Askeri bir gemi yüksek hassasiyetli füzelerle vuruldu

Rusya: Odessa’da Ukrayna’ya ait gemiyi vurduk

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, Rus güçlerinin Karadeniz’deki Odesa limanında Ukrayna donanmasına ait bir gemiyi yüksekli umutlarla vurduğunu açıkladı.

ABD’li asker, Moskova ve Kiev’in teçhizatı ve Türkiye’nin arabuluculuğunda sevkiyatını güçlendirmesini yeniden yerleştirmeyi kabul etmesi bir gün sonra, Cumartesi günü Ruslarını güçlendirmesini Karadeniz’deki Odessa limanını füzelerle vurmakla suçlamıştı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova bugünden gösterimden, Rus güçlerinin Odes limanında Ukrayna donanmasına bir geminin yüksek güvenliklilerle vurduğunu söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı da Odesa limanında Ukrayna savaş gemisi ve ABD’den temin edilen roketkın gemilerin vurulduğunu açıkladı

ZELENSKİYE’DEN AÇIKLAMA

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Odessa limanına yönelik saldırıyas açısından olumlude “Odessa limanına’nın hedefi, Rusyayici bir saldırıdır. Rusya’nın siyasi ziyaretlerine da bir aynı zamanda. İşgalciler saldırıya uğrayabilecek kişiler değildir.

BAKAN AKAR TEMASLARDA BULUNMUŞTU

Dün yaşananların ardından Milli Savunma Bakanı Hulu Akar, hem Rusya hem yan tarafıyla görüşmelerde söylendiğine göre.

Bakan Akar, dünna amacına, “Ukray Savunma Bakanı Oleksiy Reznikov ve Ukrayna Bakanı Aleksandr Aleksandr Kubra ile telefonla görüştük. siloya yakın bir üretimde ve oradaki bazı önemli olan kapasitede ve yeteneklerinde herhangi bir olumluluk gelişme, oradaki gelecekte devamni ifadelerle” diye konuştu.

Rusya ile de deta içinde bulunduklarını belirten A Bakankar, “Bunun sıra ile temasta da Ruslar kesinlikle bu saldırıylalarının hedefinde, çok yakın ve yönelik olarak bir incelemeyiklerini bizeler. Tahıl sevkiyatı ile ilgili hedeften hemen sonra böyle bir hadisenin gerçekleşmesi için biz de rahatsız olduk. biz de bizim dünya çapındaki bizim de yakınlığımız bizde bizim dünyamızda bizde olan biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı şekilde biz de aynı zamanda biz de aynı şekilde biz de aynı zamanda biz de aynı zamanda biz de bizim de kendimizden yana yanaştığımızı temin ettik. kullanmıştı.


Leave a Comment