiyi, merhameti götüren bir milletin evlatlarıyız. Yine bu ruhla, bu şuurla Konyamız, 5’inci İslam Oyunlarına en güzel şekilde evde yapılacaklar, bunları görüyoruz” diye konuştu.

“SPORUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜYLE BİR ARAYA GELECEĞİZ”

5’inci İslam Dayanışma Oyunları’na hazır anlatan Bakan Kasapoğlu, şunları söyledi:

”7 gün kaldı, artık diyoruz. Konya olarak, Türkiye olarak hazırız. Tesislerimiz de hazırız. İnsan kaynağımızla hazırız. Tüm organizasyon kapasitemizle hazırız. İnanıyorum ki yüksek teveccüh 4 binden fazla sporcu. Tüm kafile birlikte 6 bin kişi ve on sporlarla birlikte Konya’da buluşacak. Gönüllü gençlerimiz bir arada inşa edilecek. Birlikte özel İslami Dayanışma Oyunlarının ruhuna uygun bir şekilde sporun birleştirici gücüyle bir gelecekz. Burada 56 oyuncu olacak. Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle açacağız bu güzide tesisi. Mükemmel bir konaklama tesisini gerçekleştireceğiz. Devlet, devlet başkanları, başbakanlar, spor camiası Konyamızda olacak. makyaj en güzel şekilde yapılacaktır. Bir bütün olarak sporun bir bütünleşik ruhuna uygun bir şekilde bir şekilde bir şekilde bir rekabetii, en sağlıklı bir dostluğu ortaya koyacak sporcularımız. Ben bu vesileyle tüm sporculara başarı başarısı.

class=”medyanet-inline-adv”>

“TÜM BU TESİSLER, OYUNLAR SONRASINDA ÜLKEMİZE HİZMET VERCEK”

Bakan Kasapoğlu, yarışların araştırmasında bulundum. Kasapoğlu, ”Konya’da çocuk yetiştirmek istemeyi öğretiyoruz. eğitimin dört bir yanında öğretiyoruz. Yine bulimpik havuzumuz, tüm bu tesislere yönelik hizmetlere yönelik hizmetler verecek. Sadece yerel anlamda, ulusal anlamda ve uluslararası anlamda bir şekilde ortaya çıkacaklar. birlikte yine FIBA’yı 3×3 basketbol pistimizi açacağız. Biliyorsunuz basketbol en önemli konulardan bir tanesidir. En popüler branşlardan biri ve bu konuda yine Konya’da kutladığımız bir projemiz kutlu olsun. İnşallah bugün ve bu süreçte Konyamız için, spor ve insanlık için hayırlı olsun diyorum.

.

Leave a Comment