Avrupa’daki sıcaklar Türkiye’ye geldi! Prof. Dr. Şen’den ‘orman yangını’ uyarısı: Önümüzdeki 4 gün dikkat etmeliyiz

class=”medyanet-inline-adv”>

CNN Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen, bugünden itibaren Türkiye’de kullanıma uygun.

Prof. Dr. Orhan Şen, CNN TÜRK canlı yayınında ifade şu ifadeleri kullanırlar:

“Avrupa’daki sıcak hava ızgarası uzun sürdü. Türkiye’yi günden Bu konuda demiştik, öyle olacak. İstanbul’da 3-4 gün içinde sıcaklıkta olacak. Sıcak hava ızgara Edirne, İzmir, Muğla, Antalya’da var. Güney Ege’de ve Akdeniz’de sıcak hava ızgarası var ve devam ediyor.

İstanbul’da nem biraz fazla, nem ile birlikte 33 dereceyi 36 dereceyiz. Vücut temizliğini yapmak, onun için dikkat etmemiz gerekiyor. Güneyde nem biraz düşük, 40 derecelik bir sıcaklığı çok sevmeyebilirsiniz.

Avrupadaki sıcaklar Türkiyeye geldi Prof. Dr. Şenden orman yangını uyarısı: Önümüzdeki 4 gün dikkat çekmek

class=”medyanet-inline-adv”>

ORMAN YANG ETMELİYİZ UYARISI: ÖNÜMÜZDEKİ 4 GÜNANG ETMELİYİZ

Yarından itibaren Güney Ege ve Akdeniz’de nemden düşmeye başlıyor. Yüzde 10’ların da bu orman yangınları için çok önemli. Çok değerler bunlar, bir de rüzgar tavsiyese ‘Aman dikkat’ diyorum. ileriye 4 gün bahis. Ormanlara yasaklandınldı ama bundan bahsetmemeliyiz.”

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel olarak yapılan son değerlendirmelere göre: bulutlu tarafından, kuzeydoğu kesimlerinin parçalarından ve yer çokluğulu, orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Van’ın doğu kesimlerinin yerel olmak ve gökte gökyüzüne doğru görüşlü, diğer yerlerin az bulutlu ve geçeceği tahminde.

Avrupadaki sıcaklar Türkiyeye geldi Prof. Dr. Şenden orman yangını uyarısı: Önümüzdeki 4 gün dikkat çekmek

Önemli bir çevrede, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, tüm mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Kuzey kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ve Kıyı ile Doğu Anadolu’nun kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa, yer yer 40-60 km/ saat)) esmesi bekleniyor.

Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı ve Kıyı Ege ile Doğu Anadolu’nun olumlu yönlerden güçlüce (30-50 km/sa, yer yer40-60 km/saat) beklenmediğinden yaşanması beklenmeye ve dikkatli olunmalıdır.

.

Leave a Comment