AÖL sonuçları tıkla sorgula MEB ekranı: Açık Öğretim Lisesi AÖL sonuçları açıklandı mı? 2022 Açık Lise AÖL 3.dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDEN MEZUN OLMA ŞARTLARI NELER?

18 yaş altı için veya satın almaktan genel olarak az 8 üzeri,

18 yaş üstü için veya satın alınan ürünler hakkında en az 5 üzeri,

Toplam kazanılan kredinin en az 170 veya üzeri,

Ortak derslerin tamamını başarması gerekir.

Türk Dili ve Edebiyatıde muafiyet yoktur. Türk Dili ve Edebiyatı koleksiyonundan elde edilmesi ortak bir derstir ve bu dersten herhangi bir şekilde muaf olunmaz. Bu dersin mutlaka başarılması gerekir.

AÖL PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Sınavlarda, sınavda sınava katılacağı ona dersten seçmeli 4 (dörtlü) sorulacak, onun doğru cevabın 5(beş) seçeneğili olacaktır. Yanlış doğru cevapları olmayacak.

Her ders için yapılacak olan tam puan üzerinden yapılacak olacaktır. Başarı hesaplamasında; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] kullanılandır.

Sınav sonuçlarında doğru-yanlış hakkında karar vermeyecektir.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Kurulu kararı ile ilgili soruda soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru değerlendirilmesi gözden geçirilecek soru/sorular dahil olacaklardır.

Değerlendirmede bu soru/sorular durumunda, iptaline karar verilecek soru/sorular sonucunda alınacak puan puan üzerinden anlaşılmaması tamamlanmadan önce bitirilir.


.

Leave a Comment