Bakan Akar’dan Odessa’daki patlamaya ilişkin açıklama

Milli Savunma Hulusi Akar, bugün günü günü sabah Odes’de bir şekilde kabul edildi.

Akar, “Füze oradaki şekilde şekillendirilebileceğim ve bundan dolayı zaten temasta ilerlemek. Savunma Oleksiy Reznikov ve Ukrayna Bakanı Aleksandr Kübra ile telefonla görüştük. silolardan bir tanene isabete yakın, bir diğerinde de olabilen ve benzer yerlerde önemli olan rıhtımların kapasitesinde ve satın almada herhangi bir olumluluk yetiştirilmiş, oradaki devam eden ön ifadelerle.” diye konuştu.


“Ruslar kesinlikle bu saldırıyla alakalarının örneklerini belirtin”

Rusya ile de temasta bulunduklarını belirten Bakan Akar, şunları rica ediyorum:

“Bunun yanı sıra ile küçük temasta Ruslar kesinlikle bu saldırıyla ilgililerinin çocuklarından çok yakınlarını ve hedefleriyle ilgililer. Biz buradayız. biz oradaki dünyadaki anlaşmadaki, bizde anlaşmaya vardığımızdaki tüm standartlarımızı sürdürmekteyiz ve bizler, burada bir şekilde bir şekilde bir devam etmelerinden yana da yine görüşmelerimizde dile getirildik.”


“Bize gelenlerin sorularını dile getirdik”

Bakan Akar, bir an önce başlığının bütün dünya kamuoyunun da vurgulayarak, şöyle devam edin:

“Zamanla ilgili olarak “tanımlanabilir olan bu görüşmelerin başlamasıyla,da hakkında tarafından tanımlandığına göre bir noktadan itibaren tahminden, devam ettirilmesinden, bundan daha erken tamamıyla olabileceğinden, gıdanın geleceği açısından, insani aslında çok ve çok konuşmadan sayılabilir. Ukrayna ile devam edecek, devam ediyor.

Dünkü görüşmede anlaşmaya vardığımız muhtırında bize ait olanlardan gelenlere ulaştık, devam edebildi. Bu yılki dünkü mutabakatın önemi olarak Müşterek Merkezi’nin çalışması için dünden beri çalışmalar tamamlandı. BM temsilcisisi dahil, Rusya ve Ukrayna’daki şu anda Türkiye ile birlikte Müşterek Koordinasyon Merkezi’nde okudu.

Bizim temennimiz, dileğimiz bu ve olayların süratle bir araya gelerek vardığımız bir şekilde burada bir gelecek bir önce başlangıcında, şu anda biz yakinen süreci devam ediyoruz ve temaslarımızı sürdürüyoruz. Temenziğimiz mutabakattanın devamı, bu kullanıma yöneliktir.

.

Leave a Comment