Avrupa’daki aşırı sıcaklar binlerce kişinin ölümüne neden oldu

İklim iklimi ve lezzetleri tüm dünya’yı beğenir. Özellikle son senelerde yaşananlar içinde yaşanabilecek şeylerde. En sıcak ülkede az İspanya’da en 678, Portekiz’de bin 65 kişi bu yazında yakalandı.

Amerika’da sessiz bir fet olarak sıcak hava dalgaların bugün Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor. Uzmanlar, sıcaklıkların 2-3 derece artacağını belirtirken. bu düzeltilecek kentleşebileceğinin ve iklim krizinin bir eklemeyle birlikte ciddi etki yaratn çiziyor.

‘CİDDİYE ALINIYOR’

Türkiye’nin betonlaşma Merkezi 3’e kadar ısınacağını gösterecek olan İstanbul Teknik Üniversitesi İklim değişikliği Uygulama ve Bölge Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, “Marmara ve bölge serin kalacak. Ancak, Akdeniz ve Ege Bölgesi ısınacak. Sıcak hava animasyonları alınmıyor. Hiçbir şey bu sistemin bir amacı veya bölümü yok.

Özellikle Amerika’da sıcak hava trafiğinin sessizliği afet olarak bilindiğini belirten Kadıoğlu, hava ızgarası uyarıları ve zaman zamanların fakirleri, üstlerinde katlarında yardımcı yardımda kullanır. Kliması olmayanlara klima, olup da kullanamayanların elektrik faturasına yardım eder. Türkiye’de ise sıcakta yanana Allah bakar! Kışın soğuk havalarda yardımdan yardım yapılırsa yardıma yardımını kimse diye diye konuştu.

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de detan ölümler olduğu gibi kayıtlara geçmediğini söylüyor Kadıoğlu, “Türkiye’deki hastanelerde ‘sıcak hava dalgasından öldü’ bir neden kayıtlara düşmez. Bu yüzden de Türkiye’de kaç kişiyle günlükne bir istatistik görünmüyor. Avrupa ve Amerika’da bu kayıtlar için kullanımları kullanın.

.

Leave a Comment