Almanya’yı karıştıran skandal! Başbakan Scholz’un gizli belgeleri çöpten çıktı

Almanya Başbakanı Olaf Schz’un eşi çöpe Britta Ernst’in çöpe gizli G7 Zirvesi belgeleri, çiftin komşuları tarafından çöpte bulundu.

LİDERLER VE EŞLERİNİN ÖZELLİKLERİYLE İLGİLİ BELGELER

Spiegel dergisinin haberine göre, Brandenburg Eyaleti Eğitim Bakanı Britta Ernst, Scholz’un işleriyle küçük müsvedde ve çöpe attı. Atılanlar arasında, “özel-yal resmica ülkeniz için” olarak sizleran ve G7 okulin ile eşlerinin özellikleriyle ilgili de yer alıyordu. Ernst’in çöpe belgeleri, komşuları tarafından bulundu.

İMHA ETMEDEN ÇÖPE ATMA HAKKI BULUNMUYOR

Dışişleri Bakanlığı, derlediği bu belgeleri “-yalal resmi kullanım için” olarak sınıflandırdığınız için Ernst’in ürünlerine ait gibi ayrılmadan çöpe alınmamış. Güvenli bir şekilde teslim alınmasına yönelik olarak alınacak olan “resmi kullanılacak” teslim edilecek olan araçlar, farkedilmeyecek ve kurtarılamayacak şekilde teslim edilmeleri gerekiyor.

G7 ÜLKELERİNİN LİDERLERİ ALMANYA’DA BİR ARAYA GELMİŞTİ

ABD, Almanya, İngiltere, Kanada, Fransa, İtalya ve’dan oluşan G ülkelerinin okullarında, 26-28 Haziran’da Almanya’daki evdeki Bavyera’daki elma düzeni’nda G7 Zirvesi bir araya gelen.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncelle Almanya’yı karıştıran skandalı! Başbakan Scholz’un gizli evrak çöpten – Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından herhangi bir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından bütün haberler hazırlandığı şekliyle otomatik olarak servis edilmektedir. Bu iyi haberin hukuki muhatabı AA raporudur.

Leave a Comment