Bakan Akar: Çok yakında ilk geminin Ukrayna limanlarından ayrıldığını duyacağız

“TERÖR KORİDORUNA İZİN VERMEDİK, VERMEYECEĞİZ”
Suriye’deki yeni harekata alanında de Bakan Akar, “40 yıldır Türkiye’ye zarar veren bu örgütle savaşma hedefimiz var. Bu örgütle mücadele etmek bizim amacımız. PKK/YPG/YPG/YD, kuzey Suriye’de bir terörü korkutmak istemedim. Astana ruhunun sürekliliğini, kararlarını ve eğitimlerini vurguladık.terimin bütün ülkelerin içinde seçilmişk. inşaatta tüm tasarlanmak üzere tasarlanmış. Suriye’de ve Irak’ta. okul nefsi müdafaadır. Suriye’nin sınırları ve sınırlarına saygımız vardır. Bu sistemimiz aynı zamanda Suriye ve Irak içindir. Odaklandığımız konu ise Ekim 2019’da Rusya ve Birleşik Amerika ile ile mutabakat zaptı vardı. Bu mutabakat, onun devlet sorumluluklarını ve kendi kanaatini düşünmekte bu mutabakata göre önceden tahmin edilecektir. Buna karşı Tel Rıfat ve Münbiç bölgelerinin bölgeleri yuvalarına dönüşmüştür. Bu merkeze karşı provokatif açılacaktır. Kabul edilemez. İstenen olan. Kimsenin hakkımızdan vazgeçmekten hiçbir hakkı yoktur. Suriye trafiği korkunç provokasyonlar var. Birleşik Amerika Savunma Bakanlığı ile bu görüşme ve Türkiye’nin bu uyum hassasiyetini ilettim. Dedim ki Amerika Birleşik Devletleri’nin terorlerileri için testten geçmek için hayali ilettim” diye konuştu.

“ZAHO’DAKİ OLAY TERÖRİST SALDIRISINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR”
Türk Silahlı Kuvvetlerinin tüm operasyonlarında, her türlü gözden kaybolduğu söyleniyor. Tüm operasyonlarımızda gözden kaybolan her türlü hedefiyle ilgili görüşler. Zaho’da. ziyareti olan olan olayda sivillere Allah’tan rahmet, Irak halkına ve her iki iki Irak’taki tüm başlığı ile iş hazırlığınaız. Şunu söylemek istiyorum ki küçük çocukları vurmuşlar. içer n açık, net ve yazan yazarlar. Biz burada beşiklerinde öldüren ahlaksız bir örgütten konuşuyoruz. Zaho’da uğursuz terörist saldırıdan başka bir şey. Bu hem Irak halkı hem de bizim halkımızın için bir beladır. İki devletde bu sistemden için birbirine destek olması gerekiyor. Kürtler ve Araplar dostlarımızdır. Biz bu savaşta PKK’lı ve DEAŞ’lı teroristlerden başkasını hedef almıyoruz. Kürtler Araplar, Süryaniler, Yezidiler, Keldaniler ve diğer tümler himayemiz gösterdiğini kaydetti.

“DÜNYANIN GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE’YE İHTİYACI VAR”
Al- Jazeera muhabirinin “sonuna kadar devam edemedi” sözlerine devam etmeye devam edeceğiz. 40 F-16 Blok 70 modele askeri var. Birleşik Amerika’nden Türkiye’ye ihracını istedik. Aynı zamanda aynı noktadanki 79 F-16 uçağın modernizasyonunu tahmin edildi. ‘da bizim hedefimiz, bu referansı hedef ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bu uçakların hedefini kabul etmek için talep edilmeyecek. Gördük ki Amerika Birleşik ABD Kongresi bu uçakların kullanımı ile ilgili kanun ve şartlar yay inledi. Biz de Türkiye’nin egemen bir devlet olduğunu ve şartlı bir şekilde uçak almayı kabul’mizi söyledik. Bunda daha sonra değişeceğine emin ol. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, bu uçakları Türkiye’ye kurumsal davranacaktır. Çünkü biz nedeniz. Beraber yapacak çok şey var. O yol Amerika Birleşik Devletleri’nin uygulamasından geri döndürülmesi. San ki Türkiye’nin bu uçakları olsun yaşlı engel olan kim olursa olsun bu olacaktır. Biz bu eklentiyi istiyoruz. Eğer bu bizim için yaratıcısalarımız bizim alternatiflerimiz var. Türk Silahlı Kuvvetleridir. Bize dayatılanların kabul edilmeyecek değiliz. Türkiye’deki gibi dünyadan dünyadan bir Türkiye’ye var. Tercihler ve dostlarımız ve Avrupalılar. NATO’da önemli bir rolümüz var. Dolayısıyla gidişlerimizin ve uçaklarımızın satın almamızın sorgulamak almamaları gerekir” diye.

SON DAKİKA | Buluşmalar’den flaş’Tahıl koridoru’ndan: Birkaç gün içinde…

SON DAKİKA | Beyaz Saray’dan Başkan Erdoğan’a anaokulundan teşekkürü

.

Leave a Comment