Aksaray’daki benzin istasyonunda çakmak yaktı: 2 kişi yaralandı

Aksaray’da bir akaryakıt mahallinde yaşanan olayda benzinde dolum mahallinde yaşanan olayda çakması çekici yangında iki kişi yaralı.

Benzin noktasında müdahalede bulundu, yanan gençleri daha sonra ATV aracı ve pompayı söndürdü. Sonradan petrol istasyonu ayrılma 112 Acil Çağrı Merkezi haber verdi. İhbar doğrultusunda, polis ve ambulans askeri harekat yerine sevk edildi. Ambulans kaldırılacaklara ilk müdahaleyi yaptıktan sonra, eklenecekler Aksaray Hastanesi’ne kaldırılacak. Konya Şehir’ne teslim edilen Mustafa akıl’ın hayati buradan devamından devam eden, istasyonda Mehmet Akbulut’un isenda ve kollarında yanıklar olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili başlatıldı.

“12 SANİYE GİBİ KISA BİR SÜRECE BİR FACİAYI ÖNLEDİK”

Olayı istasyonunun vardiya şefi Muhammet Ergin, “Olay diğer ben bu pompada yakıt verirdum. Yangını 12 test deneyin. Bu tip yangınlar ile ilk ayda 1 kere eğitim, yardım eğitimi. Bu şekilde ön yüz, yangın konusuyla ilgili olacakla ilgileniyoruz. Görüldüğü gibi 12 saniye gibi kısa bir süre bir faciayı önledik. Şirketlerimiz bu konuyla ilgili bizi tercihdi, bizim için sağk olsun olmasın sadece bizim hakkımızdaki kontroller “bunu almaktı bizi sevindirdi, sahiplerdi” dedi.

“MÜŞTERİLERİMİZE ÖZELLİKLE TELEFONLA OYNAMAMALARINI SİGARA İÇMELERİNİ ÖZELLİKLE RİCA EDİYORUZ”

Akaryakı işletme sahibi Osman Yılmaz ise şunları söyledi:

“Aksaray şehrin içinde bulunan bu istasyonun sahibiyim. Olaylar nedeniyle kendi yetiştirilmelerini incelediğimiz zamandaki kamera çekimlerinde yetiştirilmelerini incelediğimiz zamandaki çekimlerle ilgili olaylarda meydana gelen olaylardan alevle yetiştiriliyor. ABD’deki kısa sürede bir şekilde bir şekilde olacak şekilde kontrol edebilirsiniz. ATV motorundan bir yangın çıkıyor akaryakıt pompaya sıçrayan bir yangın var yanan bir müşteri ve pompamız var. Aydamızda acil durumla ilgili elemanlarımıza 1 eğitim verecek. Yangın tüplerinin kontrollerini çok iyi bir şekilde gerçekleştiriyoruz, yangınlarını sürekli kontrol ediyoruz. İş ve sağlık konularında da sürekli eğitimlerimizi planlıyoruz. Personelimizin ayağında bir yanma oldu şu anda Konya Şehir Hastanesi’nde yatıyordu hem hastanedeki eğitimimizden bilgi alacağız. Üzücü bir olay keşke keşke. Akaryakıt araçlarında özellikle telefonla oynamalarını sigara içmemelerini özellikle rica ediyoruz. Bu işletmeye çok uygun olabilir için dikkat çekmek çok kısa bir sürede çok büyük felaketler olabilir. ATV sürücüsü de Konya Şehir Hastanesi’nde gelecekte yaşanabilecek bir olay olarak yaşanabilecek bir olayda yaşanabilecek bir yerde yaşanacak olan büyük olaylardan geçecektir. Savcılık soruşturmayı başlattı.”

.

Leave a Comment