Alonso: “Çok sağlam bir yarıştı”

Alonso, 7. sırada Fransa GP’de güçlü bir başlangıç ​​yaparak 5. sıraya yükseldi.

İlerleyen Mercedes pilotu George Russell’a yarışacak şekilde yarıştırıldı ve Charles Le Le ile kaza yapılacak turlarda yapılacaklarda daha sonra tekrar tekrar yapılacaktı.

Son uzay Carlos Sainz’a Alpine pilotu, geçilen Lando Norris’in tamamlamasına izin vermeyecek ve bu yılki en oyunlarından birinden çıkararak ile onunla finiş gördü.

Yarışın ilerleyebilen Alon, “Memnunum. İyi bir yarış gerçekleştirdik Haftanın oğlunun, tempomuzun harika olmadığı konusunda biraz endişeliydik ama ilk üç ekibinin tam arkasında finiş görmek.”

“Bu yılımızda ilk yedide yarışta önümüzde kalan zamanın ilk altı yarışta. Bugün Leclerc dışı kalmış ve ilk altı için bundan faydalandık. Bence çok sağlam bir yarıştı.” dedi.

Alpine, yarışın seansının ardından McLaren ile aradı fark yakın olduğu için endişeli ve Norris, yarışta Alpine pilotlarını avlayabileceklerini belirtmişti.

McLaren’ın güncellemelerine karşı kalmanın önde gelen kalmanın iyi olup olmaması sorulan Alonso, “Bence McLaren bu hafta sonu çok hızlıydı ve çok hızlı olacaklar. Bu nedenle takımlar şampiyonası için Abu Dhabi’ye kadar tartışmayı düşünüyor.”

“Yedinci basitliğe basit bir şekilde bir başlangıç ​​​​ama sonra, ” veya ” turda gerçek durumunuza geliyorsunuz.”

“Bugünkü karşılaşmalarda biraz azdım. Cuma günü geçen etkinliklerde başarılık. Yani bu hafta sonunda bizde yaşanabildiklerimiz ve bunu gerçekten düzeltebildik. dedi.

Leave a Comment