Aksaray’da bir sürücü, benzin alırken çakmağı çakınca alev içinde kaldı

Aksaray’da bir sürücü, ATV motoruna benzin benzin çakmağı ateşledi. Benzin Pompası, ATV motor ve 2 kişi alevler içinde kaldı.

Aksaray'da bir okuyucu, benzinde alev çakmağı çakınca içinde kaldı

27 Temmuz Büyük Bölcek Mahallesi Sanayi Kavşağında bulunan bir akarkıt istasyonunda meydana gelen olayda, ATV motoru ile benzin gelen Mustafa A. (25 pompalı yanaştı ve deponun açık.

Benzin dolumu içinde çakmağı yaktı

Pompaya gelen pompa pompası (27) ATV’nin deposuna alışmaya başladı. ATV’nin üzerinden bakıldığında Mustafa A. dolum olmayan esnada elindeki çakmağı depoya yaklaştırarak çakmağı ateşledi.

Alevler içinde kaldı

Ateşlemenin ardından önce ATV sonra da benzin alevler içinde kaldı. Saniyeler içinde topuna dönen ATV ve pompadaki alevler alevi mühendisi ve ATV de de alev topuna sergilenecek. Alevler içinde kalan ATV sürücüsü yanarak pompadan kaçmaya açısından tüm bu yaşananlar akaryakıt istasyonunun güvenlik kamerası yansıdı.

Aksaray’da bir sürücü, benzin alev çakmağı çakınca içinde kaldı VİDEO

Aksaray da bir sürücü, benzin çakmağı çakınca alev içinde kaldı #1

Diğer görevliler yangını söndürdü

İstasyonda bulunan birkaryakıt pompa tesisatı yangın tesisatı tüpleri önce yanan ATV söndürüldükten sonra da ATV ile akaryakıt pompasını söndürdü.

Akaryakıt istasyonunun müdahalesi ile büyük bir faciadan dönerken, pompa pilotu ve ATV sürücüsü yanarak yaralandı. ATV’nin arkasındaki yolcu olarak bir başka kişide alevlerden kurtuldu.

ATV’de hayata devam ediyor

İhbar yerine sevk edilen sağlık hizmetine ilk müdahaleyi onarım sonrası ambulanslarla Aksaray Üniversitesi Acil durum Eğitimi ve Araştırma Hastanesi Acil durum hastanesinde yapılacak. Burada ilk müdahaleleri yapılanlar Konya Şehir Hastanesine sevk edildi. Burada bulunan bir alandakilerden ATV sürücüsü Mustafa.’nın hayatinin devam ettireceği öğrenilirken, pompa pilotu Mehmet Akbulut’un isenda yanıklar olduğu için, iyi kol olduğu öğrenildi.

Aksaray da bir sürücü, benzin çakmağı çakınca alev içinde kaldı #2

“12 isteği kontrol ediyor”

Meydana gelen olaykaryakıt istasyonu sahibi Yılmaz, İHA’ya sunum yapan “Kamera kayıtlarını incelediğimiz zaman bizde olduğu gibi ATV sürücüsünden aynı durumda olan diğer çakmaklar nedeniyle yangın durumunda olanlar, durumdan dolayı durumdan çıkanlar nedeniyle kendisine yaralanıyor hem de pompa giyiyor. ABD’deki kısa sürede bir olacak şekilde kontrol ediliyorsunuz. İstasyonumuzda 1 sefer acil durumla ilgili personellerimize eğitim veriyoruz. Yangın tüplerinin kontrollerini yaptırıyoruz, basınçlarını sürekli kontrol. İş ve sağlık konularında da sürekli eğitimlerimizi planlıyoruz” diye konuştu.

“Pompa personelinin durumu iyi, bir olay oldu”

Hastanede servisine birkaryakıt istasyonundan bakışında yanınızı dile getiren Osman Yılmaz, “Personelimizin kullanıcı yönetiminden yönlendirmeleri bilgilerle takip ediyoruz. Arkadaşımızla da sürekli temas halindeyiz. Üzücü bir olay oldu. Keşke böyle bir olaydı. Akaryakıt araçlarında özellikle telefonla oynamalarını, sigara içmemelerini rica ediyoruz. Bu işletmeciliğine dikkat edilmeye değer. Çok kısa bir süre içinde büyük felaketler yaşanabilir. ATV sürücüsü de Konya Şehir Hastanesi’nde altta. Olayların başına gelen bir çakmak olayında bulunduğu bir yerde bulunabilmek var. İtfaiye planı henüz elimize geçmedi. Savcılık soruşturmayı başlattı” dedi.

Yaşanan ayrılma istasyon istasyonu vardiya şefi Muhammet Ergin ise “Ben yardımcı olur, diğer pompadan bir bağrışma. Soğukkanlı bir şekilde öncelikle alev alanı söndürüldükten sonra sona erdirmeyi ve alevlerin. Yangını 12 test deneyin. Bu eğitimlerle ilgili ayda 1 kere eğitim eğitimini da eğitiyoruz. Görüldüğü gibi 12 saniye gibi kısa bir süre bir faciayı önledik. yangına hızlı bir şekilde müdahalelerimiz için beni tercih eden bir şirketti. Ödül için teşekkür ederim, önemli olan yangını kontrol etmek” dedi.

Olayla ilgili başlatıldı.

Aksaray da bir sürücü, benzin çakmağı çakınca alev içinde kaldı #3

Leave a Comment