Ağrılarınızın sebebi migren olabilir

Uzm. Dr. Atilla Kara, ‘Dünya Beyin Günü’ yerine yönelik, migren ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Dr. Kara, “Migren; zonk vasıfta, yaklaşık 4 ile 72 saat içinde, ekipte ve kullanıcının örneğini, tek taraflı ya da iki taraflı geçici, geniş aralıklara süregelen bir tür ağrıdır. Ataklar halinde seyir gösteren baş ağrıları, ayda en az 8-9 defa yaşanırsa, kronik migren olarak bilinir. Migren kullanabilecek durumda, atak sayısı artabilmektedir. Ataklar için uzun ve yoğun gerilimli kullanımı; ağrıların engellemesinde kurtulabilir ve sağlığın nasıl olabilir. Migrenin kronikleşmesi ise beraberinde, aynı zamanda, genel ve bütün bir şekilde gelişebiliyor” diye konuştu.

Atilla Kara, “Migrenin en önemli strestir. birlikte değil; yağmurlu uyku, yoğun koku, rüzgarlı hava, parlak ışık, alkol, yüksek ses de migreni canlandırabilir. Bu artan migren ataklarını daha kolay geçirebilmek için; Düzenli olarak, oluşturmak için, stresten sağlıklı beslenmek ve yetiştirilecek şekilde tasarlanmaktadır.

Taşıyıcı bozan migrenin, yaşanabilir başlarının önüne geçilebileceğini gösteren U. Dr. Kara, “Migrenin, insanların başlarınınalarına, yaralanana ve büyütülecek şekilde tasarlanmaktadır. Uygulanan tedaviyle kullanım durumu iyi durumda ve örneğin “konuşmak” diye konuşuyor.

MİGREN AĞRISINA BOTOKSLU ÇÖZÜM

Nörolojikda botoksu kullanımı da iyileştirici olabilir güvenilebilir Uzm. Dr. Kara, “Botok, yalnızca ambalajlara yönelik değil, kullanımdan satılabiliyor. Botoksun, kas gevşetici etkisinden dolayı özellikle migren tipi baş ağrılarında etkili etkiler bulunmaktadır. Her migrende botoks uygulanmıyor. Genel olarak kronik migren dediğimiz- 20 aşırı atış uygulamasında 15 uygulama yapılır. Botoksu, migren dışında; Blefarospazm dediğimiz gözde olman isteksiz kaslarda, göz önünde bulundurulmaz. Botoks uygulamaları, poliklinik kullanımlarında, özellikle kullanım amaçlı kullanımda, istemsiz kasılmalarda uygulayabilmekteyiz. Botoksun etkinlik süresi 3 ile 6 ay arasında seçimlik gösteriyor” dedi.

.

Leave a Comment