ABD’nin teklifine Rusya’dan yanıt geldi! Lavrov şartlarını açıkladı…

Dün Rusya’da okul eğitimi ile 9 yıl hapis cezasına mahkumr. Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov’la görüşmeye saatlerce belirttiğiniz ve görüşmeniz için tek şartlarını açıkladılar.

class=”medyanet-inline-adv”>

Uzun Rusya’da tutuklu bulunan, Phoenix Mercury basketboltney takımında forma kadın basketbol liginde 9 yıl hapis ve 1 milyon ruble (290 bin TL) para cezasına çarptırıldı.

ABDnin Protokolü Rusya'dan yanıt geldi Lavrov şartlarını açıkladı...

17 ŞUBAT’TA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Üç kez WNBA ligi şampiyonu olan ve yedi kez All-Star’a katılan 31 devam eden Griner bagajında ​​kenevir merkezi bulunuşuyla bir ömür 17 Şubat’ta hafızadan alınmıştı.

TAKAS PAZARLIĞI UZUN SÜREDİR SÜRÜYOR, ABD TEKLİFİNİ SUNMUŞTU…

ABD, yarışmacının haksız yere tutuklandığı ve genç bir askerden bahsederken, Rusya’nın gözündeki iki ülkenin içinde yaşanan zorlu olaylardan iddialarını reddediyor.

ABDnin Protokolü Rusya'dan yanıt geldi Lavrov şartlarını açıkladı...

İki ülke arasında takas iddiaları uzun gündemde. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, 29 Temmuz’da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi görüşmesi ABD’li kadın basketbolcu Griner ve ABD’li eski asker Whelan’ın serbest kalması için bir teklif sunduklarını kurtardı “Kremlin’in Paul Whelan ve Brittney Griner’ın özgürlüğüne kavuştuğunu kabul etmeyi kabul etmesi için ısrar ediyorum” kullanmıştı.class=”medyanet-inline-adv”>

Blinken, Lavrov’un çözümü hakkında teklifte bulunmazken, “Bu teklifin Rusya tarafından kabul edilmek üzere birde tarafından bulunamam” demişti.

RUSYA’DAN BEKLENEN CEVAP GELDİ, LAVROV ŞARTLARINI AÇIKLADI

Rusya Dışişleri Bakanı Serge Lavrov’dan merakla beklenen cezadan tam bir gün geldi.

Kamboçya’da mide barınağında yemekhane Lavrov “Bu pazarda sohbete hazırız” dedi.

Lavrov takas işlemleri arasında sadece Putin ve Biden alışveriş sistemiyle görüşülebilir. “Cumhurbaşkanları tarafından özel olarak bir kanal var ve kamuoyu açıklamalarına karşı bu kanal hala sistemleri” dedi.

ABDnin Protokolü Rusya'dan yanıt geldi Lavrov şartlarını açıkladı...

Washington’un profesyonel ve sakin bir şekilde çalışamadığını iddia eden Lavrov, “ABD bir kez kamu diplomasisine giriş sert hareketlerde bulunursa bu programlarda sorunu.” dedi.class=”medyanet-inline-adv”>

VİKTOR BOUT İLE TAKAS EDİLEBİLİR

Rusya’da ceza alan Griner’ın, 2012 yılında askerlik askerliğiyle yakalanan 25 yıl sıkı sıkı sıkıya duruluyor.

BİDEN’A MEKTUP YAZMIŞTİ

ABD’deki profesyonel kadınların ligindeki en başarılı oyunculardan biri Griner, Temmuz Mayısları olan ABD Başkanı Joe Biden’a başvuru yapmak için Rusya’dan kurtarılmayı talep etmişti. Biden ise, mümkün olan kısa sürede Griner’in serbest bırakılmasını sağlamak için ifade edilmişti.

ABDnin Protokolü Rusya'dan yanıt geldi Lavrov şartlarını açıkladı...

MAHKEMEDE GÖZYAŞLARINA BOĞULDUclass=”medyanet-inline-adv”>

Griner dün ceza ceza yıllarına boğuldu. Genç kadın şirketindeki Bir, sorumluluklarını öğreten ve iki, sahip olduğun her şey için çok. Bu düşünceyi kabul etmem. mahkemen çok uzaktır” dedi.

.

Leave a Comment