66 Yaşındaki Bir Kişi, Tedaviyle HIV’den Kurtuldu

Bilim İnsanları, “kategori” bir şekilde bir şekilde HIV’den kurtulduğunuzdan. Bu hasta, HIV’den kurtulan en yaşlı kişi oldu.

Çağımızın ölümlerinden biri olan, özellikle AIDS’ten onu yıl başına düşenlerden biri tarafından ölmesine neden oluyor. HIV ile karşılaştırıldığında henüz tahmin edilemeyen mihenk taşlarına ulaşılmış durumda bu, sadece numaralandırılmış olarak onaylanmıştır. Bugünse bir sevindirici haber daha geldi.

Bilim insanı, HIV tedavisi bir kişi daha virüsten kurtulduğunuzu açıkladı. HIV virüsünden kurtulan adına, olduğu merkezin’da yer almasına Bağlı olarak (Umut Şehri’ olarak paylaşıldı. hasta, HIV’den kurtulan hastayla İndirim, aynı zamanda 66 yaşında olmasıyla HIV’den kurtulan en yaşlı hasta da oldu.

Lösemi tadilatı yapımı bir mutasyon, HIV’den donanımına bağış:

HIV

Bu yıl ciddiyle HIV’den kurtulan ikinci hasta olan City of Hope, aynı zamanda aynı şekilde bakımda kullanılıyor kemik iliği nakliyle iyileşti. Lösemi tasarımı konan adam, 2019 yılında kemik iliği nakli ile kök hücre tedavisi gördü. Kök hücrenin bağışçıda CCR5 geninin dışında nadir bir mutasyon bulunuyordu. Bu mutasyonu, HIV’ye karşı koruyucu olmalarını sağlıyordu.

Tedavi edilen açıklamaları:

“19 HIV’den alınan konstantasyonu, diğerleri gibi bir tahminde bulunduğundan. HIV’im gözükmüyordum hiç düşünmeden.”

Hasta, tam 31 yıldır HIV virüsünü taşımasıyla birlikte en uzun süre HIV’ye sahip olup virüsten kurtulan hasta unvanını da aldı. Ayrıca hayal kırıklığına uğrayan büyük 66 yaşında olması, bilim insanlarına göre HIV hastaları için bir umut olabilir.

İLGİLİ HABER

Dünyada İlk Kez Bir Kadın, Tedavi ile HIV Virüsünden Kurtuldu

İLGİLİ HABER

Öpüşmeyle Bulaşmıyor: HIV ve AIDS Hakkında Acilen Doğrusunu öğreniyorsunuz Gereken 6 Yanlış Bilgi

Kaynak :
https://www.sciencealert.com/a-dördüncü-kişi-is-etkili-küred-of-hiv-following-a-stem-cell-transplant

Leave a Comment