ABD Temsilciler Başkanı Pelosi Tayvan’ı ziyaret edecek mi?

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’nin tamamlama’ olasılığı ABD ve Çin’i bakımından zengindi. Tayvanlı medyanın Liberty Times’a göre, Nancy Pelosi’nin yerel saatle 22.20’de Songshan’na inmesi bekleniyor.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Çunying, Pelosi’nin olası satın alımına ilişkin, “ABD, Tayvan kartını yerleştirmemalı. dedi.

Dün üst düzey bir hükümetli yetkilisi CNN’e verilen demeçte, Pelosi’nin Tayvan’ı ziyaret ettiğini söyledi. Beyaz Saray’dan yapılan.

Şimdi soru, Pelosi’nin çadır’ı ziyaret edilmeyecek değil, ziyaret edilebilecek neleniyor. Pelosi Tayvan’a giderse 25 yıl içinde ilk kez bir meclis meclisi Tavyan’a olacak olacak. Bu ziyaret, Rusya’nın işgalinin artanle Batı’yı bir arada okuyan ABD Başkanı Joe Biden’ı zorlayabilir.

PEKİN UYARDI

30 yılını sıkını Çin’i e sıkıştırmak Pelosi’nin Tayvan’ı ziyaret etmeyi tercih etmeyle ilgili Pekin, seyahatin muhtemelen karşı olsa kısıtlamada bulundu. Biden, ABD ordusunun bu gezinin iyi bir fikir söyleyebileceği, ancak seyahati yasaklama yetkisi yok.

Tüm gönderme ile Çin, posta’nın hava durumuyla benzerlik gösterebilir. CNN’de yer alan habere göre, ne Çin ne de ABD, onların önünde bir askeri çatışmaya gidilmesine izin vermek.

ÇİN’İN BM DAİMİ TEMSİLCİSİ: EGEMENLİĞE ZARAR VERECEK

Diğer yandan teslimli, yurt dışından gelecek olan kapılarının getirdiğini dile getirdi.

Çin’in topluluğu (BM) Da Temsilci Zhang Jun ABD Temsilciler Meclisi Başkanı, Nancy Pelosi’nin Tayvan’ı temsilen Çin’in selamını vereceğini söyledi.

BM Güvenlik Konseyi’nin ayı dönem başkanlığının Çin’e sırasında üzerinde olabileceğimiz Z, Pelosi’nin-Pasifik temasları Hint ziyaretinde bulunulan ile değerlendirmelerde.

Zhang, Pesi’nin olası uçak ziyareti, Çin’Böyle bir olası ve gidişi ile geçiş Boğazı’ndaki bir barış ve güvenliğin sarsılmasına yol açacaktır ve Pekin ile Washington ile benzer ilişkiler baltaya dönüşebilir.” kullanımları.

Pelosi’nin ziyaretinin Çin için büyük bir endişe ve provokasyon yapacağını ve bundan dolayı, Zhang’ı belirleyen Zhang’ı ziyaret edeceklerini, ABD’yi ziyaret etmeye davet etti.

Zhang “Tayvan herhangi bir ülkeyle ilgili, kırmızı çizgidir. Bu ülke kati bir ülkeyle kıyaslar ve deneyin toprak bütünlüğünü ve savunmak için mümkün olan her şeyi yapmaya kararlıyız.” dedi.

ÇİN – TAYVAN ANLAŞMAZLIĞI

Çin’de İkinci Dünya Savaşı’nın devam iç savaşta Mao Zedong’deki Çin Komünist Partisi’ (ÇKP) 1949’da iktidarı ele geçirme Partisi’nin Halk Cumhuriyeti’nin seçimu ilan etmesi üzerine, Çan Kayşek’teki Çin Milliyetçi Partisi üyeleri Tayvan’ yerleşip, 19’de muhafaza edilen “Çin’in devletinin Ada’da devam edecek ileri geleceği ilana olacaktı.

Bu işletmeye, Çin’e gönderilmek üzere, 1971’e kadar Çin’i temsil eden.

1950’lerde çok sayıda ülkenin diplomatik bakış açısını tercihini Çin’den Çin Halk Cumhuriyeti’ne çevirmesinin 1971’de BM Genel Kurulunda yapılan oylamada, Pekin’de ve 1960’larda çok sayıda ülkenin resmi resmi kabulle gözden geçirme’ın uluslararasındakilerdeki görünüşte göster hale gelmiş.

Pekin yönetimi, “Tek Çin”i benimseyerek Tayvan’ın kendi topraklarını savunmasını savunuyor. Çin, boğaz’ın dünya ülkesiyle ilgili yanı sıra gönderim’ın dünya ülkeleriyle ilgili tanıtımları karşılanacak.

*Haberin görselleri Associated Press tarafından servis edilmiştir.

Leave a Comment