Bakan Ersoy: Türkiye, 37 milyar dolarla rekor kıracak

Bakan Ersoy, bu sene turizm gelirinde Türkiye Cumhuriyeti rekoru kır olacaktı “2019’da 3 milyar dolar olarak kırılmıştı, tekrar bir rekor kıracak. 37 milyar dolar dedik; Türkiye bunu yüksek da çekeceğiz” dedi.

abone ol

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nda (TGA) medya mensuplarıyla bir araya geldi. Bakan Ersoy, turizmin ekonomi programında yeriyle olan görüşmesini toplantıda, TGA’ strateji ve eğitimle ilgili de sunumun gerçekleştirdi.

Tekrar bir rekor kıracak Türkiye
Turizmle 2’nci günlüklerinİK Türkiye İstatistik Kurumu (TU) tarihi İstatistik Kurumu (TU) hatırlatan Bakan Ersoy, “Turist, ayı açıktan 19 milyonu geçeriz. Ama, Türkiye çok iyi birtemmuz ayıbılıyordu. 2019’u Ağustos’un da çok iyi durumdayız. Bu sene gelirde Türkiye rekoru kırılacak. 2019’da 34,5 dolar milyar olarak kırılmıştı, tekrar bir rekor kıracak Türkiye. yukarı da çekeceğiz Ama 2023’de bizim artık Avrupa’nın sayılı, en önde gelen turizm destinasyonu olmamız gerekiyor veya. Sayı olarak 100 milyon turisti geçmemiz gerekiyor” diye konuştu.

.

Leave a Comment