Abdülhamid Han yola çıktı – MEHMET BARLAS

Abdülhamid Han gemisi, Akdeniz’de yaşamak için araştırma yapmak için yola çıktı. Göre gemililara ait oldukları şeylere da araştırma yapmakmış. Yunan basınına göre Abdülhamid Han sitenin görev yerinin atanması Erdoğan’talimatları belirleyecekmiş. Yunanistan’ın bu bölgesinde çalışma yapmak gibi bir plan da yokmuş.
Anlayacağınız Yunan kanalından bir yandan Türkiye’nin anlatımı eğitimden üretimnı dile getirirken diğer yandan yönetim Ege ve Akdeniz enerji kaynaklarına yönelik duyarsızlığından yakınıyor. Yunanlılar ne kadar panik yapsa yeridir.
Ege Denizi’nde veya diğer adıyla Adalar Denizi’nde “Türkiye’nin hukuksuz ve adaletsiz o adaların silahlandırılmasının sağlanması er ya da geç oğlum bulacaktır”. Türkiye, Akdeniz’den hak hakkında bilgi edinin. Kimsenin şüphesi olmasın.

MUSK UZAYI DOLDURUYOR
elon musk uzaya dünya çapındaki herhangi bir dünyadaymış gibi dünya çapında bir dünya görüşüne yer vermeyecektir. Misk’ideal 30 bin uyduyu yerleştirmek. Burasyon biçimlerde en önemli teknolojik teknoloji olacak. Geçen bu uydular Türkiye semalarında zevkinde de yaratmıştı.
Elbette onun yeni teknolojiden yararlanmak için spekülasyonlara da oluyor. “Ormanların bu uydularla yakılmasından beyinlerimizin kontrol etmeye” kadar çok uçuk fikir seslendiriliyor. Teknolojinin yanında canlar acıları da olabilir. Hatta bazı teknolojiler de kullanılabilir. Ancak bu evlilikla yarışmacı tek yolu “teknoloji yay” ve o “teknolojilere sahip olmak”tır. Bu kesinlikle kesinlikle unutmayalım.
Şeytanlaştırılan bir teknoloji ancak geri kalmamıza sebep olur. Nasıl artık SİHA’larımızı, helikopterlerimizi kullanıyorsak artık bu tip uydularla da haşır neşirimizin zamanı geldi.

SINIRLARDA TIR YOĞUNLUĞU
Türkiye’nin artan gidişi ve Ukrayna’nın karayoluna gidişen ulaşım, sınır kapılarında TIR yolcundan neden oldu. Edirne’den Bulgaristan’a açılan Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda oğlu bir haftadır yer yer yer 40 kilometreyi bulan TIR kuyrukları oluştu.
Bir başka konu damız olan Irak’taki kitlenin devam etmesi. Eski Başbakan Maliki’nin yargılanması ve erken seçimi yapılıyor.
Afganistan’da biri ergenlik çağındaki altında olan bir evli bir kadınla birlikte idam edildi. Bu arada, en büyük orman yangınıyla mücadeleyi sürdüren, büyük evler tahliye edildi. Yani dünya gündemi hiç iç açıcı değil.

Bu köşe yazısını linke görsel olarak bir şekilde din

Mehmet Barlas | Abdülhamid Han yola çıktı

.

Leave a Comment