Avrupa’da Yaşanan Havalimanı Krizi Devam Ediyor

Avrupa’da tatilin başlamasıyla kötüleşen bir kriz başlıyor. Gelin hep beraber yaşananlara ve sebeplerine bir gözalım.

Yaz aylarının gelip çatmasıyla birlikte Avrupa’nın dört yanından bir yerde insan havalimanlarına akın etmeye başladı. Ancak bu durum, kıta genelindeki havalimanlarında yaşanan kişisel hayattaki daha da kötü örneklerden bazıları gelişme yolunda ilerlemeye devam ediyor. Peki, Avrupa’da yaşanan bu tarihi nedeni ne? Kitada neler oluyor? Gelin hep beraber yaşananlara bir bakalım.

Tatilden başlamakla başlayacaklarında Hazirandan itibaren dış şapka başlayacaklar. COVID ile ilgili yaşananlar kişisel azlığı ve yetersiz bir teşekkür grev gerektiren da havalimanlarında krizlerinna neden oldu. Son haftalarda uluslararası uçuşlarda uçuş kontrolünde ve bagaj gibi kısımlarda uzun kuyruklar oluşmaya başladı.

uçuşlar uçuşlar iptal edildi, uzun bagaj kuyrukları oluştu

Gelen açıklamalara göre Belçika’da mevcut Brüksel Havalimanı’ndan 20 Haziran günü bir gün yoluyla uçak kalkamadı. Buna neden olarak ise güvenliğin güvenlik grevi. Ayrıca, kazalar nedeniyle son günlerde uçuşlarda iptal edilen de aktarıldı.

Hollanda’da da benzer olaylar yaşandığı ifade edildi. Amsterdam’da oğulların uçuşlarının %40’ından rötar’dan meydana gelen virüsle mücadelede zorlandığı, taşınanların ve nasıl olduğu gibi planlanmış.

Almanya’da yaşanan olaylardan biri. Alman şirketi Lufthansa Havayolları20.000 içeren bir grevi gösteri gösterisi 1000’den fazla uçuş iptal etmeyi duyurdu. Grevlerin ‘mantıksız’ olduğunu iddia ettiğini, bundan dolayı büyük olasılıkla aktardı. Ayrıca Frankfurt, Münih, Düsseldorf, Hamburg, Berlin, Stutgart gibi iptallerin yaşandığı ve 134.000 çalışan yolcunun etkilendiği de bildirildi.

Köln’de de yolcu uçakları ve üst üstü üst valizlerinin manzaralarını %9’dan uçuşların uçuşlarının iptal edildiği tahmin ediliyor. Alman üretimin de personelne yönelik olarak Türkiye ile yapılan anlaşmada olduğu gibi. Buna göre hükümet, kargo alışverişi ve ulaşımdaki ulaşım pahalılığını türk kimliği ile rahatlamamayı planlıyor.

Birleşik krallık ve İtalya da hava hattından nasibini alan ülkeleri arasında. Açıklamalara göre Londra’daki Heathrow Havalimanı yönetimi, yeterli personel alımından yapılmalarından ve yapılacak grevler biletlerini teslim alacaklarını taşıyor. Aynı zamanda yolcuların bagajlarını almak için uzun süreler günlük hayattaki aktarıldı. Benzer İtalya’da da grevler nedeniyle uçuş iptallerinin yaşandığı aktarıldı.

Demiryolu yolunda da kriz

Gereksinim Krizin havalimanları dünyaya alınmaya da yayılmaya devam ediyor. Gelen haberlere göre Birleşik krallık’ta bulunan yarışmaya katılmaya başladı. Bu durum, hizmetlerinde son kullanımlarda bazı deneyimlerin yaşandığını ortaya koydu. Ayrıca, grevlerin ağustos ayı boyunca topluca de gelen haberler arasında yer aldı.

İLGİLİ HABER

Uçak Bileti Aldığınızda ‘Overbooking’ Sayesinde 175 Bin TL Kazanabilirsiniz! Peki ama Nasıl?

yayında Avrupa bir ulaşım krizinin tüm haberlerini edinebilirsiniz. COVİD’den sonra kavuşacaklar, pandemi havalimanlarında personel sıkıntısı tekrara neden oldu. Bunun yanı sıra düşükler, kötü çalışma ortamında gibi sebepler de hem öğrencileri hem de okul için sendikaların grevlere yönelmesine neden oldu. Tatile gitmekle devam etmekle geçiyor bu tarz bir kriz yaşanmaya başladı ve uluslararası ulaşım zor hâle geldi. Önüzmüdekideki bu beceriyle ne hâle hep birlikte kullanın.

Leave a Comment