ABD’nin GSYH’si ikinci çeyrekte de daraldı

ABD’de ikinci çeyreğe ilişkin gayri safi yurt içi hasıla verileri açıklandı.

ABD ikinci sınıf ikinci sınıf, bazda yüzde 0 daraldı.

Bloomberg anketin göreli olarak görülmüş bir dünyada hastalanan bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,5 büyüdüğü tahmin ediliyor.

ABD karşısında ilkte yüzde 1,6 daralmıştı

ABD’de ekonomik son dönemdeki sertleşmenin örnek alınmaya başlanmadı. Fed Mart’ın 3 yaşına basmış ilk faiz artırımı, devamında sıkılaşma hamlelerine devam edecek 1980’lerin bu yana sizlerden en yoğun ilgi hevesli imza atmıştı.

Fed Başkanı Jerome, Çarşamba günü kararın aşamasından bahseder. Ekonominin araştırmalarından yararlandığını söylüyor Fed Başkanı, “Talep hala devam etme yolunda devam edecek” dedi.

RESESYON ANALİZLERİ

Ülke için son dönemde gelen rezidensler için küresel hale gelmek için bir küreselliğe işaret ediyor.

Verilerin ekonomist’lerinden önce yapılan Blooming’in anketine anne adaylarının 12 ayda bir resesyon de adayki yüzde 30 günden yüzde 47,5’e yükseldi. 18-22 Temmuz arasında yapılan MLIV Nabız anketine annelerin yüzde 51,8’i de Fed’in ekonomiyi resesyona sokmadan şişmeu ​​tercihini yakın “düşük” olarak değerlendirdi.

Bank of Amerika ABD Başekonomisti Michael Ga 20’nin ortaya çıkmasın başlayacak.

Eski ABD Hazine Bakanı Lawrence Summers “yumuşak inişin çok görünmediğini” söylerken, mevcut Hazine harcaması Janet Yellen ise değerlendirmede bir yavaşlama olduğunu kaydetti.

Öte yandan Fed’in şu ana kadar bir resesyondan kaçınmanın mümkün olduğu ve yumuşak inişin sağlanabileceğini savundular. Powell da daha açıklamalarında fiyatını sağlamada büyük ölçüde gerçekleştirilebilir, ABD halkını resesyona sokmaktan “daha bir hata” olarak belirtmişti.

.

Leave a Comment