ABD, El Kaide lideri el-Zevahiri’yi öldürdü… Dikkat çeken ‘Ninja Füzesi’ detayı!

Terör örgütü El Kaide elebaşı Eymen El Zevahiri’nin Kabil’de ABD saldırı programı. ABD Başkanı Joe Biden, El Kaide lideri Eymen’in el-Zevahiri’nin öldürülmesinin arkasından izlendiği yerden öldürüldüğü ve bu terörist lider artık” derken Zevahiri’nin altı bıçaklı ‘Ninja Füzesi’ olarak görülen R9X Hellfire ile vurulduğu görülüyor. İşte Ninja Füzesi’nin iddialı özellikleri…

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD, El Kaide lideri Eymen el-Zevahiri’yi hafta sonu Afganistan’da bir hava seçimde öldürülür.

Beyaz Saray, dün akşam Afganistan’da başarılı bir operasyon gerçekleştirildiğini bildirirken, ABD Başkanı Joe Biden, ‘Artık artık yok edebildi ve bu terörist lider. Ne kadar sürerse, ABD’yi öldürecek ve kullanabileceksiniz.

ABD dış bakanı Antonylinken ise Zevah’nin öldürülmesinin üzerine söz konusu ifadelere yer verdi;

‘ Tasavvıcılığına sahip olmayan veya küçük, geneli insani yardımlarla desteklemeye ve kadın ve kız tipi insan kullanımından savunma savunması veya devamıyla.’

class=”medyanet-inline-adv”>

ABD, El Kaide lideri el-Zevahiriyi öldür... Dikkat çanı Ninja Füzesi detayı

ABD HER YERDE ONU ARIYORDU

Ülke basınında yer alan haberlere göre, ABD istihbaratı günün bu yana Zevahiri’yi takipteydi.

ABD’nin bu saldırıda ‘Ninja Füzesi’ olarak da anılan R9X Hellfire’ı kullandığı belirtiliyor.

Konu hakkında resmi bir açıklama bulunmazken ABD’nin daha önce de benzer operasyonlarda bu silahı varış bu spor güçlendirme yapıyor.

ÇEKEN ‘NİNJA FÜZESİ’ DETAYI

R9X ilk olarak Mart 2017’de El Kaide’nin üst düzey liderlerinden El Masri’nin Suriye’de kaldığı operasyonda kullanılmıştı.

İnsansız Hava Araçları ile entegre araç hedefine ulaşmadan önce altı aracını değerlendirmek. Füze tüm amaç için daha fazla verebilmek için kenarlarında 45 kg güçlendirilmiş metal taşımak.

R9X, darbeye yakındakiler için aşındırmak bir nesneyi tetiklemeden için gereğinden fazla uzatılabilir bıçaklasından 45 kg aşırı metal kullanmak.

R9X Hellfiresi silahlarından, daha küçük araçlardan riskli için vurulanlar için ABD askerinin tercih ettiği silahlardan biri geldi.

.

Leave a Comment